Jump to content
Dogomania

Wykastrowany golden - pomocy


iza.50

Recommended Posts

Mój golden został wykastrowany 3 dni temu w wieku 15 m-cy. Wcześniej był wspaniałym, ruchliwym psem. Powodem kastracji były ciągłe ucieczki. Teraz tylko leży, jest smutny, zero energii. Mam wyrzuty sumienia, że go okaleczyłam psychicznie. Napiszcie proszę jak było u was. Czy to przejściowe zachowanie po operacji? Dodam , że je i pije normalnie. Mam wrażenie, że jest mu gorąco bo chce leżeć tylko na dworze. Wina kołnierza też raczej nie jest, jak go ściągnę to nic się nie zmienia.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba odwiedzić weterynarza żeby sprawdzić czy pies nie ma powikłań po zabiegu.Warto zrobić badanie krwi.

Kastracja nie powoduje,że pies od razu po niej staje się spokojny.Jeśli jakaś zmiana zachowania wystąpi (o ile jakaś wystąpi) to najwcześniej za kilka miesięcy.Kastracja również nic nie pomoże w psich ucieczkach.Psa trzeba nauczyć odpowiedniego zachowania.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nadal ten stan psa się utrzymuje, koniecznie pojedź do weterynarza. Mój pies po zabiegu kastracji dostał zapalenia wątroby i wyglądał naprawdę źle. Zrób badania krwi i moczu. Na pewno pies pije wystarczającą ilość wody? Może jednak jest odwodniony?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...