Jump to content
Dogomania

Raksa - 8 kg strachu z przytuliska 'G'. Ratujemy! W DT w W-wie.


Bonsai

Recommended Posts

Żeby ta nasza Etna w końcu poszła na swoje, tylko co zrobić żeby tak się stało?

 

Niedługo Etna ukaże się w gazecie - w Biedronce. Może to pomoże szczęściu? :)

 

Pieniążki na Raksę przesłałam.

 

Dziękuję :)

 

Zapisuję

 

Witamy u Raksy, dziękuje za obecność :)

 

Mój przelew też poszedł :)

 

Dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

To był chyba jednak fałszywy alarm :) Nie mogę jeszcze dokładnie jej obejrzeć, bo Raksa nadal boi się dotyku. Będę obserwować, gdyby brzuch i sutki się powiększały od razu będę alarmować. Sterylkę (jeśli oczywiście nie jest w ciąży) planujemy na marzec, kiedy odbywa się akcja sterylizacja :) 

 

 

A tak z życia Raksy to próbowałam karmić ją z ręki kiedy podchodziła. Brała nieśmiało smaczki, ale widziałam, że to jednak dla niej bardzo dużo i musiała potem odreagować. Widać muszę dać jej więcej czasu. Nic więc od niej nie wymagam, staram się jak mogę minimalizować jej stres i jakoś dajemy radę :) 

Link to comment
Share on other sites

To mały szatan jest :P Wszędzie jej pełno, muszę przed nią chować różne rzeczy, a jak gdzieś wychodzę i wracam nawet po 10-15 minutach to wrzeszczy i skacze tak, że pewnie na całą ulicę ją słychać :P 

No dobra, a teraz na poważnie :) Ogólnie jeśli chodzi o nią to zdecydowanie lepiej. Podchodzi do mnie, zaczepia, widać, że się otwiera. Spacerki robimy na razie raczej krótkie i cały czas tą samą trasą, Podobnie jak Kama, Raksa na zewnątrz czuje się zdecydowanie lepiej w nocy, kiedy jest już cicho i spokojnie. No i niestety nadal ma problemy z czystością. Tzn.moim zdaniem  ma problem z załatwieniem się przy człowieku. Bo kiedy na podwórku gdzieś dalej odejdzie to ok, robi co ma zrobić i wraca. Czasami takie problemy mają psy, które ktoś siłą i biciem chciał nauczyć czystości w domu. Więc z tym czeka mnie więcej pracy niż sądziłam. 

 

I straszna gaduła z niej :)

Link to comment
Share on other sites

Wyobrażam sobie Raksę szalejącą .Pewnie mały perszing.

Dużo naszych tymczasek nawet przez 2-3 tygodnie załatwiało się w najdalszym zakątku ogródka i nie mogliśmy na nie t stosownym momencie  patrzyć. Równolegle jednak zabieraliśmy na wspólny spacer z naszymi psami ,żeby się uczyły na przykładzie no i oswajały z otoczeniem.

Link to comment
Share on other sites

Super, że niunia się otwiera powoli.Zachowanie czystości wkrótce opanuje a jeśli będzie szczekliwa, to będziemy szukać jej rodziny mieszkającej w domu a nie w bloku. Dobrze,że nie jest niszczarką jak nasza Etna, bo z taką cechą gorzej znaleźć dom.
Ja nie mogę się doczekać fotek Raksiątka :).

Link to comment
Share on other sites

Fotki obiecuję, że będą, tylko na razie trudno jej je zrobić, nawet kiedy śpi. Jeśli podchodzę za blisko Raksa się stresuje i nie wie o co mi chodzi. A mój telefon nie zrobi zdjęcia na którym cokolwiek widać z odległości większej niż metr. Muszę zmartwychwstać swoją lumię, tylko bez przerwy mam jakieś pilniejsze wydatki :(

Link to comment
Share on other sites

 

Fotki obiecuję, że będą, tylko na razie trudno jej je zrobić, nawet kiedy śpi. Jeśli podchodzę za blisko Raksa się stresuje i nie wie o co mi chodzi. A mój telefon nie zrobi zdjęcia na którym cokolwiek widać z odległości większej niż metr. Muszę zmartwychwstać swoją lumię, tylko bez przerwy mam jakieś pilniejsze wydatki :(

 

Oczywiście wszystko rozumiemy i cierpliwie będziemy czekać, aż Raksa pozwoli zrobić sobie fotki :)
Link to comment
Share on other sites

Ja też mam teraz tymczasa z przytuliska i on też zdecydowanie najlepiej czuje się na spacerach w nocy - po prostu mniej się dzieje. Ale trzeba też powoli ich przyzwyczajać do funkcjonowania w dzień :)

Chyba większosć lękliwych psów ma problem z załatwianiem się w obecności człowieka. Ale to z czasem mija, trzeba tylko przeczekać najgorszy etap.

A, że Raksa to gaduła, to już dawno mówiłam. :D

Link to comment
Share on other sites

Coraz lepiej :)

[URL=http://s1094.photobucket.com/user/isiaczekkk/media/Zdjcie2281_zpsvxeenwka.jpg.html]Zdjcie2281_zpsvxeenwka.jpg[/URL]

[URL=http://s1094.photobucket.com/user/isiaczekkk/media/Zdjcie2269_zpseekcjedu.jpg.html]Zdjcie2269_zpseekcjedu.jpg[/URL]

 

[URL=http://s1094.photobucket.com/user/isiaczekkk/media/Zdjcie2283_zpsnvthyxwj.jpg.html]Zdjcie2283_zpsnvthyxwj.jpg[/URL]

 

[URL=http://s1094.photobucket.com/user/isiaczekkk/media/Zdjcie2286_zpswpprhvzl.jpg.html]Zdjcie2286_zpswpprhvzl.jpg[/URL]

 

[URL=http://s1094.photobucket.com/user/isiaczekkk/media/Zdjcie2274_zpsfs6w6qlx.jpg.html]Zdjcie2274_zpsfs6w6qlx.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...