Jump to content
Dogomania

Problem z owadami-pogryzione uszka


guina

Recommended Posts

Witam!!!
Ostatnia plaga owadów dała swe znaki uszkom huściorków. Muchy gryzą psy po uszach, powodując spuchnięcia, strupki, z czasem nawet powolne wyłysienie końcówek uszu. Jak leczyć te ukąszenia - wiem. Niestety jest problem z chronieniem psów przed atakami owadów, a lepiej zapobiegać niż leczyć.

[B]Czy wiecie może, czy jest jakiś środek, lub "domowy sposób" by ochronić psiaki przed atakami natrętnych owadów?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='guina']Witam!!!
Ostatnia plaga owadów dała swe znaki uszkom huściorków. Muchy gryzą psy po uszach, powodując spuchnięcia, strupki, z czasem nawet powolne wyłysienie końcówek uszu. Jak leczyć te ukąszenia - wiem. Niestety jest problem z chronieniem psów przed atakami owadów, a lepiej zapobiegać niż leczyć.

[B]Czy wiecie może, czy jest jakiś środek, lub "domowy sposób" by ochronić psiaki przed atakami natrętnych owadów?[/B][/quote]

Jest jakiś środek weterynaryjny,wiem,bo znajomi owczarkarze stosuja go u swoich psów,nazwe mi podawali,ale nie pamiętam,nie zapisalam:shake: :oops:
Muchy nie cierpia mięty,niektórzy smarują uszy....pastą miętową do zębów,ponoc działa,niestosowałam,akitowe uchole za grube i za kudłate-muchy je sobie odpuściły,na szczęście;) .

Link to comment
Share on other sites

Ten sam problem :placz:
Lino kolejny sezon wystawowy w super szacie, w super kondycji ... z pogryzionymi uszami :/
Mój najnowszy patent to smarowanie szamponem. Jest gorzki i muchy już tak nie lgną. Jak by nie było przyspiesza też porost włosów w tym miejscu. "Maseczkę" codziennie wieczorem zmywam i nakładam nową.
Stosuję od ok. 3 tygodni. Plagiat na własną odpowiedzialność :lol:
Do gojenia maść z jodyną i aluspray.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken']Hmm,, na szczescie u mnie ich nie ma ale czy czasem srodki przeciw kleszczom i pchlom nie dzialaja tez na muszki?[/quote]
Moje psy są zabezpieczone na kleszcze i pchły i.. muchy nadal gryzą. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']A my smarujemy uszka olejkiem waniliowym do pieczenia :p . Też działa. Tylko ostatnio nigdzie go kupić nie można, chyba wszyscy sie na ten olejek przerzucili. Taki spożywczy w małym flakoniku.[/quote]
Aha kojarze go :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken']Hmm,, na szczescie u mnie ich nie ma ale czy czasem srodki przeciw kleszczom i pchlom nie dzialaja tez na muszki?[/quote]

Nie działają, bo środki na kleszcze i pchły działają wewnętrznie - zabijają owady, które sie już napiją. A chodzi o to, zeby muszka się nie napiła, nie pogryzła ucha. Muszki nie lubią zapachu wanilii, wiec można stosować wszystkie środki zawierające ten zapach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rOOn7'][COLOR=black]Najlepszy domowy sposób -> amputować uszy 100% gwarancji, że nie będzie już problemu.[/COLOR]
[COLOR=black] Tylko pamiętajcie o naostrzeniu nożyczek przed zabiegiem.[/COLOR][/quote]
Roon to mial byc zart? malo Ci sie on udal :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']A my smarujemy uszka olejkiem waniliowym do pieczenia :p . Też działa. Tylko ostatnio nigdzie go kupić nie można, chyba wszyscy sie na ten olejek przerzucili. Taki spożywczy w małym flakoniku.[/quote]
hmm,tylko coś mam przeczucie ze ,psiaki zrobią sobie ze swoich waniliowych uszek małą wyżerke.
Nie obejdzie się bez wzajemnego wylizywania waniliowego przysmaku:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Nie działają, bo środki na kleszcze i pchły działają wewnętrznie - zabijają owady, które sie już napiją. A chodzi o to, zeby muszka się nie napiła, nie pogryzła ucha. Muszki nie lubią zapachu wanilii, wiec można stosować wszystkie środki zawierające ten zapach.[/quote]

nie wszystkie środek firmy bayer działa dwojako bo i ma działa nie odstraszające ja go używam i nie mamy problemy z insektami takimi jak muchy i tym podobne insekty tylko ze trzeba wydać co miesiąc 25 złotych . po prostu piesek śmierdzi dla owadów niezbyt ładnie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']A my smarujemy uszka olejkiem waniliowym do pieczenia :p . Też działa. Tylko ostatnio nigdzie go kupić nie można, chyba wszyscy sie na ten olejek przerzucili. Taki spożywczy w małym flakoniku.[/quote]

Zwykły zapach do ciasta też doskonale się sprawdza- byle by był waniliowy (dla ludzi równie skuteczny ;) )
Problem pojawia się, kiedy psów jest dużo i mieszkają razem- wtedy czymkolwiek nie posmarować, zaczynają się nawzajem wylizywać i patent bierze w łeb :roll:
Dobrze jest więc psu posmarować uszy i potrzymać go parę chwil w odosobnieniu, aż zapach wyschnie - większe szanse na powodzenie.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy pomoze, ale jest taki srodek z Ring 5 o gorzkim smaku ktory zapobiega wygryzaniu i wylizywaniu siersci przez psy.. moze na muchy tez pomoze;) jeszcze sie dzisiaj spytam znajomej co ona dawala.
[IMG]http://ring5.pl/_jgfw_/cls/phpthumb/phpThumb.php?src=//images/stories/produkty/psy/13_sourgrapes.jpg&w=100&h=[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

1) Kiedyś z tym problemem borykała się Jola Ziaja z Husqvarny - może Gosia z Kropkami coś pomoże.

2) Pytanie, w jakich warunkach zyje Twój pies. Mam dziwne wrażenie, że muszki atakują w określonych miejscach (może teren łąkowy lub liściasty las?) albo chętniej obsiadują psy karmione suchą karmą. Coś musi w tym być, bo moich nigdy nic nie ruszyło mimo, że większość mieszka na zewnątrz.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']2) Pytanie, w jakich warunkach zyje Twój pies. Mam dziwne wrażenie, że muszki atakują w określonych miejscach (może teren łąkowy lub liściasty las?) albo chętniej obsiadują psy karmione suchą karmą. Coś musi w tym być, bo moich nigdy nic nie ruszyło mimo, że większość mieszka na zewnątrz.[/quote]

Co do tego pytania, to chyba wszystko zależy indywidualnie od psa.
My borykaliśmy się z problemami muszek i much (takich zwykłych czarnuszek), ale dotyczyło to tylko niektóych psów.
Jedne miały uszy poranione do tego stopnia, że pokryte były sączącymi się strupami, bo muchy nawet na strupie żerowały, a inne psy nie były nawet tknięte, jakby ich problem nie dotyczył.
Podejrzewam, że zasada podobna, jak u ludzi- za jednym komary latają, a innych omijają :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Co do tego pytania, to chyba wszystko zależy indywidualnie od psa.
My borykaliśmy się z problemami muszek i much (takich zwykłych czarnuszek), ale dotyczyło to tylko niektóych psów.
Jedne miały uszy poranione do tego stopnia, że pokryte były sączącymi się strupami, bo muchy nawet na strupie żerowały, a inne psy nie były nawet tknięte, jakby ich problem nie dotyczył.
Podejrzewam, że zasada podobna, jak u ludzi- za jednym komary latają, a innych omijają :roll:[/quote]
Dokładnie tak.U mnie tylko 2 psy z sześciu maja pogryzione uszy(przez zwykłe czarne muchy)
Wszystkie psy jedzą to samo i spędzają czas i śpią na tym samym wybiegu.
A muszyska są straszne bo dzisiaj jedna sunia ma normalną krwawą rane na uchu.:placz: a na te owadztwo nic nie działa.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']1) Mam dziwne wrażenie, że muszki atakują w określonych miejscach (może teren łąkowy lub liściasty las?) albo chętniej obsiadują psy karmione suchą karmą. Coś musi w tym być, bo moich nigdy nic nie ruszyło mimo, że większość mieszka na zewnątrz.

Pzdr[/quote]
DZISIAJ ZAUWAŻYŁAM ,ŻE TE WSTRĘTNE MUCHY PRZESIADUJĄ W DOŚĆ SPORYCH ILOŚCIACH NA DRZEWACH OWOCOWYCH I NA ORZECHU.!!!
Więc to chyba ma jakieś znaczenie.Moze przyciągają je drzewa owocowe a przy okazji kąsają wszystko co im pod paszcze podpadnie.:mad:
A na wybiegu moich psów tylko takie drzewa rosną i to dość sporo.:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...