Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom! SUM od lat ból: łańcuch wrastający w ciało. rany,klatka, zimno, ciągłe niedożywienie


AgaG

Recommended Posts

Kolejna tragedia,którą my rozumiemy a przedstawiciele prawa olewają.

Starsza kobieta otrzymuje mandat,bo kura przefrunęła przez płot i wpadła pod radiowóz a dyrektor gimnazjum zostaje uniewinniony i jeszcze śmie się oburzać,że zabrano zagłodzonego psa z jego posesji.

Samo to zdanie, "nie czekali na mnie bez mojej zgody zabrali psa ",świadczy kto jest odpowiedzialny.

 

Gimnazjum publiczne

http://gimnazjumwnaramie.szkolnictwa.pl/

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Kolejna tragedia,którą my rozumiemy a przedstawiciele prawa olewają.

Starsza kobieta otrzymuje mandat,bo kura przefrunęła przez płot i wpadła pod radiowóz a dyrektor gimnazjum zostaje uniewinniony i jeszcze śmie się oburzać,że zabrano zagłodzonego psa z jego posesji.

Samo to zdanie, "nie czekali na mnie bez mojej zgody zabrali psa ",świadczy kto jest odpowiedzialny.

 

Gimnazjum publiczne

http://gimnazjumwnaramie.szkolnictwa.pl/

Grażynko49

Mar. gajko dzięki, że sprawdziłyście

 

Trzeba napisać do wujta gminy Iwanowice, że zwracamy się do do niego jako organu założycielskiego tego gimnazjum, by  na podstawie artykułu 38 ustępu 1 punkt 2 ustawy o systemie oświaty odwołał dyrektora. Zróbmy apel zbiorowy do wujta. Co wy na to? :)

 

Cytuję: Art. 38. 1. Organ, który powierzył nauczycielowi stanowisko kierownicze w szkole lub placówce: 1) odwołuje nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w razie: a) złożenia przez nauczyciela rezygnacji, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem, :cool1: ustalenia negatywnej oceny pracy lub negatywnej oceny wykonywania zadań wymienionych w art. 34a ust. 2 w trybie określonym przepisami w sprawie oceny pracy nauczycieli – bez wypowiedzenia, c) złożenia przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny wniosku, o którym mowa w art. 34 ust. 2a; 2) w przypadkach szczególnie uzasadnionych, po zasięgnięciu opinii kuratora oświaty, a w przypadku szkoły i placówki artystycznej oraz placówki, o której mowa w art. 2 pkt 7, dla uczniów szkół artystycznych prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego – ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, może odwołać nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w czasie roku szkolnego bez wypowiedzenia.

Link to comment
Share on other sites

W sprawie Bazyla.Mam pytanie, skoro  nie można było ustalić, kto zaniedbał psa, czyli kto jest jego opiekunem to do kogo ma on wrócić? Teraz już wiadomo, kto jest jego opiekunem? Brak tu logiki, ale dlaczego mnie to nie dziwi w świetle różnych "kwiatków" naszego wymiaru sprawiedliwości.

TVN nie zainteresuje się tą sprawą, pies jest już w dobrym stanie, nie ma dramatu, nie leje się krew, więc temat mało medialny.Wiem coś na ten temat.Myślę, że jakiś szmatławiec prędzej by się zainteresował tym tematem, niekoniecznie ze względu na psa, ale ,że ktoś u władzy...itd.

Link to comment
Share on other sites

Agusiu, nie ma wyroku, nie ma winy. Koniec.

Gdyby dostał wyrok prawomocny to MUSIANO by go zwolnić z pracy.

Ale tak... Nic z tego.

 

Trzeba spróbować...

Oto jak wygladał pies, którym opiekował się pan dyrektor gimnzajum w Naranie:

10172785_881992771816223_551381417741480

 

1782125_881992851816215_5659253164794138

 

10306256_881992761816224_202699245443895

Link to comment
Share on other sites

Może Gimnazjum na profil na FB, można by mu tam zdjęcie to wrzucać, co chwilę, kilkanaście osób.

 

dobry pomysł..

tu więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.881992738482893.1073741862.167663849915789&type=1

 

Ostatnie są ze schroniska. Bazyl przytył, porósł. A wiec nie był chory, lecz totalnie zagłodzony i zaniedbany. Jakim trzeba być "człowiekiem", by tak traktować psa?????

Dyrektor, nauczyciel, wychowawca i taka postawa????? skandal! Jak bym wiedziała, że np.moje dziecko miało by iść do szkoły, którą ktoś taki kieruje, to bym nie posłała! Ciekawe, czy Komitet Rodzicielski szkoły wie o sprawie Bazyla?

Link to comment
Share on other sites

Profil na fb niby jest ,ale tylko jako strona szkoły.

Nic nie ma ani zdjęcia ani wpisu.

Przykre ,ale ja podobnie myślę,nie ma wyroku nie ma sprawy.

Bardziej bym optowała za odwołaniem w sprawie decyzji prokuratora.

Tak myślę na logikę ale z prawem nie mam nic wspólnego,więc mogę się mylić

Link to comment
Share on other sites

Proponowałabym napisać do gazety typu "Fakt".Cokolwiek o tym piśmie sądzicie, chodzi, aby było głośno.Na TVN ,czy "Sprawa dla reportera " nie ma co liczyć.Nie ma też co liczyć na jakiś sensowny wyrok w tej sprawie.Jedynie co można osiągnąć to lekki smrodek.

Link to comment
Share on other sites

Tylko pies do tego czasu musi być bezpieczny bo na złość go wezmą z powrotem do domu i zagłodzą znowu

jest w schronisku, ma na szczęście osobny boks. Schronisko krakowskie z pewnością nie wyda Bazyla nikomu do czasu, gdy jego sytuacja prawna (i nie tylko prawna), nie będzie jasna. Co stanie się w sytuacji gdy mimo odwołań sąd uzna, że pies może wracać tam, gdzie tak cierpiał? aż się boję myśleć.

Link to comment
Share on other sites

Super, że Sumik coraz zdrowszy :). Odnośnie Bazyla, podobno dyrektor opiekował się i odkarmiał go przez 2 lata :o (jakoś tego nie było widać) a w schronisku przytył przez pół roku, A poza tym prokurator nie mógł ustalić właściciela czyli pies jest bezpański

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Był w telewizji reportaż o psie zostawionym w szczerym polu, na łańcuchu przy beczce.Sąd uznał ( słyszałam na własne uszy), że pies miał cień ...od beczki przecież i nie był w żaden sposób dręczony.Nie pamiętam, która organizacja prozwierzęca była oskarżycielem w sprawie, ale wyczerpali wszystkie możliwości odwoływania się i pies musiał wrócić do opiekuna.Tak będzie, jeżeli orzekać w sprawach zwierząt będą sędziowie, którzy nie rozróżniają często psa od kota, a najczęściej w ogóle nie znoszą zwierząt.Znam osobiście wielu sędziów i nie piszę tego na podstawie informacji z mediów.Nie.Ale oglądam w telewizji różne materiały dotyczące spraw zwierzęcych i jestem zniesmaczona nieco tym, że w większości wypadków sąd nakazuje zwrócenie zwierzęcia jego oprawcom.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Super, że Sumik coraz zdrowszy :). Odnośnie Bazyla, podobno dyrektor opiekował się i odkarmiał go przez 2 lata :o (jakoś tego nie było widać) a w schronisku przytył przez pół roku, A poza tym prokurator nie mógł ustalić właściciela czyli pies jest bezpański

Kwestia własności w tym przypadku więc jest kompletnie drugorzędna.Dyrektor był OPIEKUNEM psa przez tak długi czas, a jaki stan psa to widać na zdjęciach i jest w obdukcji..

Biedak, dwa lata horroru... wcześniej też pewnie ciężkie życie.. wyć się chce.

Link to comment
Share on other sites

Sumik zdrowieje- to taka dobra wiadomość :)

 

W sprawie Bazyla nóż się w kieszeni otwiera! Może jakaś gazeta powinna po raz kolejny opisać nasz wymiar "sprawiedliwości" ? Bo chyba jedynie mediów boi się ta bezkarna swołocz? Można pisać pisma, ale jak urzędasy utrzymywane z naszych podatków się przejmują naszą opinią było widać ostatnio w senacie przy okazji głosowania w sprawie zwierząt doświadczalnych.. A taki prokurator to chyba w ogóle ma się za jakiegoś boga. Chyba tylko prasa lub telewizja może zrobić na nim wrazenie.

Proponuję zgłosić sprawę do Polsatu ( program interwencyjny, a nawet Wydarzenia). W ostatnim czasie widziałam kilka spraw dotyczących krzywdy  zwierząt. W takiej sytuacji tylko media mogą pomóc. Jeśli sprawy się nie nagłośni, to szybko zamiotą pod dywan.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Powiedzcie mi, jak można patrzeć na swojego psa, w jego oczy, na tę ranę, na cierpienie, i nie reagować? ..Tydzień, dwa, miesiąc, pół roku - jak można??

malagos, można. Burak nie czuje i nie myśli. Burak jest zawsze tylko burakiem. Przekonałam się już o tym wiele razy. Za każdym razem boleśnie.

 

Dlatego mam alergię na B U R A K I

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Proponowałabym napisać do gazety typu "Fakt".Cokolwiek o tym piśmie sądzicie, chodzi, aby było głośno.Na TVN ,czy "Sprawa dla reportera " nie ma co liczyć.Nie ma też co liczyć na jakiś sensowny wyrok w tej sprawie.Jedynie co można osiągnąć to lekki smrodek.

Pomysł bardzo dobry, moim zdaniem. Fakt to szmatławiec, co prawna, ale popularny w buraczanych kręgach. Narobić im smrodu, dziadom parszywym.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...