Jump to content
Dogomania

Zaniedbanie Psa.


KineQ

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie chciałbym przeprosić jesli umieszczam temat w złym dziale, jednak nie znalazłem tutaj działu odpowiadającego mojemu problemowi.

Posiadam 2 sunie teriery niemieckie.Kiedy miałem około 6 lat starsza sunia dostała "urojonej'' ciąży wtedy razem z weterynarzem moi rodzice podjęli decyzje o małych szczeniakach aby ją wyleczyć.

Urodziły się 4 szczenięta.Wtedy po moich wielkich błaganiach zgodzili sie zostawić 1 sunie.Tak właśnie pojawiła się 2 sunia w domu.Miałem wtedy 7 lat.Nauczyłem ją podstawowych sztuczek.Jedzenie i spacery robiła moja babcia lub ciocia ze mną. Pozniej doszła szkoła mniej czasu i zatraciłem kontakt z "moim" psem.Tak mijał czas aż do ostatniego tygodnia kiedy domownicy postawili mi ultimatum:

Albo przejmę obowiązki nad moim psem,albo zostanie oddany myśliwemu.

(Ma teraz 7 lat.)

Oczywiście wiem jak zajmowac się psem.Problemem tkwi w zachowaniu:

Kiedy jestem z moja sunia sam ogólnie się mnie słucha,kiedy jednak zobaczy ciocię lub babcię przestaje się dla niej liczy i nie reaguje na mnie całkowicie.To samo tyczy się spacerów jest agresywna wobec innych psów.

Czy jest jeszcze szansa że mogę stać się "przywódcą" swojego psa? Proszę o szybką odpowiedz.

Pozdrawiam.

(Przepraszam za ewentualne błędy ort.)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...