Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Niampi

PURINA DOG CHOW Puppy Large Breed z Indykiem

Recommended Posts

Karmił ktoś tym? Będzie odpowiednia dla szczeniaka nowofundlanda? Jeśli nie to proszę o polecenie czegoś odpowiedniego :) Prosiłabym również o strony z których zamawiacie karmy (chyba, że są łatwo dostępne w zoologicznych.) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym po aferze z aflatoksynami i kolejnych ostrzeżeniach wobec fabryk tego koncernu, Purinie nie ufała. Pojawiają się też głosy, że szczenięta odchowywane na Purinie mają w dorosłym życiu problemy z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi (podpatrywałam nawet ostatnio jedną taką dyskusję hodowców w grupie Dog Food Nerds of Facebook). Dodatkowo, Puppy Chow / Dog Chow - to niższa, gorsza linia produktów Puriny (wyżej stoi Pro Plan). Składy są porównywalne do typowych marketówek, czasem nawet gorsze.

 

Żywienie szczenięcia, zwłaszcza dużej rasy, wymaga ostrożności, więc postawiłabym raczej na coś innego - nie zabijającego ceną, ale jednak lepszego jakościowo i pewniejszego. Może na przykład (alfabetycznie) Brit, Husse, Josera, Planet Pet Society? (Biorąc pod uwagę Twój pierwotny pomysł, nie sugeruję tu karm z najwyższej półki cenowo-jakościowej.) Zawsze warto porównać składy, a także dawkowania. Po przeliczeniu okazuje się często, że gorszej jakościowo karmy musisz dać o wiele więcej (przez wypełniacze, które nie są właściwie trawione i wykorzystywane) i dzienny koszt żywienia jest wyższy. Zdziwisz się, ale Pedigree czy Chappi w takim rachunku są droższe od niezłego Brita. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za zaufanie do do moich sugestii. ;) Jeśli masz czas i ochotę, możesz przejrzeć i porównać składy, dawkowania i ceny. Brit i Josera są dość popularne i często spotykane w sklepach. Obie te firmy mają produkty tańsze i nieco gorsze składowo (w przypadku Brita - Premium; w przypadku Josery - karmy podstawowe), a także droższe, z bogatszym składem (BritCare, Carnilove; Josera - linia Emotion). Nieco trudniej może być ze zdobyciem produktów Planet Pet Society i Husse (niektóre sklepy mają umowy franczyzowe, w innym przypadku trzeba zamawiać przez przedstawicieli).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×