Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom! SUM od lat ból: łańcuch wrastający w ciało. rany,klatka, zimno, ciągłe niedożywienie


AgaG

Recommended Posts

Zaglądam z nadzieją, że może ktoś już zakochał się w Sumie.To znaczy, zakochanych w nim jest wiele osób, w tym i ja, ale mam na myśli takich, którzy są gotowi dać mu dom.Spotkałam na spacerze panią z dwoma pieskami, w tym jedną malutką sunią.Sunia starsza niż plejstocen, ślepa, głucha i bezzębna, po przejściach.Ledwo chodziła na chudziutkich nóżkach.Oczywiście rozmawiałam z tą panią i usłyszałam coś, co mnie bardzo ujęło.Powiedziała bowiem, że nigdy nie miała i mieć nie będzie takiego Przyjaciela, jak owa sunia.Bo zwierzęta po przejściach kochają mocniej, kochają bezwzględną miłością, nie za coś, ale mimo wszystko.Zwierzęta wolne są od takich uczuć jak zawiść, chęć zemsty, perfidia..itd, które nieobce są ludziom.Pod tym względem nas przewyższają.Sum to złoty piesek, gorąco wierzę, że znajdzie się ktoś, kto dostrzeże w nim istotę o sercu gotowym ofiarować coś, czego się nie kupi za żadne pieniądze świata.To miłość.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Zaglądam z nadzieją, że może ktoś już zakochał się w Sumie.To znaczy, zakochanych w nim jest wiele osób, w tym i ja, ale mam na myśli takich, którzy są gotowi dać mu dom.Spotkałam na spacerze panią z dwoma pieskami, w tym jedną malutką sunią.Sunia starsza niż plejstocen, ślepa, głucha i bezzębna, po przejściach.Ledwo chodziła na chudziutkich nóżkach.Oczywiście rozmawiałam z tą panią i usłyszałam coś, co mnie bardzo ujęło.Powiedziała bowiem, że nigdy nie miała i mieć nie będzie takiego Przyjaciela, jak owa sunia.Bo zwierzęta po przejściach kochają mocniej, kochają bezwzględną miłością, nie za coś, ale mimo wszystko.Zwierzęta wolne są od takich uczuć jak zawiść, chęć zemsty, perfidia..itd, które nieobce są ludziom.Pod tym względem nas przewyższają.Sum to złoty piesek, gorąco wierzę, że znajdzie się ktoś, kto dostrzeże w nim istotę o sercu gotowym ofiarować coś, czego się nie kupi za żadne pieniądze świata.To miłość.

Ładnie to ujęłaś, ale muszę sprostować. Takie są psy. Wielu innym zwierzętom, zwłaszcza tym "bliższym" człowiekowi, jak małpy człekokształtne znane są doskonale takie uczucia i zachowania jak zawiść, zazdrość, chęć zemsty czy perfidia...

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam z nadzieją, że może ktoś już zakochał się w Sumie.To znaczy, zakochanych w nim jest wiele osób, w tym i ja, ale mam na myśli takich, którzy są gotowi dać mu dom.Spotkałam na spacerze panią z dwoma pieskami, w tym jedną malutką sunią.Sunia starsza niż plejstocen, ślepa, głucha i bezzębna, po przejściach.Ledwo chodziła na chudziutkich nóżkach.Oczywiście rozmawiałam z tą panią i usłyszałam coś, co mnie bardzo ujęło.Powiedziała bowiem, że nigdy nie miała i mieć nie będzie takiego Przyjaciela, jak owa sunia.Bo zwierzęta po przejściach kochają mocniej, kochają bezwzględną miłością, nie za coś, ale mimo wszystko.Zwierzęta wolne są od takich uczuć jak zawiść, chęć zemsty, perfidia..itd, które nieobce są ludziom.Pod tym względem nas przewyższają.Sum to złoty piesek, gorąco wierzę, że znajdzie się ktoś, kto dostrzeże w nim istotę o sercu gotowym ofiarować coś, czego się nie kupi za żadne pieniądze świata.To miłość.

O tak, pani Bożena z hotelu mi mówiła, że niedługo zrobi rozliczenie wpłat, które przyszły na hotel Sumika z FB i okazuje sie, że nawet ktoś z Ukrainy wpłacił 10 złotych. Sumik wzrusza wiele osób :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mattilu, ja mam na myśli zwierzęta domowe.W ogóle to dla mnie powinno być zakazane trzymanie w domu zwierzęcia, którego domem jest dżungla, sawanna ...itd.Pod tym względem jestem bardzo ortodoksyjna, podobnie jeśli chodzi o polowania.

Cieszę się, że Sum tak jest lubiany, ale wciąż zaciskam kciuki z dom dla niego.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sumik wygląda jak szczeniak, gdyby nie posiwiałe pysio dałabym mu 2 -3 lata.
Wiadomo w jakim jest wieku?

tak ze cztery, pięc lat bym mu dała:) zachowuje się bardzo zywiołowo :) a ile dokładnie ma, to nie wiem :)

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam do do oglądnięcia zdjęć Sumika ze spaceru  :) - Galeria

a tak w ogóle co do spacerów z psami, to uwaga ogólna: nic tak dobrze na linię nie robi, jak takie spacery :)  Tak więc jak któraś ciotka chce nieco ciałko odchudzić, to najlepszym sposobem i to jeszcze bez efektu jo-jo byłoby wzięcie Sumika do domciu :) Hi hi hi, po tygodniu ze dwa kolo mniej jak nic, albo i 4 kilo :)

Link to comment
Share on other sites

a tak w ogóle co do spacerów z psami, to uwaga ogólna: nic tak dobrze na linię nie robi, jak takie spacery :)  Tak więc jak któraś ciotka chce nieco ciałko odchudzić, to najlepszym sposobem i to jeszcze bez efektu jo-jo byłoby wzięcie Sumika do domciu :) Hi hi hi, po tygodniu ze dwa kolo mniej jak nic, albo i 4 kilo :)

 

No fakt, dieta cud :), zwłaszcza jak się galopuje za Sumikiem :)

 

sumi44.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dotarła deklaracja stała od papryka za luty i marzec po 10 zł. razem 20. Bardzo dziękuję i już wpisuję na pierwszą stronę :)

Link to comment
Share on other sites

Napasłam oczy zdjęciami szczęśliwego psa.

One tak malutko potrzebują, tylko obecności dobrego człowieka, trochę żarełka, spacerek.

Czemu część tej podłej ludzkiej rasy tego nie może zrozumieć.

A jak nie rozumie  i nie kręci ich radość na psim pysku, to po czorta im pies.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Wyczerpałam limit lików oczywiście, ale macie rację,, pies zadowolony bardzo, a przecież jeszcze nie wie, ze są takie przyjemności, które da tylko tylko dom, Dlatego szukamy domu pilnie... bardzo pilnie.

Z utęsknieniem :)

 

A teraz kopiuję rozliczenie, które dostałam od hotelu za wpaty z FB na konto hotelu:

 

Wplaty na dzien 8 luty 2015 na Sumka:

 

Nataliya L. 10zl  (02.02.2015)

Beata P. 50zl  (02.02.2015)

Joanna S. 16,09zl (05.02.2015)

 

Bardzo dziękuję osobom wspierającym Sumika :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...