Jump to content
Dogomania

Duży pies w ciasnej klatce


Recommended Posts

Witam,

chciałam zwrócić się o poradę dotyczącą pewnego psa który moim zdanie żyje w niegodnych warunkach. Otóż rasa psa to owczarek niemiecki, jest to bodajże pies a nie suczka, jest młody wygląda na jakieś 3 góra 4 lata, żyje w ogrodzeniu blisko lasu niedaleko jakieś firmy jego właściciela, pies przez ogrodzenie jest bardzo przyjazny domaga sie żeby go głaskać i wsadza pyszczek w szczeliny oraz merda ogonkiem. Ewidentnie widać że brakuje mu pieszczot. Nie jest zagłodzony ani nie wygląda na chorego lecz żyje w błocie i wśród swoich odchodach, jego buda nie wygląda rozmiarowo dopasowana do jego ciała lecz mieści sie w niej. Miałam okazje rozmawiać z tym panem i sam przyznał, że w ogole nie wyprowadza tego psa ponieważ bardzo się ciągnie na smyczy. Proszę o poradę.. nie chce zgłaszać tego na policję bo wiem że to nic nie da, boje sie że oni narobią szumu a facet sie przestraszy i sam zrobi z psem porzadek jeżeli komus on sie nie podoba.

Link to comment
Share on other sites

O raju, może uda ci się chociaż namówić faceta, żeby zrobił psu porządny kojec i zmienił budę na większą i sprzątał teren, żeby pies nie gnił w błocie i odchodach. Choć chętniej radziłabym psa odebrać ale to może być trudne, może zawiadomić TOZ lub Straż, że pies żyje w złych warunkach. Poza tym co to za wymówka, że pies ciągnie to go nie wyprowadza. Facet nie ma siły utrzymać owczarka? Pies ciągnie bo się cieszy, że wyszedł, jakby wychodził częściej to by przestał ciągnąc. A tak wogóle to po co mu pies?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...