Jump to content
Dogomania

Kraków:pomoc w socjalizacji psa ze schroniska


Akallabeth

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Czy znajdą się osoby w Krakowie, które chciałyby mi pomóc w socjalizacji pieska?

Cztery miesiące temu wzięłam sunię ze schroniska. Dla mnie i wybranych znajomych z którymi spędza najwięcej czasu jest bardzo kochana. Jednak problem pojawia się, gdy przychodzą nowi ludzie. Piesek warczy i szczeka i wygląda jakby miał zamiar zaatakować. Na szczęście jeszcze nikogo nie pogryzł. Głównym jednak problemem są spacerki. Suczka zachowuje się bardzo agresywnie, rwie się na smyczy, wygląda jakby stanowiła zagrożenie dla innych psów. Około dwóch tygodni temu po raz pierwszy spuściłam ją ze smyczy (oczywiście w kagańcu) i tu było zaskoczenie. Z niektórymi pieskami dogadywała się bardzo dobrze. Nie jest to jednak ogólna tendencja, dlatego boję się ja spuszczać ze smyczy, ponieważ, mimo, że piesek jest w kagańcu, właściciele innych psów nie przyjmują tego za dobrze.

Oprócz tego sunia niestety ma padaczke, co podobno sprawia, że zwierzaki mogą stać się bardziej agresywne, zespół agresji na smyczy, stany lękowe ze względu na wcześniejsze trudne przeżycia. Ponad to została prawdopodobnie wykastrowana przed 12tym miesiącem życia, co może mieć skutki katastrofalne jeśli chodzi o agresję.

 

Czy znalazłby się ktoś ze zrównoważonym dużym pieskiem (wyraźnie przejawia w stosunku do nich mniejsza agresję) w Krakowie, który byłby tak życzliwy i zechciał nam pomóc?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...