Jump to content
Dogomania

Nora - proszę o radę w sprawie adopcji.


Ivris

Recommended Posts

Dzień dobry, na wstępie przepraszam, że nie przeszukałam forum, w celu znalezienia podobnej sytuacji, ale potrzebuję Waszych opinii i to jak najszybciej. Opisując sytuację jak najkrócej: sunia zostaje prawdopodobnie wyrzucona, w sylwestrowy poranek (podobno byli świadkowie) na stacji benzynowej, jeszcze tego samego dnia zgarnia ją TOZ, dwa dni potem znajduje dom tymczosowy. Mijają dwa tygodnie i okazuje się, że sunia jednak nie może zostać w tym domu i znowu szuka domu. Za pierwszym razem się spóźniłam, ale tym razem jestem pierwsza - udaje się, spotkanie, następnego dnia sunia w nowym - moim domu, umowa podpisana i dokąłdnie od tygodnia jest nasza. To była miłość od pierwszego wejrzenia, nie wiem czy bardziej my straciliśmy dla niej głowe, czy ona dla nas, ale nie o tym.. Mija tydzień, dzwoni przedstawicielka TOZu, że znaleźli się właściciele, którzy chcą ją zabrać.. W domu rozpacz i prośba o pomoc do Was, czy ktoś był w podobnej sytuacji? Czy jest jakiś, najmniejszy cień nadziei, że moglibyśmy jednak ją zatrzymać?

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, że nie wiemy, która to stacja benzynowa.. Przez telefon od przedstawicielki TOZu dowiedzieliśmy się, że pracownik stacji został wprowadzony w błąd i że właściciele twierdzą, że sunia uciekła.. dziwinie to wszystko wygląda.. tym bardziej, gdzie oni byli przez trzy tygodnie.. Czipa nie miała, zaczipowaliśmy ją my i zaszczepiliśmy - zgodnie z umową adopcyjną, którą podpisaliśmy.. i bardzo chcemy aby została u nas.. Może ktoś, coś mądrego podpowie?

Link to comment
Share on other sites

Według przepisów właściciele jednak mają prawo ją odzyskać. Powinni oczywiście udowodnić,  że pies do nich należy, przede wszystkim okazać jej książeczkę zdrowia i jakieś zdjęcie. Macie prawo żądać zwrotu kosztów utrzymania psa, bo adoptowaliście ją w dobrej wierze. 

Ja starałabym się dogadać z właścicielami, zaproponowałabym jakieś pieniądze za suczkę w tej sytuacji. Odkupienie jej po prostu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...