Jump to content
Dogomania

czy to mozliwe???


india1974

Recommended Posts

Czesc Wam. Moja 6letnia dziewczynka(maly kundelek) przechodzi wlasnie cieczke. Niestety dzis mijaja dokladnie 4tygodnie odkad jej leci z kaczuszki..Dlugo:( Obserwuje ja, krwi jest zdecydowanie mniej, kaczuszka tez się robi mala, ALE..Jakas brazowawa jest ta krew, nie podoba mi sie..Poprzednia cieczka tez byla taka dluga, potem (po ok.30dniach) zaczal jej leciec bezbarwny plyn. Byla na antybiotykach, regularnie robilam usg.Skonczylo sie dobrze. A teraz znow strach. Przed Swietami moja Pani doktor zapisala malej profilaktycznie antybiotyk i dawalam jej przez 10dni, by jakos zapobiec ewentualnym "cyrkom" w brzuszku. Jutro oczywiscie tez ide do weta, ale moze ktos mnie oswieci i napisze, czy ropomacicze rozwija sie tylko po paru tygodniach od cieczki, czy tez bywa tak, ze jest cieczka i zaraz po niej ropomacicze? Bo nerwowo do jutra odjade, tak sie boje, ze to jest to paskudztwo. Mala nie moze byc operowana, serce nie wytrzyma..

Link to comment
Share on other sites

generalnie ok 2 mce po cieczce ropo sie rozwija ale zawsze każdy przypadek jest inny.takie przedłuzone krwawienie moze wystąpic przy torbielach na jajniku.mozna wtedy nie operować psa jeśli sa kategoryczne przeciwskaznia i spróbowac terapii hormonalnej(a jakie to ci wet powie)

zbadaj wpierw krew(morfologia)no i przydałoby sie usg

Link to comment
Share on other sites

To znowu ja..Mala miala robione usg i poki co w brzuszku czysto (pisze oczywiscie o macicy). Lekarka zbadala mala, ale nie wie co jej jest..Powiedziala tylko, ze nie podoba jej sie ta brazowa wydzielina i ze najwyzej postawi sie wszystko na jedna karte i zoperuje, jesli wda sie ropomacicze. Jezu wlosy mi staja deba! Mala ma nikle szanse na przezycie operacji, chce zrobic wszycho, by temu zapobiec, ale nie wiem co..Lekarka zapisala antybiotyk (ten sam, ktory brala w trakcie cieczki) i mam pojawic sie za tydzien. A moze powinnam znow do wetki isc i zawalczyc o to, by wziela wymaz? A mozna jakos samemu pobrac wymaz i dac do analizy, sa w aptekach jakies specjalne patyczki czy inne ustrojstwa, by to zrobic?Miotam sie jak tygrys w klatce:(

Link to comment
Share on other sites

Cos z zastawkami,tachykardia, a do tego zapadanie tchawicy. Byla przebadana w dobrej klinice i ryzyko jest potezne. Miala miec sterylke, ale lekarze odmowili.Oczywiście w przypadku zagrożenia zycia bedzie trzeba operowac, to bede musiala, ale chce tego uniknac za wszelką cene.Piesek byl wziety ze smietnika i jest bardzo chorowity. Na okraglo walcze z inna przypadloscia, ale psycha juz mi siada, bo i finansowo jest kiepsko i ten ciagly strach o nia..Pojde jutro z siuskami.

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale ten kolor..Doslownie czekoladowy:(W sobote byl kolor malinowy, a od niedzieli barwa ciemniejsza, az teraz leci brunatna..Niestety nigdy podczas cieczek jej dupuni nie ogladalam i nie wiem jaki kolor krewki byl poprzednim razem. Nie leci tego duzo, misiątko sporadycznie sie lize,ale jednak leci..Tak biedaczka wyszkolilam, ze jak do niej podchodze, to sama kopytka rozklada i pokazuje..Psy..Nie ma z psami kontaktu..Takich luzem biegajacych nie spotykam, a pies znajomego(ten z chorym oczkiem) w ogole na nia nie zwraca uwagi.Za to mala gwalci misie..

Link to comment
Share on other sites

Przez dwa dni bylo ok, z kaczuchy przestalo leciec, a ja oczywiscie cala happy. Ale chwile temu zajrzalam malej miedzy nozki i niestety znow pojawila sie kropla w brazowym kolorze:(( Wyniki siusiow dobre, tylko w osadzie moczu bylo pare krwinek wylugowanych, ale wet mowi, ze to drobiazg. Ale do czego zmierzam..Moze się orientujecie, czy na usg mozna dojrzec gdy np.na psich jajnikach sa jakies torbiele, albo cos, czy takie niuanse sa nie do uchwycenia na monitorze? Weta nie pytam, bo moje dopytywanki odbiera to jako podwazanie jego kompetencji i niewiare w diagnoze..

Link to comment
Share on other sites

A może "ten typ tak ma" z tą cieczką ;)

Moja suka, swoją pierwszą cieczkę miała w wieku 9 miesięcy. Leciało z niej bite 4 tyg. Do tego musiała chodzić w majtkach z podpaską, bo nie była w stanie po sobie posprzątać wszystkiego. Po nocy, podpaska była tak pełna, że nie było widać nawet kawałka białego.

Wet ją badał i nie stwierdził, żadnych nieprawidłowości. Kolejna cieczka, to była powtórka z rozrywki :/

Trzecia cieczka w jej życiu, też nie była rewelacyjna, ale już słabsza, niż poprzednie dwie.

Na chwilę obecną, suczka nie chodzi już w majtkach w ogóle :)

Więc może i u Was suczka ma taki swój urok ;) Oczywiście, jeśli wszystkie wyniki będą dobre :)

Link to comment
Share on other sites

Moze, ale ja kompletnie nie orientuje sie w sprawach doopkowych mojego misia i panikuje. A wet twardo, ze 4 tygodnie to patologia. Gdy wspomne, ze cos wyczytalam w necie na dany temat,to wscieklizny dostaje i krzyczy. No kurcze, skad ja mam czerpac wiedze..Mam jeszcze prochy na 3dni-metronidazol+cipropol. Jak po tym dalej poleci, to w leb sobie palne. Z badaniami tez bywa roznie. Niedawno machnelam jej morfologie tak profilaktycznie, to miala bialych krwinek az 20tys i nie wie nikt dlaczego. A po 2 tyg juz bylo ok..A z wetami to tez na dwoje babka wrozyla..Ok. 7 mies temu mala zaczeka kulec. Biegalam po wetach, objechalam pol Polski.Kazali nozki operowac, bo wiezadla zerwane. Pies doslownie nie chodzil. Totalna zalamka. Jedyne co zrobilam, to zaczelam walic w mala suplementy wzmacniajace na kopytka. Mala smiga jak nowa. Trwalo to pare miesiecy, ale biega jak zrebak. A najlepsze jest to, ze lekarze nie wiedzą,co jej bylo..Dlatego moje zaufanie do wetow jest nieźle podkopane i po prostu juz im nie wierze..

Link to comment
Share on other sites

Cysty na jajnikach czy inne zmiany widac na USG, ale... USG to nie RTG, gdzie jest nieruchomy obraz i mozna sobie z ksiazka na spokojnie obejrzec, porownac, na USG wszystko sie rusza, to wyzsza szkola jazdy, lekarz musi sie znac na tym co robi. Zaawansowana ciaze czy ropomacicze wiekszosc pozna, ale nie takie niunse jak cysty na jajnikach. Do czego zmierzam - to ze teraz polowa gabinetow ma USG to nie znaczy, ze lekarze sa kompetentni je uzywac. Proponowalabym wyjazd na USG do kogos kto sie tym zajmuje a nie po prostu ma maszyne. Ja znam tylko z Wawy takich lekarzy - Marcinski, Kosiec-Tworus.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...