Jump to content
Dogomania

Katar u psa


łuki221822

Recommended Posts

Witam,

 

Mam 5 letniego psa. 2 tygodnie temu zaobserwowałem że pies ma katar i kaszle. Na początku dawałem mu witamine c i wapno oraz witamine a i e. Kaszel mu przeszedł lecz katar nie. Pies nie ma gorączki itd. Natomiast został ten katar. Cieknie mu przezroczysty płyn z nosa już 2 tygodnie. Już 7 dzień podaje mu synolux tak jak weterynarz przepisał czyli 1 tabletke na dzien bo pies waży 20 kg. No ale nic te tabletki nie dają. Czy to napewno przeziębienie. Jeszce mam tabletki na 3 dni bo wet powiedział ze jezeli nie przejdzie to jescze dodatkowo 3 dni mam dawac. Czy to na pewno katar spowodowany przeziebieniem? Pies ma wszystkie szczepienia itd. Czy może byc to nosówka?. Pies normalnie je bawi sie biega, kupe robi twardą itd bo przy nosówce to czytałem że jest biegunka.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

przy nosówce masz szereg innych objawów bardzo cięzkich,powaznych-o tym powinienes zapytac weta.pies mógł sie przeziębic,mogło /jest to spowodowane wirusami,stad słaba reakcja na antybiotyki.podawaj mu rutinoscorbin przez dłuzszy czas i beta glukan.w jakic dawkach to pytaj swojego weta,mysle że nie bedzie miał nic przeciwko gdy zapytasz

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszce takie pytanie bo mi sie zdaje ze wet dał mu za mała dawke i moze dlatego nie działa. 1 tabletka ma 250 mg substancji czynnej. I w ulotce pisze ze zalecane podawanie to 12,5 mg na kg masy ciała 2 razy dzienine. Czyli powinny byc 2 tabletki bo pies waży 20 kg. a on kazał dawać raz dziennie 1 tabletkę. co myślisz jeżeli moge zapytac?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A wiec zmienilismy dawke z weterynarzem lecz pies ma dalej katar. Leci mu przezroczysta wydzielina z nosa. Moze ktos wie co robic dalej , o co pytac weterynarza. Jutro ide z psem do kliniki zapytac sie czy robia wymaz z nosa z antybiogramem. Moze ktos wie ile takie badanie kosztuje, czy warto je zrobic??

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jak nie wyjdzie nic to tez bedzie to jakas odpowiedz :) Zaobserwowałem tez ze  zaczyna mu leciec bardziej  w momencie gdy wracamy z dworu. Jak sie z nim dzisiaj w domu bawiłem tak 30 minut to ani kropelka nie poleciała. A może to normalne bo jest zima ? Czytałem w internecie ze jak leci takie przezroczyste to tez nic groznego ale ja juz sam sie pogubiłem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...