Jump to content
Dogomania

Praca 3 zmianowa


Mateusz170

Recommended Posts

Pewnie nie jeden właściciel który ma czworonoga pracuje na więcej niż jedną zmianę. Ja pracuje na 3 zmiany i tu pojawił się nie przemyślany problem, otóż rano jest ok, i w nocy jak pracuje to też ale co z drugą zmianą? Rano o 6 pobudka aby wyprowadzić psa i dać jedzenie a potem najpóźniej o 12:40 mogę wyjść, jedzenia o 22:40 już nie dostanie bo za puźno a o 12:30 znowu nie za wcześno z karmieniem? Niby karmienie to nie problem bo są otwierane karmidełka na czas, tylko co z wyprowadzaniem jej po połudiu, czy pies dobrze zniesie gruntowne zmiany że będzie musiał czekać od 12:30 do aż 22:30? Nie wiem czy będę mósiał kogoś nająć do opieki, czy jakieś rozwiązanie się znajdzie. Wiem że najlepiej zmienić pracę ale jestem na etapie spłacania pożyczki i nie mogę ryzykować z zmianą pracy w obecnym czasie.

Link to comment
Share on other sites

Z mojego doświadczenia wiem że pies wytrzyma spokojnie do godziny 23 , sama przerabiałam to gdy chodziłam na 3 zmiany. Musisz mu dać czas żeby się przyzwyczaił. Mój przesypia całe noce i też nie zdarza mu się budzić mnie w nocy mimo późnego karmienia. Ewentualnie jeżeli będziesz miał problem przez dłuższy czas to trzeba będzie pomyśleć o osobie do pomocy albo zmianie pracy :)

 

 

______________________________________________________________________

 

Mieszkania do wynajęcia [url=http://http://www.tyszkiewicz.pl]nieruchomości Gdańsk[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wam! Wszystko się ułożyło. Najbardziej się bałem tym że to było nagłe przestawienie dla psa, i myślałem że się przyzwyczai to nie wytrzyma. Raz mi się stało że po nocce po pracy stwierdziłem że wyprowadzę psa nie o 6:30 ale po 7 ponieważ było zimno i chciałem się w domu zagrzać, i ona nalała pod drzwiami. Ale to tylko jednorazowy wybryk :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jesli piesek jest dorosły to wytrzyma ale nie będzie to dla niego komfortowe tak samo jak dla człowieka. Przetrzymywanie psa przez tyle godzin nie jest zdrowe mimo że on to wytrzyma.

Sama pracuję 10 godzin w dzień ale bardzo chciałam pieska długo zastanawiałam się czy dam radę czy nie będzie cierpiał bo mieszkam sama.

Nauczyłam go od małego robi na podkłady przez co nie musi trzymać. Jesli chodzi o samotnosc dostaje furę zabawek i gryzaków i mimo młodego wieku i tyle godzin sam w domu zjadł mi tylko jeden kabel od internetu ;-) myslę że to niewiele

Link to comment
Share on other sites

Ja pracuję po 12 godzin, na 2 zmiany, Tż tylko na rano ale czasem coś mu się w pracy przedłuży i sporadycznie zdarza się, że pies zostaje sam na 12 godzin w domu. Spacer ma koło 6 rano i kolejny dopiero po 19. Na szczęście nie jest to częściej niż powiedzmy raz na 2 tyg. I problemu nie ma. 2 razy zdarzyła się kupa w domu, ale cóż, nie pieska wina że nie mógł wytrzymać... wolę posprzątać niż żeby trzymał tyle czasu. Karmienie ma o różnych porach, nigdy nie budzi w nocy. Na długie pozostawanie w domu mam smakołyki które lubi, chowam mu po kątach, za łóżkiem, pod ławą, między fotelami. Ma chociaż trochę zajęcia z szukaniem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...