Jump to content
Dogomania

pies i dziecko


Margo1232

Recommended Posts

Witam, posiadam suczkę Pomeranian, która agresywnie reaguje na dzieci. Jak zapraszam gości to dla dorosłych jest miła i to bardzo. A jeśli już pojawiają się dzieci to strasznie na nie szczeka, burczy i ogólnie zachowuje się agresywnie.
Druga suczkę natomiast jest bardzo potulna.
Nie wiem co mam robić, obecnie sama spodziewam się dziecka i nie wiem jak ja oswoić do sytuacji itp, proszę pomóżcie.
Dodam, że kiedyś musiała być meczona przez dzieci, które zaglaskaly by ją na śmierć.

Link to comment
Share on other sites

Niektóre psy po prostu nie przepadają za dziećmi, nie muszą mieć z nimi złych doświadczeń, co oczywiście nie uprawnia ich do agresji. Musisz zaprosić do domu specjalistę, który na miejscu obejrzy zachowanie psa i podpowie, co robić, jak robić, kiedy itd. Agresja skierowana do ludzi to nie błahostka, o której można sobie pogadać na forum.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Podstawą przy psie i dzieciach jest wprowadzenie zasady: gdy pies je, śpi albo odpoczywa, to się mu absolutnie nie przeszkadza. Dzieci muszą wiedzieć, że pies to nie zabawka. Jeśli suczka rzuca się na dzieci gości, najlepiej, jeśli ją odizolujesz na czas ich wizyty. Zamknij ją w spokojnym miejscu, innym pokoju, daj suszony gryzak do memłania. Niech wie, że jak nie ma ochoty, to nie musi spędzać czasu z dziećmi. Musi wiedzieć, że rozumiesz jej problem i nie będziesz jej wkładać w niefajne, trudne sytuacje.

Jednak oczywiście najlepiej, jeśli poprosisz o pomoc specjalistę, który znajdzie podłoże problemu i pomoże Ci go skutecznie rozwiązać. Zwłaszcze, że chodzi o Twoją przyszłą Dzidzię :)

 

Pozdrawiam,

Mag :)

Link to comment
Share on other sites

Zamykanie psa w innym pokoju na czas wizyty gości nic niestety nie rozwiąże, a może pojawić się dla psa jeszcze bardziej negatywne skojarzenie - pojawiają się dzieci --> jestem separowany od moich ludzi. To jest rozwiązanie doraźne (dzieci gości i pies będą bezpieczni), ale problemu nie rozwiąże.

 

Jeśli nie jesteś w stanie uspokoić psa - na przykład odsyłając na miejsce, to koniecznie poproś o pomoc specjalistę. 

Zwłaszcza, że Twój psiak szczeka i warczy na dzieci.

Koniecznie musisz problem rozwiązać zanim urodzisz :(

Najlepiej byłoby oczywiście, żeby w pomoc psu zaangażowała się cała rodzina, a nie tylko przyszła matka ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...