Jump to content
Dogomania

Już za TM. Olen - 16-letni mix labradora znalazł super dom! Cuda się zdarzają:)


Maciek777

Recommended Posts

14.30 Oli odszedł za TM 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

Dziękujemy Wam, że byliscie, że dalicie go nam, że walczyliście, aby znalazł kochany dom... uwierzcie, że lepszego nie mógł mieć...

Był z nami 6 lat i 7 m-cy.. 

Limonko... nie było żadnych, najmniejszych szans...😔😔😔😔😔 ale też nie spodziewałam się, że tak szybko będziemy się żegnać... 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭  Chciałam po prostu wiedzieć co za dziad go zaatakował tak nagle... 😭😭😭

Życie jest takie niesprawiedliwe 😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co napisać ... Wiem, że żadne słowa w takiej chwili nie pocieszą.

Myślalam, że nawet jeśli rokowania będą złe, to dostaniecie jeszcze choć trochę więcej  czasu razem ....

Najgorsze co nas spotyka w chorobie czy starości, to moment kiedy nie ma już nadziei, a śmierć jest jedyną ulgą, jedyną rzeczą jaką możemy zrobić dla przyjaciela. Wiemy że trzeba oszczędzić cierpienia, a jednocześnie tak nie chcemy się rozstać ....

Olenek kochał i był kochany - do końca, a teraz jest już spokojny i nic Go nie boli, to najważniejsze.

Wam życzę siły by uporać się z Jego odejściem ....  Odezwijcie się czasem.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Maciek777 changed the title to Już za TM. Olen - 16-letni mix labradora znalazł super dom! Cuda się zdarzają:)

Bardzo przykre, bolesne wieści. Nigdy nie da się przygotować na odejścia członka Rodziny, a to, że Wy kochaliście (i nadal kochacie) Olena wyjątkowo to jest to pewne - widać to było na tym wątku, w Waszych postach i relacjach 😞 Ale kiedyś się jeszcze spotkacie, wierzę w to, i on wtedy Wam podziękuje za wspaniałe życie. 
Trzymajcie się, przytulam. ❤️


I nie znikajcie z Forum, może za jakiś czas ujrzycie tutaj innego psiaka, który zagości u Was i dacie mu nowe życie.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2021 o 20:47, Aga Nika napisał:

Oli będzie zawsze z nami...

Aż mnie w gardle ścisnęło na widok Olenka w trumnie ..... Tak się to szybko potoczyło.... 

Ale tak jak napisałaś - Oliś zawsze będzie z Wami, w Waszej pamięci i sercach, na zawsze pozostanie tam, gdzie był taki szczęśliwy.

Dużo siły Wam życzę, żeby jakoś przetrwać ten najgorszy, bolesny czas ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pierwszy tydzień minął bez wielkich emocji, czego nie mogłam zrozumieć.  Ale od 1.11 zaczęło się... wyję codziennie 😢

Najgorsze jest to, że nie jestem jeszcze gotowa na kolejnego zwierzaka, a męczy mnie myśl, że im dłużej będę zwlekać, to tym dłużej jakaś bida będzie na mnie czekała 😞 Tak miałam po odejściu Kory. Musiałam odczekać 3 m-ce. A potem jak wzięliśmy  Olenka,  to żałowałam straconego czasu, że mógłby być z nami już wcześniej o te 3 m-ce 😢😥😢

Tak mi ciężko 😭😭😭

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.11.2021 o 21:40, Aga Nika napisał:

Tak mi ciężko 😭😭😭

Chciałabym móc napisać coś, co sprawi że przestanie boleć, ale wiem że niestety żadne słowa tego nie sprawią, tylko czas ma taką moc.

Moja Dolly umarła 7 lat temu, wciąż tęsknię jakby to było wczoraj, ale ból zniknął. Łzy już nie napływają ciągle do oczu, nie ściska mnie w gardle, nie czuję rozrywającego bólu w klatce piersiowej ani złości że musiała odejść. Kiedy o Niej myślę, czuję spokój i radość że była nasza, że miałam szczęście i nasze drogi się spotkały. Naszego Dżekiego adoptowaliśmy po niecałych dwóch miesiącach, kochamy go tak mocno, że bardziej się już chyba nie da, tak samo jak Dolly. 

Nie zadręczaj się myśleniem o tym, że teraz jest za wcześnie, ani o tym że potem będziesz żałować straconego czasu. Daj sobie go tyle ile potrzebujesz, czasem po stracie przyjaciela trzeba miesiąca, czasem trzech, a czasem roku. Niezależnie od tego ile czasu upłynie do decyzji o kolejnej adopcji, tyle widocznie miało upłynąć, tak miało być.

Olenek był z Wami taki szczęśliwy, do samego końca, mimo choroby. A teraz znów jest zdrowy, i spokojny, mam nadzieję że niedługo będziesz mogła tą właśnie myślą się cieszyć.....  

Ściskam mocno i życzę dużo siły. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Panie Boże, ponoć jestem aniołem, 
dziś niewielu jest takich na świecie.
Może ci, co na ziemskim padole 
pokochali zwierzęta i dzieci.

Panie Boże, powiedziałeś „Proście”, 
rzekłeś „Proście, a będzie wam dane”… 
Wiesz, że wczoraj po Tęczowym Moście 
szedł do Ciebie mój pies ukochany?

Panie Boże, poznasz go z łatwością, 
miał sierść jedwabistą, cztery łapki, ogon, 
proszę, o Panie, zawołaj go głośno, 
bo miał w zwyczaju nie słuchać nikogo.

Panie Boże, nie proszę dla siebie, 
znajdź mu jakąś osobę przyjazną, 
by głodny i smutny nie był i żeby 
przy kimś bezpiecznie mógł zasnąć.
 

images (38).jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.11.2021 o 21:40, Aga Nika napisał:

Najgorsze jest to, że nie jestem jeszcze gotowa na kolejnego zwierzaka, a męczy mnie myśl, że im dłużej będę zwlekać, to tym dłużej jakaś bida będzie na mnie czekała 😞 Tak miałam po odejściu Kory. Musiałam odczekać 3 m-ce. A potem jak wzięliśmy  Olenka,  to żałowałam straconego czasu, że mógłby być z nami już wcześniej o te 3 m-ce 😢😥😢

Pięknie podejście do tego tematu. Jednocześnie zgadzam się z Limonką by każdy dał sobie tyle czasu ile potrzebuje. 

Ja po stracie mojego Morgana (w avatarku, podobny do Olena) w 2014 r rozpaczałem dokładnie rok. We wrześniu odszedł i do kolejnego września to trwało. Pierwsze miesiące to w ogóle były nie do życia - łzy, pustka itd. Przygarnięcie kolejnego psa odkładałem w czasie bo czułem się jakbym postępował bezdusznie wobec Morgana, że tak go sobie zastąpiłem i on już się nie liczy. Szkoda, że nie miałem Twojego podejścia bo im dłużej to odkładałem tym bardziej zmieniały się powody dla których nie decydowałem się na kolejnego psa, mimo, że niby chciałem od samego początku. Do dzisiaj nie adoptowałem kolejnego, a jedynie w międzyczasie miałem 2 tymczasy (Pandę i Kluskę). Z czwórki widocznej w avatarku zostały mi już tylko dwa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2021 o 22:43, Aga Nika napisał:

znajdź mu jakąś osobę przyjazną, 
by głodny i smutny nie był i żeby 
przy kimś bezpiecznie mógł zasnąć.

Piękny wiersz, nie znałam go.

Tęsknota wciąż jest jeszcze świeża i wciąż bardzo boli, nie minął nawet miesiąc od odejścia Olenka, ale nie martw się o Niego, myślę że jest Mu dobrze. Jest bezpieczny i spokojny - odpoczywa i będzie na Was czekał.  

Mam nadzieję, że już niedługo będzie choć trochę lżej,  że choć trochę mniej będzie boleć ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2021 o 20:17, limonka80 napisał:

Piękny wiersz, nie znałam go.

Tęsknota wciąż jest jeszcze świeża i wciąż bardzo boli, nie minął nawet miesiąc od odejścia Olenka, ale nie martw się o Niego, myślę że jest Mu dobrze. Jest bezpieczny i spokojny - odpoczywa i będzie na Was czekał.  

Mam nadzieję, że już niedługo będzie choć trochę lżej,  że choć trochę mniej będzie boleć ....

Wczoraj równy miesiąc 🥺

 

images (47).jpeg

pobrane (9).jpeg

images (48).jpeg

images (44).jpeg

images (46).jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2021 o 09:20, limonka80 napisał:

 

Ani troszkę lżej na sercu ?

Zdawało mi się że 25-tego minie miesiąc bez Olenka, że to jutro i tak sobie właśnie myślałam, że to będzie szczególnie smutny dzień ....

Hmm, faktycznie 25go (w dzień kundelka), ale liczyłam tygodniami nie patrząc na datę 🙄 Oli odszedł 4 tygodnie wcześniej w poniedziałek. Ale faktycznie to dziś jest 25., czyli równy m-c 🙄

Moje samopoczucie jest dziwne... na codzień jakby wszystko normalnie... przychodzi sobota wieczór i wyję 😣

 

images (23).jpeg

images (40).jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2021 o 09:14, Aga Nika napisał:

Moje samopoczucie jest dziwne... na codzień jakby wszystko normalnie... przychodzi sobota wieczór i wyję 😣

Gdy dzieje się coś złego, wieczory zawsze są najgorsze. W ciągu dnia człowiek w pracy, potem zawsze coś do zrobienia, telefony, sprawy do załatwienia, głowa wciąż czymś zajęta, a wieczorem, w ciszy myśli zaczynają krążyć i wracają wspomnienia które tak kochamy, a które tak nas bolą.......

Trzymaj się, kiedyś przestanie boleć, tęsknota nie zniknie, ale ból tak, i na wspomnienie Olenka uśmiechniesz się. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 13.12.2021 o 21:47, limonka80 napisał:

Jak się trzymasz ? Domyślam się, że wciąż ciężko, ale napisz coś czasem, lżej na duszy kiedy człowiek podzieli się smutkiem i tęsknotą...  

Hej, 

A jakoś w miarę może być. Chyba nie mam czasu mocno tęsknić, choć to głupio brzmi 😞 Obowiązki w pracy pod koniec roku daja się we znaki mocno. Niby od poniedziałku jestem na zaległym długim urlopie, ale od wczoraj przyjeżdżam ogarniać pewne sprawy, które za mnie nikt nie zrobi 😞

Do tego sprawy remontowe też się ciągną, że już jesteśmy wściekli 😞

Znajomi podpytują "czy juz jest..." Na co odpowiadam, że nie mamy teraz czasu, za dużo obowiązków,  żeby wziąć jakąś psinkę i żeby siedziala dniami w domu 😞 Po nowym roku myślę,  że na pewno, ale kiedy - nie wiem...

Cały czas mnie kusi i oglądam biedactwa i codziennie chcialabym każdego 😞 😞 😞 

Pomagam teraz dziewczynie, którą znam z pewnej dziedziny życia.  Jak się dowiedziałam, że zajęła się pomocą psiakom od roku, to zorganizowałam zbiórkę... która przed świętami okazała się totalną klapą... 😞😓😩

To moja chyba czwarta zbiórka w ciągu roku,  bo wcześniej nie wpadłam na ten pomysł... Ale chyba ostatnia... mam tak ogromną masę znajomych, a wpłat kilka... Zawsze od tych samych przyjaciół... 😞 Natomiast od trzech bliskich plus ja, nazbierałam chyba z 6 paczek fantów na bazarki, więc mam nadzieję, że przyniosą one trochę pieniążków... oby 🙄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...