Jump to content
Dogomania

Pies nie słucha w domu


Lux

Recommended Posts

Nie znalazłam podobnego tematu dlatego zakładam nowy. 2 stycznia przygarnełam 3 letniego psa. Uczymy się cały czas (na razie umiemy niewiele: siad, łapa, druga łapa, wróć, zostaw... pracujemy nad leżeniem). Problem w tym źe od kilku dni pies nie słucha mnie w domu, w zasadzie to mnie ignoruje. Na spacerze jest wesoly i w miare chętnie wykonuje polecenia, widac że sprawia mu to frajde. Natomiast w domu albo wykona coś "od niechcenia" -jest wyraźnie znudzony, albo wręcz olewa mnie zupełnie. Nie mam doświadczenia, pewnie gdzieś zrobiłam błąd, ale nie mam pojęcia gdzie:/

Link to comment
Share on other sites

Przygarnęłaś psa trzy tygodnie temu, nie wymagaj od niego, że będzie robił wszystko idealnie, na to trzeba trochę czasu. Najważniejsze, aby nawiązała się między Wami więź, bez tego ani rusz, a na to trzeba jeszcze więcej czasu. Zorientuj się, co on lubi, na czym mu zależy - smakołyki, zabawę np. piłką, spacer, i wynagradzaj go tym za wykonane zadanie. Może też być to pieszczota, czy odpowiednio dobrany ton głosu np. suuuper.

Link to comment
Share on other sites

Najlepsza nagroda dla niego jest wspolne bieganie, smaczki i zabawki sa na 5 minut dobre. Ale trudno go w mieszkaniu nagradzac biegajac:) wiem ze jest ze mna krótko, ale wydaje mi sie że wczesniej bylam dla niego bardziej interesujaca pewnie przesadzam ale zaniepokoil mnie taki dpadek zwinteresowanja moja osoba:)

Link to comment
Share on other sites

Sprobuj nakrecac go na smaczki.
 
Przestal sie sluchac, bo sie poczul pewnie w domu. ;)

moze to glupie pytanie, ale jak "nakrecic" na smaczek? Nawet na zabawke jest go ciezko nakrecic, a on nie jest juz taki lakomczuch jak na poczatku pobytu w nowym domku:p
Link to comment
Share on other sites

Może wydawaj mu jakieś polecenia przed wyjściem na spacer, a wyjście niech będzie nagrodą. Nie wiem jak się z nim bawisz, może poszarp się szarpakiem, psy to lubią albo schowaj mu po kątach kawałki pachnącej kiełbasy, niech szuka, moje to uwielbiają. Musisz być dla niego atrakcyjną osobą, która zawsze ma w zanadrzu coś fajnego, coś za co warto będzie wykonać polecenia. Może to być właśnie spacer, skoro to lubi, fajna zabawa np. wydłubywanie żarcia z konga czy szukanie czegoś, zresztą sama na pewno coś wymyślisz. Przed tym wydaj mu jakąś komendę np. siad, do mnie, nie wiem jakie słowa rozumie, i nagradzaj. I nie martw się, zawsze trzeba czasu i nie zawsze jest idealnie. Zresztą jakby wszystko pojął od razu, to zapewne nudziłabyś się z nim. I pamiętaj buduj więź z nim, aby czuł się z Tobą dobrze i bezpiecznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Może wydawaj mu jakieś polecenia przed wyjściem na spacer, a wyjście niech będzie nagrodą. Nie wiem jak się z nim bawisz, może poszarp się szarpakiem, psy to lubią albo schowaj mu po kątach kawałki pachnącej kiełbasy, niech szuka, moje to uwielbiają. Musisz być dla niego atrakcyjną osobą, która zawsze ma w zanadrzu coś fajnego, coś za co warto będzie wykonać polecenia. Może to być właśnie spacer, skoro to lubi, fajna zabawa np. wydłubywanie żarcia z konga czy szukanie czegoś, zresztą sama na pewno coś wymyślisz. Przed tym wydaj mu jakąś komendę np. siad, do mnie, nie wiem jakie słowa rozumie, i nagradzaj. I nie martw się, zawsze trzeba czasu i nie zawsze jest idealnie. Zresztą jakby wszystko pojął od razu, to zapewne nudziłabyś się z nim. I pamiętaj buduj więź z nim, aby czuł się z Tobą dobrze i bezpiecznie.

chowanie żarcia po kątach nie jest atrakcją dla Cziko... żadnej kiełbasy, parówki, wędliny nie ruszy... kong nie zdał egzaminu, nie był zainteresowany wiec zostal wydany (kong, nie pies zeby byla jasnosc:D)... on ogólnie nie jest nakręcony na jedzenie i nie wiem jak to zmienic:) ma to swoje dobre strony, bo nie kradnie ze stołu, nie szuka zdobyczy po trawnikach... ale czasem chcialabym zeby jak inne psy zrobil wszystko za kawalek parowki:D psie ciacha to cos za co da sie pokroic ale z tymi nie chce przesadzac;) nakręciłam go na jeden z szarpaków, uwielbia go i dostaje mozliwość zabawy nim bardzo rzadko, pomoglo bardzo. Teraz prawie zawsze przybiega na wolanie w domu, bo moze w koncu to ten moment ze zrobi kilka prostych rzeczy i dostanie ulubioną zabawkę:)
Takze kolejny raz dziekuje za pomoc, jestescie skarbnica sposobow na psie klopoty
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Może wydawaj mu jakieś polecenia przed wyjściem na spacer, a wyjście niech będzie nagrodą. Nie wiem jak się z nim bawisz, może poszarp się szarpakiem, psy to lubią albo schowaj mu po kątach kawałki pachnącej kiełbasy, niech szuka, moje to uwielbiają. Musisz być dla niego atrakcyjną osobą, która zawsze ma w zanadrzu coś fajnego, coś za co warto będzie wykonać polecenia. Może to być właśnie spacer, skoro to lubi, fajna zabawa np. wydłubywanie żarcia z konga czy szukanie czegoś, zresztą sama na pewno coś wymyślisz. Przed tym wydaj mu jakąś komendę np. siad, do mnie, nie wiem jakie słowa rozumie, i nagradzaj. I nie martw się, zawsze trzeba czasu i nie zawsze jest idealnie. Zresztą jakby wszystko pojął od razu, to zapewne nudziłabyś się z nim. I pamiętaj buduj więź z nim, aby czuł się z Tobą dobrze i bezpiecznie.

A czy możesz podać przykłady w jaki sposób budować więź z psem? Z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Jak często z nim ćwiczysz w domu? Może pies po prostu nudzi się zbyt częstym powtarzaniem tych samych ćwiczeń i dlatego nie chce ich wykonywać. Spróbuj urozmaicić trening, robić krótsze sesje treningowe, a może odpuścić na parę dni? Skoro chętnie ćwiczy na dworze, ćwicz przez parę dni tylko na dworze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...