Jump to content
Dogomania

Uwaga! Zły pies - czyli wszystko o tabliczkach


Hania:)

Recommended Posts

Na razie robiłam jedynie tabliczki dla koni, żadnych psich nie posiadam.
Wstawiłabym adres mojej strony ale jest to niezgodne z regulaminem (wstawię go do profilu).
Przekopiuje jedno zdjęcie przedstawiające tabliczkę końską:
[IMG]http://i175.photobucket.com/albums/w125/aduusia/DSC00098.jpg[/IMG]
Czy jakby "ruszyło" coś podobnego dla psów, ktoś byłby zainteresowany?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj, jak się pięęęęęknie mój temacik rozwija:):)

Czy ktoś widział może tabliczkę, w której prosi się o zamykanie bramki za sobą? U nas notorycznie różni akwizytorzy, listonosze i kto żyw zostawiają sobie uchyloną furtkę. A Berkowi w to graj. Natychmiast daje dyla.:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Lived']Naszą tabliczkę (taką najzwyklejszą, żółtą, z owczarkiem niemieckim) z napisem [I]Uwaga zły PIES[/I], ktoś przeprawił czerwonym markerem na [I]Uwaga zły KOT :lol:[/I][/quote]



JAkim sposobem? :razz::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lived']Przekreślił "pies" i pod spodem napisał "kot" :) Nadal tam wisi, nie będę jej zdejmować, a co :evil_lol:[/quote]




Hehe myślałam że jakoś bardziej twórczo :evil_lol:
A masz chociaż kota? :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Kitka20']W Polsce każdy właściciel posesji ma obowiązek poinformowania o psie tzn w formie takiej tabliczki przynajmniej u nas w mieście ale na 99% jestem przekonana że w całej polsce też bo gdzieś mi się to o uszy obiło.[/quote]
pytałam na policji - nie ma takiego obowiązku... zresztą czy jest czy nie ma i tak człowiek ktory wkroczył na posesję może złożyć doniesienie na policję ale wtedy zaplacimy mandat groszowy.... a policjant powiedział że prawidłowo wtedy wypada takiej osobie wymierzyć karę za jej "przewinienie i zgłosić bezprawne wtargnięcie na posesję(liczy się to nawet jak była umówiona i nie czekała do skuku aż otworzymy jej osobiście bramę) to będzie sądzona już z wykroczenia karnego jako przestępca... i przynajmniej nauczy się nie włazić na posesję i nie czepiać się psiaków które są u siebie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elsol']Qrcze długi temat, więc może już było.
Sąsiad ostatnio powiesił tabliczkę:
"Uwaga zły pies
a właściciel jeszcze gorszy"[/QUOTE]
My z bratem sąsiadowi kupiliśmy taką na wystawie. Ale się ucieszył :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tifet']pytałam na policji - nie ma takiego obowiązku... zresztą czy jest czy nie ma i tak człowiek ktory wkroczył na posesję może złożyć doniesienie na policję ale wtedy zaplacimy mandat groszowy.... a policjant powiedział że prawidłowo wtedy wypada takiej osobie wymierzyć karę za jej "przewinienie i zgłosić bezprawne wtargnięcie na posesję(liczy się to nawet jak była umówiona i nie czekała do skuku aż otworzymy jej osobiście bramę) to będzie sądzona już z wykroczenia karnego jako przestępca... i przynajmniej nauczy się nie włazić na posesję i nie czepiać się psiaków które są u siebie...[/quote]
Jest obowiązek , umieszczenia tabliczki ostrzegawczej , że na posesji jest pies.

nie musi byc że zły czy dobry , ważne by było że jest PIES.

Również pytałam u źródła , SM i policja ...
Brak tabliczki informującej = mandat

Ja już kiedyś miałam kontrolę , SM , sprawdzali tabliczki :diabloti: i szczepienia przeciw wściekliźnie.
Łazili po całej mieścinie , tam gdzie mieszkałam ;)


Jeszcze co do wtargnięcia na posesję :evil_lol: jeśli Twoj pies nie pogryzie , to spoko , ale jeśli przestraszy napastnika ;) musisz ew przed sądem udwodnic , że była tabliczka , że masz wystarczająco zabezpieczoną posesję by pies nie mógł sam się z niej wydostać etc .....

Naturalnie , nikt nie ma prawa wejść na posesję , nawet jeśli brama jest otwarta .. tym bardziej jeśli jest info ostrzegawcze ... jakiekolwiek ...

Mamy pogmatwane prawo , interpretacja dowolna , co urzędas , stróż prawa inaczej mówi ... ja dowiadywałam się u kilku różnych ...


Pomijam fakt iż SM kontrolująca tabliczki , próbowała mi wmówić iż mam trzymać psy na łańcuchu lub poszczać na posesji w kagańcu - bo to groźne rasy są :evil_lol: ale zmienili zdanie , jak poprosiłam o pokazanie mi tej ustawy ...

znalazłam :

[B]jakiś tam paragraf 26

4. Właściciel nieruchomości ma obowiązek umieścić w miejscu widocznym oznaczenie „uwaga pies”, jeżeli pies przebywa na posesji bez uwięzi.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Jest obowiązek , umieszczenia tabliczki ostrzegawczej , że na posesji jest pies.

nie musi byc że zły czy dobry , ważne by było że jest PIES.

Również pytałam u źródła , SM i policja ...
Brak tabliczki informującej = mandat

Ja już kiedyś miałam kontrolę , SM , sprawdzali tabliczki :diabloti: i szczepienia przeciw wściekliźnie.
Łazili po całej mieścinie , tam gdzie mieszkałam ;)


Jeszcze co do wtargnięcia na posesję :evil_lol: jeśli Twoj pies nie pogryzie , to spoko , ale jeśli przestraszy napastnika ;) musisz ew przed sądem udwodnic , że była tabliczka , że masz wystarczająco zabezpieczoną posesję by pies nie mógł sam się z niej wydostać etc .....

Naturalnie , nikt nie ma prawa wejść na posesję , nawet jeśli brama jest otwarta .. tym bardziej jeśli jest info ostrzegawcze ... jakiekolwiek ...

Mamy pogmatwane prawo , interpretacja dowolna , co urzędas , stróż prawa inaczej mówi ... ja dowiadywałam się u kilku różnych ...


Pomijam fakt iż SM kontrolująca tabliczki , próbowała mi wmówić iż mam trzymać psy na łańcuchu lub poszczać na posesji w kagańcu - bo to groźne rasy są :evil_lol: ale zmienili zdanie , jak poprosiłam o pokazanie mi tej ustawy ...

znalazłam :

[B]jakiś tam paragraf 26 [/B]

[B]4. Właściciel nieruchomości ma obowiązek umieścić w miejscu widocznym oznaczenie „uwaga pies”, jeżeli pies przebywa na posesji bez uwięzi.[/B][/quote]


Widzisz mi co inne mówili :/
a co do tych co u Ciebie byli to gnoje :mad: najlepiej ich na łańcuch i kaganiec aby nie szczekali tyle :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A moja tabliczka, o której pisałam, że została skradziona - znalazła się :evil_lol: Tubylcza młodzież pozdzierała kilka tabliczek z okolicznych furtek i wrzuciła je do sąsiadki w krzaki. Sąsiadka wpadła na genialny pomysł (po tym jak się dowiedziała, że mi też podprowadzono, a nie mogła jej znaleźć podczas mojej wizyty), że przerzuci mi ją na podwórko:diabloti:

Jak widać na załączonym obrazku... Ruda stanowczo protestuje i stwierdza, że przecież ona jest taka milutka, to po kiego grzyba nam tabliczka? :mad::evil_lol:

[IMG]http://img170.imageshack.us/img170/7973/img9181yq9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...