Jump to content
Dogomania

Nadwaga?


megi&tosia

Recommended Posts

Jest w zroście mojego psa 7 miesięcznego a mój wazy 18 kg. Wiec przeżyłam lekki szok jak przeczytałam 32 kg. Powiedziała bym, że dużo za dużo, ale nigdy nie miałam goldena i nie wiem ile taki pies powinien ważyć. Ze zdjęcia wygląda dobrze, ale przydało by się zdjęcie z góry jeszcze.

 

Link to comment
Share on other sites

Ze zdjęcia wygląda prawidłowo. Brzuch podkasany, nadwagi nie widać.

Porównywanie psa w typie owczarka szkockiego z goldenem jest równie sensowne jak porównywanie kaukaza z chartem afgańskim. Co z tego, że wzrost podobny, kiedy proporcje i budowa ciała zupełnie inne :)

Link to comment
Share on other sites

I jakoś nie chce mi sie wierzyć, że ten golden ma 56cm w kłębie, bo chyba lekko koło 60 będzie :)

Sama dokładnie nie wiem , nie da jej się zmierzyć co do cm bo nie ustoi w miejscu :)

czasem wyjdzie 57,54,59,56,61 

ale najczęściej wychodziło mi 56 cm lub 59 cm ,hmmm zmierzę ją porządnie jeśli mi się uda.. 

 

Ciesze się ze tak sadzicie,czasem miałam wątpliwości, chciałam być pewniejsza, a do weta mam daleko.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam goldenkę, obecnie 9-letnią

Ma ok.58cm i waży 38kg. Jakby ważyła gdzieś 36,5kg to byłoby ok.

 

Twoja też będzie cięższa jak zrobi się masywniejsza, ale nie musi to oznaczać, że ma nadwage.

Goldeny są generalnie grubokościste.

Moja suka w wieku 2 lat ważyła 35kg i wyglądała bardzo szczupło

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje,

Miałam takie podejrzenia też dlatego że z pośród rodzeństwa z którym mamy kontakt jest moja suczka(druga największa za szczeniaka i jako druga urodzona),siostrzyczka zawsze najdrobniejsza i braciszek(pierwszy urodzony i zawsze trochę większy od mojej) a z pośród nich aktualnie moja najwięcej waży a mierzy tyle co braciszek(około 60 cm )

Jednak nadwagi nie ma ale wolałam się dowiedzieć co inni o tym sądzą 

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Moja goldenka ma ok 58cm i waży 40kg, to jest trochę za dużo, tak z 4 kg... Ale niestety mam problem z dokarmiającą babcią, której nie da się kontrolować. Macie jakiś pomysł, co z tym zrobić?

Ale czego oczekujesz? Rad jak przekonać babcię? Trzeba mówić do skutku, że takie dokarmianie psa bez przerwy nie jest ani zdrowe, ani nie przynosi żadnych korzyści. 

Link to comment
Share on other sites

to jej daj połowe tego co do miski wkładasz,dokup prep.witaminowo-mineralny dla psów i już

Chyba nie masz Babci :) , Babcia i tak dołoży, bo pewnie pies na nią patrzy , a jak patrzy to głodny, a jak głodny to "troszkę" musi dać. Uważam,że jedyne co można zrobić to zwiększyć dawkę ruchu póki nadwaga nie jest zbyt duża.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...