Jump to content
Dogomania

Chora wątroba a YPOZANE


Claudunia

Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu pisałam historie mojego pieska. Ma 13 lat jest mieszańcem owczarka niemieckiego. Od paru dni źle się czuje, zaczęło się od tego że pies któregoś dnia na spacerze dostał rozwolnienia, wymiotów i zawrotów głowy. Kolejnego dnia wieczorem to samo, spacer ,chwianie się psa na boki, wymioty.. Zawsze wieczorem. Pies zaczął dostawać kroplówki i leki z podejrzeniem ostrego zapalenia żołądka. Niestety przy usg okazało się ze prostata jest dużo powiększona i są na niej cysty. Pies załatwia sie normalnie itp. Mój pies od jakiegoś czasu choruje na wątrobę, cały czas ma dietę i dostaje leki. Kiedy zdiagnozowaliśmy chorą wątrobę jeden enzym był podwyższony aż 16 razy, ale przy badaniu w grudniu wyszło że jest powiększony już tylko raz. Mimo leczenia na żołądek, antybiotykami itp pies źle się czuje, miał gorączkę i piszczy z bólu, boli go brzuch i nogi, podejrzewamy że to przez prostatę. Weterynarka zadecydowała że damy mu lek YPOZANE na prostatę, lek jednak jest hepato toksyczny... niestety nie bylo innego wyboru, zwiększyliśmy dawkę leków na wątrobę i zobaczymy co będzie... Czy ktoś podawał ten lek przy chorej wątrobie? mój pies na razie dostaje również czopki TRAMALU ponieważ tak go bolała ta prostata... proszę o jakieś rady lub informacje  :(

Link to comment
Share on other sites

No własnie dlatego został podany ponieważ pies jest strasznie nie spokojny,jak go coś boli to nie położy się na miejscu tylko chodzi albo stoi. Tak samo było po operacji dlatego raczej kastracja odpada.. Rok temu miał guza na śledzionie ,nie złośliwego. 3h po operacji stał na nogach i nie chciał już sie położyć. Okropnie boli mnie serce, nie mogę spać bo ciągle patrze czy psu nic się nie dzieje.. nie wiem czego mogę się spodziewać.. Czytałam ulotkę na czopkach i nie było za bardzo nic o wątrobie chyba że coś przeoczyłam...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...