Jump to content
Dogomania

Niewidoma, 10 miesięczna MIKROSUCZKA prosi o pmoc!


BoUnTy

Recommended Posts

Ewu zerknij proszę na pierwszy post, czy nie pominęłam jakieś wpłaty? Jeśli nie to na koncie Mani pozostało niespełna 50 zł., a jeśli tak to dziewczyna jest na minusie...

Ja mam  dostęp tylko wpłat , które widać FB, spytam Skrzydlatego psa czy to wszystko.

Za paliwo musiałam zapłacić znajomej100 zł ale i tak nie mam faktury.

Dodatkowo teraz dt kupi karmę i też muszę za to zapłacić.

Proszę działajcie na FB, wydarzenie musi żyć bo inaczej Mania i Franio doprowadzą mnie do bankructwa.

Link to comment
Share on other sites

kopiuje ze skrzydlatego

"Do dzisiaj do Fundacji nie dotarła żadna faktura... mam nadzieję, że nie będzie zaraz bałaganu, czego NIE ZNOSIMY!
BARDZO PROSIMY O REGULARNE DOSYŁANIE FAKTUR, ZWŁASZCZA TYCH, KTÓRE BYŁY WYSTAWIONE JESZCZE W STYCZNIU, BEZ TEGO NIE MOŻEMY ZAMKNĄĆ MIESIĄCA.


i dla jasności, jeszcze raz napiszę tutaj, dla Osób, które opiekują się Manią, badają i dbają jak mogą:

Za wszelkie usługi u weterynarzy/w sklepach/za badania płacimy WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ. Fakturę vat/rachunek powinien być wystawiony na:
Fundacja Skrzydlaty Pies
ul. Kolejowa 4
32 - 332 Bukowno
NIP 637-219-07-44
Fundacja nie wyraża zgody na branie faktur/rachunków z płatnością terminową. Takie rachunki będą odsyłane do wystawcy

Na podstawie faktury/rachunku robimy zwrot Osobie, która zapłaciła za daną fakturę/rachunek, na konto, które nam poda.
Zwroty za poniesione koszty będą adekwatne do środków, które - dzięki CUDOWNYM DARCZYŃCOM - uzbierają się dla Mani na naszym koncie.
Osoby płacące za badania mają świadomość tego, że mogą nie otrzymać całkowitego zwrotu poniesionych kosztów.
Ale jak wiemy - w KUPIE SIŁA, więc damy radę! A Mania będzie jeszcze zdrowa!
Czego, sobie, wszystkim pomagającym i przede wszystkim Mani - życzymy!"

Link to comment
Share on other sites

Leczenie wodogłowia wrodzonego jest trudne i szczenię rzadko powraca do zdrowia. Powszechnie uważa się, że szczenię u którego objawy chorobowe wystąpiły przed trzecim miesiącem życia nie ma szans na wyleczenie. Przy lekkich przypadkach, występujących bez wyraźnych objawów nerwowych, pomóc może stosowanie glikokortykosteroidów i innych środków farmakologicznych. U psów dorosłych leczenie wodogłowia polega na terapii choroby, która je wywołała i objawowym zwalczaniu skutków nadmiernego gromadzenia się płynu mózgowo-rdzeniowego. Również w wypadku psów dorosłych szanse powrotu psa do zdrowia są niewielkie

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj śmiertelna wada genetyczna, na skutek której twarzoczaszka zwierzęcia jest zdeformowana, a głowa ma nienaturalnie duży kształt. Występują zaburzenia krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego. Rasą predysponowaną wśród kotów są koty brytyjskie. U psów wada ta dotyczy większości ras miniaturowych i brachycefalicznych. Wyróżnia się wodogłowie wrodzone i nabyte (powstałe na skutek np. nowotworu, ziarnika, krwawienia).

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj śmiertelna wada genetyczna, na skutek której twarzoczaszka zwierzęcia jest zdeformowana, a głowa ma nienaturalnie duży kształt. Występują zaburzenia krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego. Rasą predysponowaną wśród kotów są koty brytyjskie. U psów wada ta dotyczy większości ras miniaturowych i brachycefalicznych. Wyróżnia się wodogłowie wrodzone i nabyte (powstałe na skutek np. nowotworu, ziarnika, krwawienia).

Mania ma prawidłowy kształt czaszki i pyszczek nie jest zdeformowany.

Gdybym b nie wiedziała nie miałabym pojęcia ,że nie widzi.

Link to comment
Share on other sites

Wpłaciłam obiecane 50 PLN dla Mani.
Przepraszam, umknęło mi.

Te wiadomości, które wkleiła Teresa, są przerażające i mam nadzieję, że w przypadku Mani nie jest aż tak źle.


Ogrokmnie dziękujemy za pomoc :D kiss.gif

Jak tylko wpłata znajdzie się na koncie, dam znać :)

Też mam nadzieję, że to Mani nie dotyczy :)
Link to comment
Share on other sites

"Wodogłowie u psów - nowe spojrzenie

Autorzy: lek. wet. Arkadiusz Olkowski, dr n. wet. Tadeusz Narojek, dr n. wet. Marek Galanty, dr n. wet. Teresa Mastalerz

 

Wraz z wprowadzeniem nowych metod badań obrazowych, takich jak tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny, diagnozowanie wodogłowia jest coraz powszechniejsze. Powyższe metody ułatwiają wczesne rozpoznawanie choroby, a co za tym idzie - poprawiają skuteczność leczenia. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat obserwowany jest gwałtowny rozwój technik mikrochirurgii i neurochirurgii, które umożliwiają nie tylko farmakologiczne leczenie wodogłowia, ale również operacyjne."

 

http://www.magwet.pl/index.php?mid=5&menu=11&article=10

 

Trzymam kciuki, żeby opinia specjalistów była dla malutkiej jak najlepsza.

 

 

P.S. Pieniądze wpłaciłam na poczcie, więc dotrą z opóźnieniem.

Link to comment
Share on other sites

"Wodogłowie u psów - nowe spojrzenie

Autorzy: lek. wet. Arkadiusz Olkowski, dr n. wet. Tadeusz Narojek, dr n. wet. Marek Galanty, dr n. wet. Teresa Mastalerz

 

Wraz z wprowadzeniem nowych metod badań obrazowych, takich jak tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny, diagnozowanie wodogłowia jest coraz powszechniejsze. Powyższe metody ułatwiają wczesne rozpoznawanie choroby, a co za tym idzie - poprawiają skuteczność leczenia. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat obserwowany jest gwałtowny rozwój technik mikrochirurgii i neurochirurgii, które umożliwiają nie tylko farmakologiczne leczenie wodogłowia, ale również operacyjne."

 

http://www.magwet.pl/index.php?mid=5&menu=11&article=10

 

Trzymam kciuki, żeby opinia specjalistów była dla malutkiej jak najlepsza.

 

 

P.S. Pieniądze wpłaciłam na poczcie, więc dotrą z opóźnieniem.

Dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...