Jump to content
Dogomania

REMI-pies z porcelany w DT.Szukamy DS!!


mudiczka

Recommended Posts

Więc rano Remik był na spacerze w obroży i szelkach, na dwóch smyczach, w tym jednej łańcuszkowej, ponieważ on jak się wystraszy i chce wyrwać to gryzie smycz, i niestety wyskoczył z szelek i obroży. Nie było mnie tam więc nie widziałam zajścia i  nie wiem jak mu się to udało. W każdym razie miałam stan przedzawałowy, bo nie spodziewałam się, że szybko się odnajdzie. On ze strachu chce się gdzieś schować i np. pod samochody próbuje wejść.

W każdym razie tymczasowa opiekunka z mamą i sąsiadką wyczaiły go kręcącego się po okolicy, zagoniły go pod bramę i złapały. Teraz śpi wykąpany, ponieważ się wytarzał w czymś "pachnącym inaczej".

Teraz jeszcze zastanawiam się nad wymianą szelek na takie co są dwie obręcze na na szyi mniejsza, pod brzuchem większa i połączone paskiem pod brzuchem i na kręgosłupie. Myszka takie miała i były raczej stabilne. Ktoś może doradzić jakieś?

Mam nadzieję, że to już ostatni taki numer Remika, no ale niestety pokazał, że nie można go lekceważyć:(

Link to comment
Share on other sites

Szelki i obroża muszą być zapięte bardzo ciasno. Tak ,żeby było wrażenie ,że pies nie będzie mógł oddychać.

Dobre są te szelki z dwoma kółkami i połączone paskami na grzbiecie i mostku.

Dzielne kobiety ,zże go złapały ,ale on chyba też nie bardzo chciał uciekać, bo inaczej wątpię ,żeby dały radę go złapać.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Remik "idzie do przodu":) Nie załatwia się w domu, jak chce iść na spacer do idzie do przedpokoju, zaczął już jeść suchą karmę. Na początku wolał być głodny niż jeść suchą, więc dostał puszki i miał trochę mixa. I w bramie jak wraca ze spacery to włazi na 3 piętro bez smyczy, grzecznie idzie do domu za opiekunką. Chłopak "wychodzi na ludzi":)

 

A tymczasem poszukujemy drugiego DT dla dwóch małych dzikusek ze schroniska.

Dziewczynki niegryzące przy obsłudze, bardzo do siebie przyklejone. Jeden DT byłby u Terierfanki, tylko drugiego nadal brak:( Szkoda żeby się tam marnowały. W razie czego proszę o kontakt na priv

 

https://picasaweb.google.com/101684680667647179346/MonaILisa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

W sobotę byłam w odwiedzinach u Remika, pierwszy raz od 08.11.2015 r., kiedy to zamieszkał w DT.
Jak weszłam na podwórko to zobaczyłam 2 spacerujące wesoło psiaki, merdające ogonkami. Remik ogon w górze, wąchał sobie coś w śniegu. I Remik już ładnie chodzi na smyczy. Dla mnie to kolosalna odmiana, ponieważ widziałam jak szarpał się na smyczy wcześniej. Jednak Remik nadal boi się obcych ludzi. Jak wyciągnęłam do niego rękę to znowu wytrzeszczył ze strachu oczka i uciekł. Nawet parówki ode mnie bał się wziąć. Ale... Remik ma świetnego psiego terapeutę:) Pierwszy kawałek Remik zjadł od Doroty. A już po następne podchodził, a nawet naśladując Dina siadał i czekał żeby mu dać:)
W bramie Remik został spuszczony ze smyczy i wchodził sam. Jednak jak zrobiło się za dużo ludzi na schodach to zbiegł na dół żeby przeczekać w bezpiecznym miejscu, a jak zrobiło się luźniej to wbiegł po schodach za nami. Prosto do domu. Nawet za mną szedł:)
Gdybym zobaczyła Remika pierwszy raz w życiu to wydałby mi się wystraszonym psem. Jednak ja pamiętam jak było jeszcze 2 miesiące temu. Pamiętam te ciągle wytrzeszczone ze strachu oczy. I dla mnie, po 2 miesiącach w DT to nie jest ten sam pies.
Oczywiście to nie jest jeszcze taki stan, aby Remik mógł pójść do nowego domu, do obcych ludzi. Przy obecnym tempie oswajania, może jeszcze ze 2 miesiące zanim zaczniemy Remikowi szukać wspaniałych nowych opiekunów na zawsze.

 

I tutaj parę kiepskich jakościowo zdjęć z odwiedzin, ale widać, że chodzi na smyczy, no i ogon nie jest podwinięty:)

https://picasaweb.google.com/101684680667647179346/Remik

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I takie dobre wiadomości płyną z DT Remika:
Remik wczoraj wysmyknął się z obroży i jak już był wolny to biegał po podwórku zupełnie jak pies spuszczony ze smyczy. Bieganie luzem strasznie mu się spodobało. Nie pozwalał się zapiąć na obrożę. Więc Pańcia zaczęła wracać do bloku, a Remik posłusznie za nią wrócił do domu. Jak widać chłopak pamięta już swój adres i wie, że grzeczne dzieci wracają na kolację do domu:) Dzisiaj Remik został spuszczony ze smyczy na spacerze i też pobiegał i wrócił do domu. Jeszcze pracy wymaga jego niezbyt przyjazny stosunek do obcych psów na spacerze i zapinanie obroży. Ale jak widać już jest lepiej i lepiej. Przecież jeszcze na początku listopada był kłębkiem strachu, niechodzącym na smyczy, z wytrzeszczonymi ze strachu oczami.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

A teraz niestety gorsze wieści o Remiku:

Zaniepokojeni wytrzeszczonymi oczami Remika zrobiliśmy mu badania (badania krwi, tomograf głowy, badania okulistyczne) i okazało się, że Remik choruje na atrofię naczyń krwionośnych. Oznacza to, że traci wzrok. Nie wiemy w jakim czasie całkowicie przestanie widzieć, ale już teraz lewe oko widzi słabiej od prawego. Niestety na tą chorobę nie ma lekarstwa. Jest jedynie suplement (Ocu-Glo), który może, ale nie musi spowolnić utratę wzroku. Jednak aby się przekonać, czy ten lek pomoże Remikowi to należy zrobić badanie ERG, podawać 1 opakowanie leku przez 3 miesiące i następnie powtórzyć badanie ERG, aby sprawdzić efekty. Jesteśmy pełni nadziei, że suplementy pomogą Remikowi i będzie dłużej oglądał świat, który w końcu staje się dla niego przyjazny.
Bardzo prosimy o pomoc w ratowaniu wzroku Remika – wsparcie na wykonanie badań i zakup suplementu. Koszt jednego badania ERG wraz z narkozą to 400 zł, a 1 opakowania suplementu na 3 m-ce to ok. 350 zł.
Wpłaty dla Remika można dokonywać na konto Fundacji "Dwa plus cztery" pod tytułem "Datek na cele statutowe - Remik":
Fundacja „Dwa plus cztery”
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław
35 1940 1076 3137 8042 0000 0000 (Credit Agricole)
IBAN: PL35 1940 1076 3137 8042 0000 0000
BIC: SWIFT/BIC AGRIPLPR

Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zapraszam na bazarek dla podopiecznych kikou:

 

Dla tych co nie mają FB - Remikowi  pogarsza się wzrok:(

"Jak wiecie Remik traci wzrok. Niestety nie wiadomo jak szybko ta choroba postępuje, ale postępuje. Tak więc im szybciej zrobimy badanie ERG i zaczniemy podawać suplement, tym lepiej dla Remika. Tym większa szansa na zatrzymanie postępującej choroby. A pewnie też tym większa szansa na znalezienie nowego domu.
Niestety jak na razie na rzecz badań wpłynęło 70,00 zł, a potrzeba ok. 400,00 zł na badania i 350,00 zł na suplement Ocu-Glo. Jest wolny termin badania na poniedziałek 11.07.2016 r. Ale niestety kiepsko to na razie wygląda:(
Czy ktoś jeszcze poratuje Remika?
Konta do wpłat użycza Remikowi:

Fundacja „Dwa plus cztery”
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław
35 1940 1076 3137 8042 0000 0000 (Credit Agricole)
IBAN: PL35 1940 1076 3137 8042 0000 0000
BIC: SWIFT/BIC AGRIPLPR

tytuł: "Datek na cele statutowe - Remik".

Dziękujemy za pomoc okazaną Remikowi."

A to remikowe oczęta

IMG_5437.jpg

IMG_5438.jpg

Link to comment
Share on other sites

O 10.07.2016 o 19:12, Poker napisał:

Niewesoła sytuacja.
Mogę wspomóc 5 dyszkami.

W tytule trzeba pisać darowizna ,a nie datek.Wtedy można odliczyć w rocznym picie.

 

Bardzo dziękuję za pomoc Remikowi :)

rozliczenie umieściłam w poście nr 2

sytuacja jest niewesoła, ale Remik robi się coraz śmielszy i coraz weselszy, aż żal by było gdyby nie można chłopakowi pomóc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W sobotę w ramach przygotowań do badania ERG Remik był na badaniach krwi (morfologia i podstawowa biochemia), które wyszły bardzo dobrze.
Przy okazji został zaszczepiony, a także doktor obejrzał Remika wzdłuż i wszerz, pod kątem wygryzania się. Jeszcze nie wiemy, czy i na co to może być alergia. Remik dostał do łykania VetoSkin. Zobaczymy, czy przestanie się wygryzać i czy skóra przestanie go swędzieć.
W poniedziałek byliśmy na badaniu ERG. Wynik ERG potwierdził wcześniejsze przypuszczenia. Niestety na lewe oko Remik już nie widzi, w najlepszym razie odróżnia tylko jasność od ciemności. Na prawe oko widzi, ale w ok. 67%. Aby zapobiec dalszej utracie wzroku Remik bierze od wtorku suplement - Ocu-Glo. Za 3 miesiące kontrolne ERG, aby sprawdzić, czy ten lek chorobę Remika zatrzymuje/spowalnia.
Jakkolwiek te wyniki brzmią Remik nadal jest wesołym pieszczochem Remikiem. Po jednodniowej senności spowodowanej narkozą, odzyskał już siły. I czeka na nowy dom.

Co do kosztów badań to wpiszę je w 2 poście - rozliczeniowym - a zdjęcia faktur zamieszczę w weekend.
Bardzo dziękujemy za wsparcie i trzymajcie teraz przez 3 miesiące (i nie tylko) kciuki. Żeby Remikowe leki były skuteczne. A i może jakaś miła rodzina się w międzyczasie odnajdzie :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dla wszystkich, którzy kibicują Remikowi nowe fotki dodałam do albumu:

https://picasaweb.google.com/108245171965993493818/REMI?locked=true

Remik w tzw. międzyczasie uczęszcza na szkolenia, gdzie uczy się m.in., że na inne psy się nie szczeka ze strachu. Ale i inne potrzebne lekcje odrabia.

Łyka tablety, jest kąpany specjalnym szamponem, co widać. Tak chłopak wypiękniał. No i z niecierpliwością czekamy jak ten suplement zadziała.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...