Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom! SUM od lat ból: łańcuch wrastający w ciało. rany,klatka, zimno, ciągłe niedożywienie


AgaG

Recommended Posts

matko jedyno ....

 to się nie miesci

 już będzie tylkomlepiej kochane serce

 tylkomlepiej

 choćby i w schronisku ze stoma braciszkami

 kochany tylko lepiej

 jak najdalej od koszmaru

 Aguniu

 mam cudny srebrny pierscionus , ktoś by umial ladnie zdj zrobić , bo moim aparatem nic a nic ....

 na bazarus jakiś bym dalal

 dla niunia

 spokojnych snow cudne serce

 i Wam spokojnych

 ciekawe jak tam Sumiateczek

Link to comment
Share on other sites

Agusiu zorientuj się

 naile można

 kochana

 o leczenie

tego umeczonego biedaka

 zlozymy się z cudownymi serduszkami

 po kilka zlotoweczek

 grosik do grosiczka

 jakie mascie trzeba

 żeby na rane mieć na już

 dziewczyny kochane moje

 dziekuje za przyszlyscie iskireczki

 ....a daj losie nasz

 daj tym ,,ludziom ,, bez serc

 daj im odbyty zatkane ..daj im slepote i dussznice jakowas ...

w czasie jedzenia ....

 .....

Ewuś ponieważ właciciele psa zrzekli się go jego leczenie pokrywa Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. problemem na najbliższe tygodnie nie są pieniądze na leczenie, ale znalezienie mu IDEALNEGO DOMU, choćby tymczasowego: odpowiedzialnego, spokojnego. lub hotelu z indywidualna opieką domową. I na ten cel potrzebujemy deklaracji.

Link to comment
Share on other sites

przeczytałam wszystkie posty. przepraszam, że nie odpowiadam na wszystkie, nie jestem w stanie czasowo. Bardzo proszę bądźcie z Sumikiem. Jest mnóstwo do zrobienia.

 

Na razie zebrałam deklaracje na ewentualny tymczas lub hotel dla Sumika. (w schronisku ma na imię Bary) 

 

 

Deklaracje stałe:

agat21 20 zł

Olena84 10 zł

papryka 10 zł

Dulska 20 zł

elficzkowa 10 zł

Magolek 10

 

Deklaracje jednorazowe

Poker: 50

Anula coś

 

wpisuję na pierwszą i bardzo dziękuję..

 

oczywiście także i inna pomoc jest niezwykle potrzebna, między innymi

- w robieniu ogłoszeń

-robieniu plakatów i ich wieszaniu

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Jestem na prośbę Ewy Gonzales. W tej chwili nie jestem w stanie myśleć, wszystko mi się przewraca w środku. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy - dobrze, że mieszkam na drugim końcu kraju, bo chyba pierwszy raz w życiu spuściłabym komuś manto nie bacząc na konsekwencje.

Na obecną chwilę mogę tylko zaoferować 10 zł miesięcznie stałej deklaracji.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

fragment relacji inspektorów KTOZ-u: "rana ta była cała juz zaropiała, a szyja psa  brudna od tej śmierdzącej  ropy. cała brudna,Smród gnijącego ciała rozchodził sie wokół psa, Po spisaniu protokołu z właścicielką posesji ,a matką właściciela psa w asyście policji zabezpieczono psa. Inspektorzy żeby uwolnić psa  w syście policji  musieli przeciąć nożem gruba i bardzo mocno ściśnięta obroże oraz dwa sznurki .Jeden sznurek przewinięty był również za przednimi łapami psa"!!!!! GEHENNA///

Link to comment
Share on other sites

Pies nie mieszkał na pustyni, na pewno wiele osób widziało, co się z psem dziej.Dlaczego nikt nie zareagował? Prawo mamy niezłe, gorzej z jego egzekucją.Kiedy weszła w życie ustawa, na wsiach pojawiły się kojce, chociaż często były to właściwie klatki.Zakaz sprzedaży szczeniąt nierodowodowych skutkował zwiększoną liczbą sterylek suczek.Ponieważ jednak prawo de facto pozostało martwe, nadal wiele psów dzieli los Suma, na porządku dziennym są ogłoszenia o sprzedaży piesków, szuka się partnerów dla swoich pupili, a słynne oddam psa za darmo, smycz i legowisko za kilkaset złotych w pakiecie pozwalają to prawo obejść.Jeżeli jest to duże miasto, działają inspektorzy TOZ-u, jest większa szansa na interwencję.Na prowincji to makabra, znam to z autopsji.

Bardzo mocno zaciskam kciuki za DT dla Suma, za powrót do zdrowia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sumciu

piesku

piesiuniu

 sciskamy za ciebie sciskamy

 za wszystkie cierpiące bidy

 taki swiat podly i coraz gorzej wszędzie ....

 piesiuniu oby udało się znaleźć dt ,

serdunko kochane

Agusiu to i mnie na jednorazowa zapisz

 ale nie wiem ile boc ja bez grosza na razie ....

 spokojnego dzioneczka wszystkim

 ..czytam o tych petach ..... wszystko się zalalmuje w człowieku ....

Link to comment
Share on other sites

Pies nie mieszkał na pustyni, na pewno wiele osób widziało, co się z psem dziej.Dlaczego nikt nie zareagował? Prawo mamy niezłe, gorzej z jego egzekucją.Kiedy weszła w życie ustawa, na wsiach pojawiły się kojce, chociaż często były to właściwie klatki.Zakaz sprzedaży szczeniąt nierodowodowych skutkował zwiększoną liczbą sterylek suczek.Ponieważ jednak prawo de facto pozostało martwe, nadal wiele psów dzieli los Suma, na porządku dziennym są ogłoszenia o sprzedaży piesków, szuka się partnerów dla swoich pupili, a słynne oddam psa za darmo, smycz i legowisko za kilkaset złotych w pakiecie pozwalają to prawo obejść.Jeżeli jest to duże miasto, działają inspektorzy TOZ-u, jest większa szansa na interwencję.Na prowincji to makabra, znam to z autopsji.

Bardzo mocno zaciskam kciuki za DT dla Suma, za powrót do zdrowia.

Właśnie, mieszkał w Krakowie. na obrzeżach raczej, ale w Krakowie. Dla wielu ludzi los psów jest równie obojętny jak los kamieni leżących gdzieś na ziemi. Myslę, że nikt nawet o niego nie spytał tych "właścicieli"

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny nie dostałam nr konta na żebym mogla deklaracje wplacic... przypominam się :)

Papryczko,kochana, z tego co wiem /tylko czytając/ Agunia na razie zbiera tylko deklaracje.

Koszty leczenia ma pokryć TOZ ,więc szukają domku /dt,bdt, lub hoteliku/

Nie jest to proste,bo Sumik musi być pod ciągłą opieką lekarza.

Rany straszne,trudne do wygojenia.

Link to comment
Share on other sites

A są jakieś sensowe płatne dt w Krakowie lub okolicy? Rzeczywiście w obecnym stanie Sumik powinien mieć jak najlepszą możliwą opiekę. 

 

Co do ludzi nie zauważających krzywdy zwierząt - to wszystko prawda co piszecie, jest okropnie, ale przecież ktoś go jednak zauważył i poprosił o interwencję. W tej sytuacji ktoś wreszcie zauważył....

Link to comment
Share on other sites

 

Każdy się przyda :) jest co robić, Musimy się podzielić zadaniami. :) Havanka dałabyś radę znleźć kogoś, kto by plakat zrobił dla tego pieska? taki do pobrania i porozwieszania. Chciałabym, byśmy zaczęli robić dla niego akcję plakatową, Każdy kto powiesi plakat, cyknie zdjęcie, że tu a tu plakat wisi, a najlepiej plakaty wiszą... 
Może są takie osoby na wątku, które pracują w miejscach, które pod względem plakatowania mogą się przydać dla Sumika?  Jesli tak proszę zgłaszajcie się,

 
Spróbuję poszukać.
Link to comment
Share on other sites

Jestem na zawołanie Grażyny49.

Te osobniki z tego miejsca kaźni Suma to nie są ludzie. To są zdegenerowane istoty człekokształtne, bo nie wierzę że taka kobietokształtna kiedykolwiek mogła być matką (choć urodziła drania, ale to czynność fizjologiczna) i w ogóle cokolwiek odczuwać, skoro w jej obecności Sum tak cierpiał i tak długo.

 

Nie jestem tam specjalnie wrażliwa bo wiele w życiu widziałam i z różnym draństwem się spotykam. Ale przypadek Suma jest tym, co określam, jako hardkore.

 

Deklaruję stałą w wysokości 50 zł miesięcznie, jak długo trzeba będzie.  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A są jakieś sensowe płatne dt w Krakowie lub okolicy? Rzeczywiście w obecnym stanie Sumik powinien mieć jak najlepszą możliwą opiekę. 

 

Co do ludzi nie zauważających krzywdy zwierząt - to wszystko prawda co piszecie, jest okropnie, ale przecież ktoś go jednak zauważył i poprosił o interwencję. W tej sytuacji ktoś wreszcie zauważył....

Nie znam żadnego płatnego dt w Krakowie.

Choć bardzo bym chciała, aby były przede wszystkim bezpłatne domy tymczasowe i nie rozumiem, czemu jest ich tak mało :( to w tej sytuacji, gdyby znalazł się płatny opowiedzialny tymczas byłabym za daniem tam psa. Musiałaby to być dom z ogrodem, gdyż Sumikowi nie da się włożyć obroży żadnej. W szpitalu schroniskowym na razie jest sam w pomieszczeniu, ale ponieważ nie ma jak go bezpiecznie wyprowadzić, to załatwia się wewnątrz. Nie jest o dla psa korzystne, również pod względem jego przyszłej adopcji.

Mam takie informacje, że jest to bardzo miły przyjacielski pies.

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja - bez zaproszenia....

 

 

Porażający widok umęczonego psa...............słów brak........

 

Jaki jest obecnie stan psiaka, jakie rokowania na przyszłość?

 

Czy już wiadomo gdzie może trafić SUM po leczeniu, czy jest dla niego jakiś DT lub hotel ?

Link to comment
Share on other sites

Pies nie mieszkał na pustyni, na pewno wiele osób widziało, co się z psem dziej.Dlaczego nikt nie zareagował? Prawo mamy niezłe, gorzej z jego egzekucją.Kiedy weszła w życie ustawa, na wsiach pojawiły się kojce, chociaż często były to właściwie klatki.Zakaz sprzedaży szczeniąt nierodowodowych skutkował zwiększoną liczbą sterylek suczek.Ponieważ jednak prawo de facto pozostało martwe, nadal wiele psów dzieli los Suma, na porządku dziennym są ogłoszenia o sprzedaży piesków, szuka się partnerów dla swoich pupili, a słynne oddam psa za darmo, smycz i legowisko za kilkaset złotych w pakiecie pozwalają to prawo obejść.Jeżeli jest to duże miasto, działają inspektorzy TOZ-u, jest większa szansa na interwencję.Na prowincji to makabra, znam to z autopsji.

Bardzo mocno zaciskam kciuki za DT dla Suma, za powrót do zdrowia.

 

 

A pamietacie historie Moona ?

Moon tez nie wegetowal na pustyni tylko w miescie Krakow....

http://www.dogomania.com/forum/topic/41030-kiedy%C5%9B-by%C5%82-owczarkiem-moon-za-tm/

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny nie dostałam nr konta na żebym mogla deklaracje wplacic... przypominam się :)

Tak jak już wspominałam, dopóki psiak jest w schronisku nie zbieramy wpłat, ale tylko deklaracje i ja je wpisuję na pierwszą, Gdy tylko znajdzie się dla Sumika odpowiednie i bardzo odpowiedzialne miejsce ( a nie nie uda się by był to bezpłatny dom tymczasowy  - tak byłoby najlepiej) wtedy przypomę  o deklaracjach wpisanych na stronie pierwszej. :) Wszelkie sprawy organizacyjne, istotne informacje będę się starała umieszczać również na tej stronie w pierwszych trzech postach.

Link to comment
Share on other sites

Aga, a ten hotel w Wieliczce odpada zdecydowanie? 

tak, odpada, zwłaszcza teraz, gdy rany są tak rozległe i wymagają ciągłej pielęgnacji. To musi być miejsce bardziej domowe.

Link to comment
Share on other sites

A jakieś szeleczki takie na łapki i zapinane na karku, moje dziewczynki zawsze takie miały i mają.

Będę rozmawiać z wolontariuszami na ten temat, na temat ich dobrania. Musiałaby być możliwość pożyczenia skądś paru par takich szelek, by na miejscu dobrać psu. Ma ktoś zaprzyjażniony sklep zoologiczny, który by  kilka par szelek na łapki dla sporego psa pożyczył? Bo wtedy jakoś bym zorganizowała to mierzenie mam nadzieję

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja - bez zaproszenia....

 

 

Porażający widok umęczonego psa...............słów brak........

 

Jaki jest obecnie stan psiaka, jakie rokowania na przyszłość?

 

Czy już wiadomo gdzie może trafić SUM po leczeniu, czy jest dla niego jakiś DT lub hotel ?

Psiak przebywa w szpitalu w schronisku. Obdukcja została zrobiona u weta poza schronem i on też dał zalecenia co do leczenia. Mam wiec nadzieję, że to leczenie będzie przebiegało prawidłowo. Tu nie ma miejsce na błędy diagnostyczne, rany to to, z czym trzeba się uporać i na co potrzeba czasu. Wolontariusze, którzy będą w  schronisku w najbliższym czasie będę do niego zaglądać, jak się czuje. Może uda się zmierzyć obwód psiaka, by jakoś się wstrzelić z tym rozmiarem szelek.

 

Stan psa i rokowania - to by mógł powiedzieć lekarz weterynarii. Będę się starała taką informację uzyskać.

Na razie nie mamy znalezionego miejsca, gdzie mógłby trafić pies.  Gdyby był to dom w Krakowie, mógłby tam pojść nawet od razu, pod warunkiem stałego kontaktu z weterynarzem,  który aż do wyleczenia musi nadzorować stan psa i zlecać zabiegi pielęgnacyjne itd. To nie może być "tymczas z ogłoszenia" tylko  tymczas wyjątkowy.

Po wyleczeniu natomiast (jesli się nic nie znajdzie) można oczywiście rozważać któryś z hoteli

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...