Jump to content
Dogomania

Dwutygodniowe ułożenie psa


Mateusz170

Recommended Posts

Witajcie, zaczynam mieć problem z moją Inką która jest u mnie już 2 miesiące, gdy ją przywiozłem szybko się uczyła i była we mnie wpatrzona, teraz gdy ją zostawie koło sklepu zaczyna sczekać  (raz zostawiłem ją koło sklepu to sklepowa mówiła że jeden chłopak ją rozdrażnił) w domu zaczyna robić mały bałagan, roznosi wszędzie buty. Do tego wiadomo chroni swojego terenu jak ktoś wejdzie do mieszkania to szczekanie na maksa. Nie wiem jak się do tego zabrać i od czego zacząć gdyż to nie jest nieposłyszny szczeniak gdyż ma 2-3lata. Zależy mi na tym gdyż za 2tygodnie o ile się nie przesunie nic jadę do rodziców, a oni nie przepadają za psami, była ona tam uwiązana przy budzie, jest tam również 2 letnia siostra. Gdy psa nie nauczę zachowania będę musiał poszukać jej opieki na internecie a nie chce zostawiać ją nieznanym ludzią na kilka dni, co innego na kilka godzin. Boje się że będę miał w domu rodzinnym przez nią problemy jak szczekanie itp. Może ktoś coś doradzi w tym temacie albo zna jakieś tanie szkolenia w okolicach (Katowice,Gliwice,Tychy).

Link to comment
Share on other sites

Najprostszym sposobem, żeby zaradzić szczekaniu pod sklepem, to nie zostawiać psa w takich miejscach. Albo się bierze psa na spacer albo idzie do sklepu. Chwila nieobecności i może dość do nieprzyjemnych sytuacji, jak choćby właśnie drażnienie psa przez dzieciaki, które sobie zabawę wymyśliły. 

 

Pies roznosi buty w jakiś konkretnych sytuacjach, jak np. przyjście kogoś do domu, czy nagle sobie idzie i wraca z butem? Jeśli są to konkretne sytuacje to bardzo łatwo oduczyć tego psa, mówiąc stanowcze nie, zanim tego buta weźmie i nagrodzenie, jeśli tego nie zrobi. Warto nauczyć psa komendy zostaw, może się przydać w takich sytuacjach. 

 

Jak ona się zachowuje gdy ktoś wchodzi do mieszkania? Jest tylko szczekanie? Jak goście usiądą to dalej szczeka? Reaguje jakoś agresywnie? To wcale nie musi być chronienie terytorium, może się po prostu za bardzo ekscytować. Trzeba dać psu wyraźnie do zrozumienia, że takie zachowanie jest niepożądane. Warto przećwiczyć z jakąś osobą "przybycie do mieszkania". Zanim ktoś przyjdzie weź psa na smycz, daj komendę siad, zostań, a jak zacznie szczekać, to korekta smyczą, ponowne wydanie komendy i nagroda za każdy przejaw spokoju. Na smyczy łatwiej nad psem zapanować, jeśli będzie ze smyczą wychodziło, to potem trening bez smyczy.Ta metoda jednak wymaga opanowania komend. A komenda zostań może przydać się w wielu podobnych sytuacjach. 

 

2 tygodnie to nie jest zbyt wiele czasu na idealne ułożenie psa, a pies w nowych sytuacjach może zachowywać się inaczej, szczególnie że nie jest u ciebie znów aż tak długo, więc to też trzeba mieć na uwadze. Za oduczanie szczekania trzeba się wziąć jak najszybciej, bo im dłużej to zachowanie będzie się utrwalać, tym trudniej będzie oduczyć tego psa. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...