Jump to content
Dogomania

Sucha karma dla małych psów (do 180 zł - 12kg)


e354827

Recommended Posts

Witam, aktualnie kończy mi się karma dla moich psiaków, Bosch Adult Mini Lamb & Rice. Chciał bym zakupić coś lepszego tylko pytanie co ? Znalazłem takie oto i karmy 

Acana Dog Chicken & Burbank Potato

Acana Senior Dog 13 kg

Simpsons Premium Sensitive Adult Salmon & Potato 12kg

 

 

Wcześniej miałem Brit Premium Adult S i jakąś karmę bozita ale nie chciały jej zjadać. Aktualnie ten bosch juz się im przejada. Dwa psiaki (12L i 8L, młodszy pekińczyk i starszy mieszaniec jakies 15kg). Musi to być karma z podobną wielkością granulek bo nie chcą jeść większych.

 

Link to comment
Share on other sites

Nie, niekoniecznie. I Acana, i Simpsons, wydają się dobre. Na pewno o niebo lepsze od Brita Premium i Boscha. Podałam tylko alternatywne. ;) Osobiście karmię głównie Husse, z odskocznią w postaci MARP czy Planet Pet Society, ponieważ moja shihtzaczka po Acanie, a tym bardziej po Orijenie, wypróżniała się zbyt obficie i zbyt często.

Link to comment
Share on other sites

Husse? A co to jest 51 proc. kurczaka? Kurczak cały? Kurczak świeży? Pewnie tak. Więc ile tam jest mięsa w postaci suszonej? Poniżej 10 proc?

Bo oni sami twierdzą, że stosują uczciwe praktyki podawania składu. Czyli - uwaga - podają procenty przed suszeniem np. 67 proc., to po suszeniu 30 proc... Najczęsciej w ich karmach jest 51 proc. mokrego produktu wyjściowego, po wysuszeniu zosatnie ze 20 proc. 20 procent całego kurczaka, a więc podrobów, skóry, kości. Mięsa w karmie zostaje więc tyle co kot napłakał. Nie wiem więc czy stwierdzenie, że bosh jest gorszy od husse jest prawdziwe. Jedyna pewma rzecz, że jest dwa razy droższy.

Link to comment
Share on other sites

Husse Optimal Mini ma 63% kurczaka, a Senior Mini - 42% - fakt, w wersji świeżej, ale są do tego dodatki hydrolizatów i ryby, wiec i tak nie najgorzej. ;) Planet Pet Society dla małych ras ma 40% kurczaka, ale w stanie suchym (zliczona mączka + mięso liofilozowane). Josera Miniwell zawiera mączkę z mięsa drobiowego - 36% oraz tłuszcz drobiowy - 10%.  

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o małe granulki i dobry skład to polecam:

http://gosbi.sklep.pl/exclusive-of-gosbi-jagniecinaryz-mini-15kg-p-16.html
15kg za 209zł tj. 13,93zł/kg
(36% suszonego mięsa z jagnięciny, 9% suszonych ryb, o% kurczaka)

http://gosbi.sklep.pl/exclusive-of-gosbi-kurczakryz-mini-15kg-p-15.html
15kg za 189zł tj. 12,60zł/kg
(31% suszonego mięsa z kurczaka, 8% suszonych ryb)

Polecam zapoznać się ze składem tych karm, bo w tej cenie pewnie nie znajdziesz karmy, która ma więcej suszonego mięsa w składzie i glukozaminy+chondroityny.



Zdjęcie granulek w załączniku. Obie karmy mają takiej samej wielkości granulki.

Link to comment
Share on other sites

Ja dostałam ze sklepu Kocimiętka próbki karm dla szczeniaków. I mogę Wam pokazać różnicę między karmą Artemis puppy ras małych i ras średnich/dużych. Chrupki dla małych są naprawdę małe. Na zdjęciu to 10 gr... lampa w telefonie mi się odbiła.

1622856_1557701334486027_785979101977335

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...