Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom! SUM od lat ból: łańcuch wrastający w ciało. rany,klatka, zimno, ciągłe niedożywienie


AgaG

Recommended Posts

AKTUALIZACJA: SUMIK JUŻ W BDT ! :)

Oto zdjęcie z zapoznania psów w parku:

a3577ff7f02496c9gen.jpg

 

 

i na kanapie :)

89286b2d7371d2dfgen.jpg

 

 

 

Sumik na fb:

https://www.facebook...64/?pnref=story

 

Zapewne nie powinnam obecnie zakładać żadnych kolejnych wątków w dziale psów do adopcji. Pewnie byłoby dla mnie lepiej, gdybym nawet nie myślała o żadnym  następnym psie, poza tymi, z którymi w taki czy inny sposób splecione jest obecnie moje życie i za które czuję się i będę się do końca czuć odpowiedzialna.

 

Jednak nie mogłam nie wysłuchać historii, która wstrząsa, nie mogłam zamknąć oczu na widok psa patrzącego na mnie ze zdjęć w sposób, który mówi jedno: jestem samym bólem, od lat nie znam niczego innego tylko ból

 

2mqw803.jpg

 

2d9sav5.jpg

2vmhbb8.jpg

 

 

 

Dałam mu na imię Sum co znaczy "Jestem". Bo teraz, gdy został interwencyjnie odebrany od właścicieli odpowiedzialnych za koszmar, jaki przeszedł, może wreszcie zaistnieć jako GODNA ISTOTA, otrzymać poszanowanie, ochronę i opiekę. Jego zdjęcia mówią: ja jeszcze jestem, pomimo tego wszystkiego nie umarłem.

Ale dałam mu imię Sum także dlatego, że powstała w mojej głowie pewna metafora. Życie psa jak życie ryby, która nie ma głosu, żyje na dnie, w samotności i ciemnościach, żeruje z dużymi przerwami, a gdy trafia na wędkę, to jest to początek jej końca.

Sum na wędce przynajmniej jednak krótko cierpi, nim zginie, pies na polskiej wsi, (wsi mentalnej zaznaczam, nie geograficznej), gdy trafi na łańcuch, cierpi latami, a  bywa że jest latami torturowany.

 

Zdjęcia są drastyczne. proszę Was o jedno: pomóżmy mu znaleźć dom tymczasowy, aby w momencie, gdy opuści - mam nadzieję - szpital schroniskowy, gdy wygra walkę o swe zdrowie,i życie, nie musiał dołączyć do gromady psów w boksach. 

 

On sobie nie poradzi,,,

W najlepszym wypadku stanie się anonimowy i nigdy nie znajdzie domu. Ma taki wygląd, który czyni go niewidzialnym dla osób szukających pięknego, miłego pieska. W najgorszym razie padnie ofiarą zdenerwowanego kolegi czy kolegów z boksu. 

 

Ocalmy go...Niech już nigdy nie cierpi 

 

Wysyłam zdjęcia do wstawienia do dwóch osób, które wyraziły taką chęć. proszę wstawcie w kolejności logicznej: czyli najpierw te z posesji, a potem te z obdukcji w gabinecie weterynaryjnym i z zaopatrywania ran, już po zdjęciu metrowego łańcucha.

 

Więcej napiszę jutro

 

a tu zdjecie ze schroniska :)

sumik.jpg

 

TEKST OGŁOSZENIA:

 

                                                                                                Sum czyli jestem ...

Jego historia wstrząsa. Był przykuty do metrowego łańcucha wrastającego w jego ciało, zaciskającego się na jego krtani. Przez klika lat  niewolnicze życie tego psa było określone przez ból, brak schronienia przed zimnem czy skwarem, ciągłe niedojadanie. W dodatku rany stawały się coraz głębsze, sięgające aż mięśni, wdało się zakażenie..Na szczęście ktoś zauważył dramat psa, który całym sobą mówił: jestem już tylko bólem, nie znam niczego jak tylko ból.

 

Ogromnie cierpiący, z wielką gorączką trafił z miejsca swojej kaźni do schroniskowego szpitala. Intensywne leczenie i opieka przyniosły wspaniały skutek. Po ranach na szyji zostały już tylko blizny, rany w duszy psa wygoiły się jeszcze szybciej i nie ma po nich ani śladu. 

Otrzymał imię Sum, gdyż jego ponure życie przypominało życie ryby, która nie ma głosu, żyje na dnie, w samotności i ciemnościach, żeruje z dużymi przerwami, a gdy trafia na wędkę, do jakiej można przyrównać zaciskający się łańuch, to jest to początek jej końca.

 

Ale otrzymał też imię Sum dlatego, że "sum" znaczy "jestem",  a  teraz po tym koszmarze, jaki zgotowali mu właściciele, może wreszcie zaistnieć jako GODNA ISTOTA, ciesząca się poszanowaniem, ochroną i troską, Zdjęcia ukazujące jego obecną sytuację mówią: jestem pełen dobrej energii, nie pamiętam swoich krzywd, kocham ludzi.

 

Sumik jest miłym, wesołym przyjaznym wobec ludzi i zwierząt rudzielcem. Pełen temperamentu przepada za piłką i bieganiem, ale ponad wszystko lubi być pieszczony, głaskany. Ma w sobie ogromną potrzebę miłości oraz gotowość do odpowiedzi na nią niezawodną piękną psią wiernością.

Czeka na człowieka, który go nigdy nie zawiedzie i naprawdę pokocha. 

 

Niech więc rozdzwonią się telefony w sprawie adopcji Sumika od ludzi wrażliwych i odpowiedzialnych, którzy rozumieją, że pies jest czującą istotą, ale też wymagającą istotą. Należy mu zapewnić właściwe do jego potrzeb warunki życia, opiekować się nim w  zdrowiu i w razie choroby.

 

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną i poadopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej. 

 

Sumik jest średnich rozmiarów, został odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany.

kontakt do wolontariusza: mailowy [email protected]<script cf-hash='f9e31' type="text/javascript"> /* */</script>

tel.501-801-553.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

POST POŚWIĘCONY SPRAWOM STANU PSA I GŁÓWNYM INFORMACJOM DOTYCZYM JEGO ŻYCIA W HOTELU a od 18 czerwca 2015 w bezpłatnym domu tymczasowym
 
1. informacja z obdukcji  po interwencyjnym zabraniu psa:
Na szyi psa widniała rana obejmująca połowę obwodu szyji, rana stara, zakażona, cuchnąca.
Rana była głęboka - sięgała nie tylko skóry i tkanki podskórnej,ale także mięśni.
Pies bronił się przed badaniem, wykazywał objawy bólu. Rana pokryta była tkanką ropotwórczą oraz ropą. Przy dotyku krwawiła.
Podczas badania klinicznego psa stwierdzono powiększenie węzłów chłonnych dostępnych do badania oraz podwyższoną ciepłotę ciała -40,5 stopnia oraz tachypnoe. Pies wykazywał wzmożone pragnienie.
W badaniu ogólnym stwierdzono ponadto - kamień nazębny oraz wnętrostwo lewostronne i powiększenie prostaty.
2. inf. z 17 stycznia
Mam wieści z dziś od lekarzy z arwetu, gdzie leczę swoje psy. Byli u Sumika na moją prośbę, nie specjalnie - w sensie nie tylko do niego pojechali, ale przy okazji, jednak im bardzo dziękuję, Dostałam wiadomość od doktor Kasi, że rana goi się bardzo dobrze. zapytałam, czy Sumik (schroniskowe imię to Barry) jest taki duży jak mój Zahir, Okazuje się, że nie, raczej około 15 kilo, choć doktor nie jest pewna.
czyli średni pies, nie wielki.
3. informacja z 20 stycznia
Sumik jest w szpitalu już razem z innymi psami. Rana goi się dobrze. jest wyprowadzany na spacery. Wykazuje się wielką żywiołowością na widok człowieka: daje brzuch do głaskania. obskakuje z radością osoby, które się nim zajmują.
4. 29. styczeń _ OD TERAZ SUMIK W HOTELU :)
ponieważ okazało się, że Sumik został już wykastrowany w schronisku i na drugi dzień trafił na boksy ogólne, zabrałam go dziś do hotelu, wcześniej schronisko zostało poproszone przez nas o przeniesienie psa z powrotem do szpitala. Tak więc na szczęście Sumik był tylko a jednak aż trzy godziny na boksach ogólnych. Na szczęście psy nie zrobiły mu krzywdy.Po ranach na szyji zostały niewielkie strupki. W hotelu w Niepołomicach gdzie zamieszkał będzie pod stałym nadzorem lekarza weterynarii.

5. 31 styczeń Sumik dziś otrzymał zatrzyk podskórny z antybiotyku. Jego stan jest obserwoany, bo kaszle. trzeba zdiagnozować przyczynę (czy to od zmalterowanej łańcuchem od budy krtani, czy może chore serce, albo osłabiona odporność tak się objawia) 
Wkrótce badania krwi i inne diagnostyczne
6. 15 luty Szwy już wyjęte, rany zabliźnione, zbliża się szybkimi krokami termin szczepień. Weterynarz kazał odczekać z nimi po kastracji, dlatego też Sumcio nie mógl pojechać dziś na aukcję psów szukających domu. Sumik bardzo chętnie wraca do kojca, ponieważ jest ogromnie skoncentrowany na swojej misce. Nie zjada wszystkiego od razu, ale lubi mieć michę na oku :)
7. 28 luty Sumciak już po ostatnim szczepieniu, teraz jakiś niewielki odstęp, no i oczywiście trzeba będzie zrobić badania krwi
8. 18 czerwiec Sumciak odbywa sesję z behawiorystą, zapoznaje się ze swoimi "braćmi" z bdt i od tego dnia  jest w bdt.
9. Wyniki Sumika z badania u weta w poście nr 995 (50 strona wątku)
Wyniki prawie idealne, poza trochę podniesioną kreatyniną. Sumik po znalezieniu się w bdt został przeleczony na zapalenie pęcherza, dostał też tabletki na odrobaczenie

10. badanie kału kontrolne miał Sumik w dniu 11 września. kał zbierany z trzech dni nie wykazał obecnosci jaj pasożytów

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dane techniczne kojca:
wymiar 3x3 m
ściany i dach ocieplone styropianem
&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
Poniżej zdjęcia kojca
&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
IMG_0021.jpg IMG_0024.JPG IMG_0025.JPG IMG_0026.JPG IMG_0027.JPG IMG_0028.JPG IMG_0029.JPG IMG_0030.JPG IMG_0032.JPG IMG_0034.JPG
WPŁATY:
WPŁATY:
Deklaracje stałe:
Luty 2015:
1. 20,00 zł agat21, wpłacone
2. 110,00 zł Olena84 (deklaracja na kwotę 10,00 zł), wpłacone za okres od lutego do grudnia
3. 20,00 zł papryka (deklaracja na kwotę 10,00 zł), wpłacone za luty i marzec
4. 20,00 zł Dulska, wpłacone
5. 10,00 zł elficzkowa, wpłacone
6. 10,00 zł Magolek, wpłacone
7. 60,34 zł Mattilu (deklaracja na kwotę 20,00 zł), wpłacone za luty, marzec, kwiecień
8. 20,00 zł Topi, wpłacone
9. 30,00 zł pani Anna G.-R. ze Szczekocin (spoza dogo), wpłacone
10. 10,00 zł Havanka (deklaracja na kwotę 10,00 zł, na 12 miesięcy), wpłacone
11. 10,00 zł Dana i Muszkieterowie (deklaracja na kwotę 10,00 zł, od lutego do grudnia), wpłacone
Łącznie:
320,34 zł

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
Marzec 2015:
1. 30,00 zł pani Anna G.-R. ze Szczekocin, wpłacone
2. 20,00 zł Dulska, wpłacone
3. 10,00 zł elficzkowa, wpłacone
4. 20,00 zł Topi, wpłacone
5. 10,00 zł Magolek, wpłacone
6. 20,00 agat 21, wpłacone
7. 10,00 zł Dana i Muszkieterowie, wpłacone
8. 10,00 zł Havanka, wpłacone
Łącznie:
130,00 zł

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
Kwiecień 2015:
1. 20,00 zł Dulska, wpłacone
2. 30,00 zł Anna G.-R., wpłacone
3. 10,00 zł Havanka, wpłacone
4. 10,00 zł elficzkowa, wpłacone
5. 20,00 zł Topi, wplacone
6. 10,00 zł Magolek, wpłacone
7. 20,00 zł papryka, wpłacone za kwiecień i maj
8. 20,00 zł agat21, wpłacone
Łącznie:
140,00 zł

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
Maj 2015:
1. 10,00 zł elficzkowa, wpłacone
2. 20,00 zł Topi, wpłacone
3. 20,00 zł Dulska, wpłacone
4. 30,00 zł Anna G.-R., wpłacone
5. 20,00 zł agat21, wpłacone
6. 10,00 zł Magolek, wpłacone
7. 10,00 zł Havanka, wpłacone
8. 40,00 zł Mattilu, wpłacone za maj i czerwiec
Łącznie:
160,00 zł

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
Czerwiec 2015:
1. 20,00 zł Topi, wpłacone
2. 20,00 zł Dulska, wpłacone
3. 30,00 zł Anna G.-R., wpłacone
4. 10,00 zł elficzkowa, wpłacone
5. 20,00 zł agat21, wpłacone
6. 10,00 zł Magolek, wpłacone
Łącznie:
110,00 zł

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
Lipiec 2015:
1. 50,00 zł Mattilu, wpłacone za lipiec i sierpień
2. 20,00 zł Topi, wpłacone
3. 20,00 zł Dulska, wpłacone
4. 10, 00 zł elficzkowa
5. 10 zł Magolek wpłacone
6. 20 zł havanka wplacone deklaracja za czerwiec i lipiec

Ps. Deklaracja Anny G.-R. z uwagi na zmianę hoteliku na bdt, od lipca przeniesiona z Sumika na Ergo
Łącznie:
130,00 zł
&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;

Sierpień 2015 (deklaracje stałe):
20 zł Dulska wplacone z datą 30.07 2015
20 zł Magolek 10 zł
30 zł Agat 21 (deklaracja za lipiec 20 zl i połowę sierpania)
20 zł Topi
10 zł elficzkowa
20 zł Havanka za sierpień i wrzesień
20 zł od Dulska
Deklaracje jednorazowe i inne wpłaty:
Styczeń/Luty 2015:
1. 50,00 zł Poker, wpłacone
2. 25,00 zł kiyoshi, wpłacone
3. 10,00 zł Olena84, wpłacone
4. 30,00 zł Anula, wpłacone
5. 100,00 zł Ola K. (spoza dogo), wpłacone
6. 50,00 zł Jolanta08, wpłacone
7. 10,00 zł Magolek, wpłacone
8. 30,00 zł asiuniab, wpłacone
9. 30,00 zł kamos, wpłacone
10. 40,00 zł zachary, wpłacone
11. 80,00 zł Mama Muninki (bazarek), wpłacone
12. 10,00 zł Dana i Muszkieterowie, wpłacone
13. 100,00 zł 76magda76, wpłacone
14. 57,75 zł co stanowi połowę sumy z bazarku ewkar z przeznaczeniem pół na pół dla Sumika i Ergo, wpłacone
Łącznie:
622,75 zł

Marzec 2015:
1. 28,45 zł terra (bazarek pół na pół - dla Suma i Ergo), wpłacone
2. 82,50 zł ewa gonzales bazarek, wpłacone
Łącznie:
110,95 zł

Kwiecień 2015:
1. 30,00 zł Pani Małgosia, wpłacone
2. 100,00 zł Dorot131, wpłacone na wyprawkę dla Sumika
Łącznie:
130,00 zł

Maj 2015:
1. 100,00 zł Pani Małgosia, wpłacone
Łącznie:
100,00 zł


Wpłaty na konto hoteliku:
Luty 2015:
1. 10,00 zł Nataliya L. (02.02.2015)
2. 50,00 zł Beata P. (Foksia i Dżekuś) (02.02.2015) (deklaracja stała)
3. 16,09 zł Joanna S. (05.02.2015)
4. 20,00 zł Ewa R. (20.02.2015)
5. 20,00 zł Małgorzata J. (25.02.2015)
Łącznie:
116,09 zł

Marzec 2015:
1. 50,00 zł Beata P. (05.03.2015)
2. 16,09 zł Joanna S. (11.03.2015)
Łącznie:
66,09 zł

Kwiecień 2015:
1. 50,00 zł Beata P. (09.04.2015)
2. 15,49 zł Joanna S. (14.04.2015)
Łącznie:
65,49 zł

Maj 2015:
1. 50,00 zł Beata P.
2. 15,71 zł Joanna S.
Łącznie:
65,71 zł

Ogromnie dziękujemy!


WYDATKI:
1. 255,91 zł pobyt za luty (pobyt Suma 29.01-28.02.2015 tj 31 dni x 12 zł = 372,00 zł – 116,09 zł wpłaty na konto hoteliku w lutym 2015)
2. 27,00 zł szczepienie na wściekliznę
3. 305, 91 zł pobyt za marzec (pobyt Suma 01.03-31.03.2015 tj. 31 dni x 12 zł = 372,00 zł – 66,09 zł wpłaty na konto hoteliku w marcu 2015)
4. 90,90 zł obroża Foresto
5. 93,80 zł wyprawka Sumika: szelki, smycz, adresówka
6. 294,51 zł pobyt za kwiecień (30 dni x 12 zł = 360,00 zł – 65,49 zł wpłaty na konto hoteliku w kwietniu 2015)
7. 306,29 zł pobyt za maj (31 dni x 12 zł – 372,00 zł – 65,71 zł wpłaty na konto hoteliku w maju 2015)
8. 126,00 zł wizyta wet dnia 22.06.2015 (faktura za tę wizytę w poście nr 1015, strona 51 wątku.
Łącznie wydatki:
1500,32 zł


SALDO (wpłaty na konto hotelu rozliczane są osobno):
413,72 zł (1914,04 zł - 1500,32 zł)
&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
Łącznie stałe:
910,34 zł
&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
Deklaracje jednorazowe i inne wpłaty:
Styczeń/Luty 2015:
1. 50,00 zł Poker, wpłacone
2. 25,00 zł kiyoshi, wpłacone
3. 10,00 zł Olena84, wpłacone
4. 30,00 zł Anula, wpłacone
5. 100,00 zł Ola K. (spoza dogo), wpłacone
6. 50,00 zł Jolanta08, wpłacone
7. 10,00 zł Magolek, wpłacone
8. 30,00 zł asiuniab, wpłacone
9. 30,00 zł kamos, wpłacone
10. 40,00 zł zachary, wpłacone
11. 80,00 zł Mama Muninki (bazarek), wpłacone
12. 10,00 zł Dana i Muszkieterowie, wpłacone
13. 100,00 zł 76magda76, wpłacone
14. 57,75 zł co stanowi połowę sumy z bazarku ewkar z przeznaczeniem pół na pół dla Sumika i Ergo, wpłacone
Łącznie:
622,75 zł
Marzec 2015:
1. 28,45 zł terra (bazarek pół na pół - dla Suma i Ergo), wpłacone
2. 82,50 zł ewa gonzales bazarek, wpłacone
Łącznie:
110,95 zł

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
Kwiecień 2015:
1. 30,00 zł Pani Małgosia, wpłacone
2. 100,00 zł Dorot131, wpłacone na wyprawkę dla Sumika
Łącznie:
130,00 zł
Maj 2015:
1. 100,00 zł Pani Małgosia, wpłacone
Łącznie:
100,00 zł

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
[&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
Wpłaty na konto hoteliku:
Luty 2015:
1. 10,00 zł Nataliya L. (02.02.2015)
2. 50,00 zł Beata P. (Foksia i Dżekuś) (02.02.2015) (deklaracja stała)
3. 16,09 zł Joanna S. (05.02.2015)
4. 20,00 zł Ewa R. (20.02.2015)
5. 20,00 zł Małgorzata J. (25.02.2015)
Łącznie:
116,09 zł
Marzec 2015:
1. 50,00 zł Beata P. (05.03.2015)
2. 16,09 zł Joanna S. (11.03.2015)
Łącznie:
66,09 zł
&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
Kwiecień 2015:
1. 50,00 zł Beata P. (09.04.2015)
2. 15,49 zł Joanna S. (14.04.2015)
Łącznie:
65,49 zł
&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
Maj 2015:
1. 50,00 zł Beata P.
2. 15,71 zł Joanna S.
Łącznie:
65,71 zł
&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
Ogromnie dziękujemy!
WYDATKI:
1. 255,91 zł pobyt za luty (pobyt Suma 29.01-28.02.2015 tj 31 dni x 12 zł = 372,00 zł – 116,09 zł wpłaty na konto hoteliku w lutym 2015)
2. 27,00 zł szczepienie na wściekliznę
3. 305, 91 zł pobyt za marzec (pobyt Suma 01.03-31.03.2015 tj. 31 dni x 12 zł = 372,00 zł – 66,09 zł wpłaty na konto hoteliku w marcu 2015)
4. 90,90 zł obroża Foresto
5. 93,80 zł wyprawka Sumika: szelki, smycz, adresówka
6. 294,51 zł pobyt za kwiecień (30 dni x 12 zł = 360,00 zł – 65,49 zł wpłaty na konto hoteliku w kwietniu 2015)
7. 306,29 zł pobyt za maj (31 dni x 12 zł – 372,00 zł – 65,71 zł wpłaty na konto hoteliku w maju 2015)
8. 126,00 zł wizyta wet dnia 22.06.2015
Łącznie wydatki:
1500,32 zł

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;nbsp;
SALDO (wpłaty na konto hotelu rozliczane są osobno):
373,72 zł (1874,04 zł - 1500,32 zł)
Saldo w dniu 9.07 373,72 +10 od elficzkowej czyli 383,72Saldo w dniu 9.07 wynosiło 383,72
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

rozliczenie z dnia 15 lipca: z kwoty 383, 72 na dług w hotelu w Niepołomicach (pobyt Suma do 18 czerwca) przelewam 154 zł z deklaracji stałych.

Zgodnie z decyzją Ola K. spoza dogo jej 100 z wpłat jednorazowych przeznaczam na sesję z behawiorystę *za którą zapłaciłam 150 zł) w dniu wydania Suma 18 czerwca 100 zł. a 50 dorzucam od siebie
gdyż wynajęcia behawiorysty nie miałam czasu uzgodnić z innymi darczyńcami wpłat jednorazowych nie na hotel :)

Tak więc 383, 72 - 154 (hotel zaległy) - 100 (behawiorysta)

Zostaje 129,72. Tę sumę zamierzam przekazać na karmę dla Sumika od 18 czerwca do 18 lipca. :)
//////////////////////////////////////////////////////
nowe wpłaty:
havanka 20 zł. za czerwiec i lipiec
Dulska 20 zł (wpłata z datą 30.07.2015)
Topi 20 zł - przekazane dla Ero ze względu na trudną aktualnie syt. psa
Magolek 10 zł
Agat21 30 zł
elficzkowa 10 zł
Havanka za sierpień i wrzesień 20 zł
Dana i Muszkieterowie 50 zł
&amp;amp;amp;amp;nbsp;
Magolek 10 zł
Magolek 10 zł
elficzkowa 20 zł (za wrzesień i październik)
Dulska 20 zł.
wpłata z 17IX Mattilu za wrzesień i październik 50 zł

//////////////////////////////
&amp;nbsp;
Nowe wpłaty pażdziernikowe:
Havanka 20 za X i XI
agat21 20 zł
Dana i Muszkieterowie 20 zł stała za wrzesień i październik
topi 30 zł------przekazane dla Ergo ze względu na trudną aktualnie syt. psa
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

ROZLICZENIE z dnia 27. X 2015 :

w dniu 15 lipca, gdy rozbiłam rozliczenie (już po uiszczeniu ostatniej wpłaty za hotel w Niepołomocach) saldo wynosiło +129, 72 do do tego doszły wpłaty w wysokości w sumie 360 zł. Razem uzbierało się 489,72.

- Od tej sumy odejmuję 70 zł czyli 3 X 20 zł (trzy deklaracje stałe Topi) i nadwyżka od niej czyli 10 zł (razem 70) gdyż zgodnie z jej decyzją pieniadze te są obecnie bardziej potrzebne Ergo - psu takze pod moją opieką, (operowanemu niedawno a przebywajacemu u Murki)

- oraz 25 zł za badanie kału Suma (paragon w poście nr....

zostaje 394,72.

Ponieważ bdt Suma jest tak hojny, że sam finansuje jedzenie Suma, ta kwota pozostaje na wypadek kosztów weterynaryjnych.

BARDZO PROSZĘ DARCZYŃCÓW O SPRAWDZENIE ROZLICZEŃ i zgłaszanie mi jeśli, coś pomyliłam. jestem skarbnikiem dwóch psów, wiec o omyłki nietrudno.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

ROZLICZENIE Z 6. 12. 2015 :

 

Od ostatniego rozliczenia z dnia 27 X wtedy było: 394,72 + doszły wpłaty stałe: 

Dana i Muszkieterowie - 10 zł

Dulska 20 zł

Dulska 20 zł

Magolek 10 zł

elficzkowa deklaracja za XI i XII 20 zł

 

Tak więc do salda z 27. X doliczam te kwoty. Na koncie Suma 474,72

 

 

dziękuję bardzo darczyńcom :)

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Rozliczenie z 7. 12 2015: było 474, 72 doszło:

 

od agat21 20 zł (data 7.XII 2015)

Magolek 10 zł (data 5.XII) 

 

razem Sum ma + 504, 72

////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Do tego doszło:

50 zł od Mattilu (deklaracja za XI i XII)

10 zł stałej od Dana i Muszkieterowie

 

Razem Sum ma w dniu 28 XII 564,72 zł. Wielkie dzieki :)

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

w dniu 28 XII 2015 Sum miał 564,72 zł.

Do tego doszły wpłaty:

agat 21  20 zł 

Dana i Muszkieterowie 10 zł

Magolek 10 zł deklaracja za styczeń

olena84 30 zł (deklaracje I-III 2016)

Dulska 20 zł

bardzo dziękuję

 

Razem w dniu 19. I. 2016 Sum miał 654,72

wydatki: - 60 zł na wyróżnienie ogłoszeń Suma i Ergo przekazane kolejnej kobietce, która robi im ogłoszenia

Sum ma na koncie w dniu 19. I. 2016 roku + 594.72 zł.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Sum ma na koncie w dniu 19. I. 2016 roku miał  594.72 zł.

Zgodnie z wolą Dana i Muszkieterowie jej przedostatnia wpłatę zaksięgowana jeszcze na watku Suma przenoszę dla Ergo czyli suma wyjściowa do rozliczenia to 584.72

Zgodnie z wolą agat21 jej deklaracja przeniesiona została na Ergo. Cow iecej zgodziła się poprednie wpłaty, które na razie nie są potrzebne Sumowi dać dla Ergo, więc odejmuję jeszcze 140 (wpłaty dotychczasowe agat21) tak więc 584.72-140 = 444,72.

Do tego dochodza wpłaty: od Magolek 10 zł za luty deklaracja stała

od Dulska 20 zł 

od Elficzkowa 10 zł

Razem Sum ma w dniu 14. 02 2016 zł 484.72

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

W marcu 2016  doszły wpłaty:

Podaję nowe wpłaty:

Magolek 10 zł

Elficzkowa (za  luty marzec) 20 zł 

Dulska 20 zł

Mattilu 83, 34 zł

Sum w dniu 18 marca 2016 roku ma : 618,06 zł

Ze względu na decyzję Dulskiej odnośnie przeniesienia deklaracji z Suma dla Ergo, 140 zł czyli suma Deklarcji Dulskiej uskładana od czasu gdy Sum trafi do bdt przechodzi dla Ergo. Tak więc Sum ma 478 zł. Bardzo dziekuję Dulskiej. :)

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Obecnie dziś sytuacja jest taka:

100 zł wpłacone w sumie na Suma od czasu gdy Sum ma bdt przez Dana i Muszkieterowie zgodnie z jej wolą przechodzi dla Ergo czyli minus 100 zł u Suma

Dochodzą wpłaty: 

Magolek za kwiecien 10 zł

Olena deklaracja za kwiecień maj 20 zł 

Tak więc 478 - 100, które idzie dla Ergo = 378 zł 

378 + 30

czyli Sum ma dziś 408 zł plus

10 zł deklafacja Elficzkowej za kwiecień.

 

Razem w dniu 28.04 Sum ma 418 zł

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

wraz z wpłatą Magolek (10 zł )jaka doszła Sum miał 428 zł

doszły wpłaty od: elficzkowa za maj, czerwiec 20 zł.

Olena84 20 zł (za VI i VII)

Bardzo dziękuję,

Sumik ma więc 468 zł

/////////////////////////////////////////////////////////////////////

doszło 10 zł deklaracja za czerwiec od Magolek

 

Sum ma więc 478 zł od tego odejmuję 50 zł na wyróżnianie ogłoszeń, które przelewam do kolejnej kobietki . Razem Sum ma 428 zł.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Do kwoty 428 zł doszły wplaty:

elficzkowa 10 zł deklracja za lipiec

Magolek 10 zł deklaracja za lipiec

razem Sum 448 zł (w dniu 07.09. 2016 roku)

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

do tego doszły wpłata: 106, 25 zł  (czyli deklaracja od maja do września 2016 włącznie ) od Mattilu

Sum ma więc .  554,25 zł.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

do sumy 554, 25 doszły wpłaty: Olena84 deklaracja za sierpień 10 zł

Magolek 10 zł

razem Sum ma w dniu 5.08 2016 zł + 574,25 zł

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Od sumy widocznej w rozliczeniu robionym 5.08 odejmuję 140 zł  bo mogę uwzględnić zarówno wpłaty Olena84 z 2016 jak i 2015 roku. Olena 84 bardzo dziękuję za przeniesienie deklaracji z Suma na Ergo :)

zostało 434, 25 zł. 

///////////////////////////////////////////////////////////////////

Od sumy 434.25 odejmuję wpłaty uzbierane przez Mattilu ( 239, 59 zł) które przenosi dla Ergo (patrz wątek Ergo) zostaje 194.66

do tego dochodzi 10 zł - deklaracja za wrzesień od Magolek

razem dla Suma 204,66

dziękuję

///////////////////////////////////////////////////

do sumy 204, 66 doszło

od Magolek 10 zł deklaracja za pażdziernik 2016 tak więc w dniu 08.10 2016 Sumik ma 214, 66 zł

///////////////////////////////////////////////////////////////

do kwoty 214, 66 doszło 10 zł stałej od Magolek

Sumik ma  dniu 1.11 2016 +224, 66 zł

///////////////////////////////////////////////////////

do kwoty  224,66 zł doszło 10 zł od magolek.. Razem jest w dniu 10.12 2016 roku  234, 66 zł.

60 zł z tej sumy wysyłam do kolejnej kobietki na wyróznienia ogłoszeń

/////////////////////////////////////////

Ponieważ Sumik juz ma dom stały, nie było potrzeby wyrózniania ogłoszeń. Cała sumę, która zostła po Sumie przekazuję na konto hotelu Murki na poczet leczenie Ergo.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trafiłam z wątku Ergo. Tyle cierpienia.

A ci ludzie za chwilę pewnie skażą na ten sam los innego psiaka.

Mam nadzieję, że nie.Chyba będzie jakaś sprawa sądowa, zakaz posiadania zwierząt.Mylę się?

Kim był ten pies? Ani przyjacielem ani stróżem.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że nie.Chyba będzie jakaś sprawa sądowa, zakaz posiadania zwierząt.Mylę się?

Kim był ten pies? Ani przyjacielem ani stróżem.

Będzie sprawa sądowa, oczywiście, że tak. Wielkie podziękowania za odebranie psa inspektorom Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Ludzie zrzekli się juz psa, więc jest do adopcji. W tej chwili przebywa w szpitalu schroniskowym, ale gdyby znalazł się idealny dom z możliwością zapewnienia opieki weterynaryjnej, (oczywiscie  na koszt Ktoz-u) mógłby iść do domu nawet dziś, ale rzecz jasna w Krakowie, Rany są przecież gigantyczne,

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A jakby tak zwolniło się miejsce u Murki? Na razie piesek jest leczony, trochę to potrwa.Gdyby Ergo znalazł domek, to może? Znajdę jakieś fanty na bazarek, coś może uszyję, jakoś wspólnymi siłami może byśmy sobie poradzili?

Musialibyśmy uzbierać stałe deklaracje albo jednorazowe, przy czym nie byłyby one nigdzie wpłacane ale "trzymane" przez darczyńców na wypadek, gdyby się udało go zabrać. Wpisywalibyśmy na pierwszą stronę kto ile mógłby dać.

 

Ponieważ koszty wyleczenia ma zapewnione, chodzi o uzbieranie na jego pobyt. Ja bym najbardziej chciała zapewnić mu dom tymczasowy,

Ideałem byłby dom w Krakowie, z którym osoby walczące o normalne życie dla tego psa (do których właśnie dołączyłam) mogłyby być w kontakcie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trafiłam z wątku Ergo. Tyle cierpienia.

A ci ludzie za chwilę pewnie skażą na ten sam los innego psiaka.

będziemy robić wszystko, by tak się nie stało.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sitesPsiaka słabo widać, na razie taki, jak będzie trzeba zmienić to zrobię nowy:

 

2bca72888560c30agen.jpg

 

Rozjasnilam te pierwsze trzy zdjecia, ktore w pospiechu w nocy wstawilam .

 

2yyw6kl.jpg

 

34zipv9.jpg

 

Zwroccie uwage na postawe tego skazanca :(

 

33lf6zl.jpg

 

Kolejna kobietko, moge jeszcze powiekszyc zdjecia do banerka, ale nie jestem pewna czy nie beda wtedy za malo wyrazne.

 

 Brak słów, naprawdę.Za co skazano go na tortury? Mam nadzieję, że wygoją się rany te fizyczne i psychiczne i przed Sumem już tylko dobre życie.Nie chcę myśleć inaczej.

Na trudno gojące się rany fantastycznie działa olejek z dziurawca http://rozanski.li/?p=1012.Stosowałam,sprawdziłam.

 

Jest jeszcze taka podobno cudotworcza masc , zapomnialam jak sie dokladnie nazywa ale chyba  Kaszpirowskiego ?

Ale wpierw lekarze beda musieli chyba zszyc te platy skory, zanim bedzie mozna nakladac jakiekolwiek masci czy balsamy.

Link to comment
Share on other sites

&nbsp;

Jest jeszcze taka podobno cudotworcza masc , zapomnialam jak sie dokladnie nazywa ale chyba &nbsp;Kaszpirowskiego ?
Ale wpierw lekarze beda musieli chyba zszyc te platy skory, zanim bedzie mozna nakladac jakiekolwiek masci czy balsamy.

&nbsp;

To chyba mowa o balsamie Szostakowskiego.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...