Jump to content
Dogomania

Renia w domuuuuuuu :)


Agnieszka.D

Recommended Posts

Bardzo udany dzionek dziś miałyśmy z Renią :)

IMG_20150131_124649582.jpg
Na pierwszy spacer wybrałyśmy się wraz z Bronką, która nic się nie zmieniła odkąd została adoptowana :D łobuz mały!
Broneczka najpierw bała się Reni i na nią kłapała, ale potem oczywiście zaczepiała i plątała jej się pod łapami :D pięknie pohasały razem z Renią na spacerze i poszalały w śniegu :) 
Tutaj wątek Broneczki, jeśli ktoś nie ma zapisanego, a jest ciekawy co u małej:
http://www.dogomania.com/forum/topic/143498-bronia-w-domuuuu/page-4
Później odbył się spacer z Punią i Doris. Z tą drugą dziś lepiej się dogadywały. Dało radę, żeby iść w miarę blisko siebie bez większych awantur. Małymi kroczkami, do przodu.
Gdy wróciłyśmy na teren schroniska, miałyśmy małe odwiedziny. Mianowicie niespodziawanie wpadł do nas Pan, który miesiąc czy dwa temu adoptował od nas psiaka o imieniu Nemo. Aktualnie na imię mu Homer i ma się super :) Jestem z Panem Jackiem w kontakcie od pewnego czasu i nie wiem czy Nemo miał w schronisku opiekuna, ale jeśli tak, to może być zupełnie spokojny. Psiak ma jak w niebie. Pod każdym względem. Sprawia małe problemy, ale są na bieżąco rozwiązywane. 

Wracając do Reni :D 
Gdy przechadzaliśmy się z nią i Panem Jackiem po terenie schroniska, przechodzili obok nas jacyś ludzie z dzieckiem na sankach. Renia od razu szybko migusiem ruszyła, żeby się przywitać. Dziecko miało ją w nosie i siedziało nieruchomo, ale za to na głowie miało super czapke z futrzastym misiem i Renia nie omieszkała jej pozaczepiać i dać buziaczki :D widok był przepiękny. Renia jak najbardziej nadaje się do domu z dziećmi :) oczywiście tylko tak grzecznymi i ułożonymi jak ona sama :P

 

Porszę, oto fotki z dzisiaj 

 

tuptajki

IMG_20150131_105831165.jpg

 

fiu fiuu Renato. Czy to Koko-szambo-nel?

IMG_20150131_110915418.jpg

 

IMG_20150131_124914643.jpg

 

I na koniec głupawka!

 

FRISTAJLA

IMG_20150131_125038860.jpg

 

i na główkę!

IMG_20150131_125139358.jpg

 

maaaaaaaaaaammmmmmmm!!!!! mój śnieK!

IMG_20150131_125230192.jpg

 

kocham tego psaaaaaaaaaaaaaa! Każdy powinien chcieć mieć ją tylko dla siebie. W końcu ktoś zda sobie z tego sprawę i zadzwoni Renato. Zobaczysz :)

Link to comment
Share on other sites

Z mojej perspektywy to dziecko z czapą w kształcie misia wyglądało, jak maskotka na sankach :D Dopiero jak podeszłyśmy z Doris bliżej, to okazało się, że coś sie tam rusza i to nie tylko misiek :D

 

No a Renia to ma widzę zapędy na tancerkę :D

haha no tak wyglądało :D zero odruchów :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niestety, domku na horyzoncie nie widać :( co bardzo mnie dziwuje... No ale...

Renatka moja kochana miała dziś 3 spacerki. Jeden ze mną i 2 z ludźmi, którzy wzięli udział w naszej akcji. Akcja wypadła bombowo :-) psy zadowolone, wymęczone. Renia również! Pohasała na śniegu, na spacer szła z Przemkiem, który poświęcał jej dużo uwagi i bawił na śniegu, z czego Reńka była bardzo zadowolona :D pokazała się z najlepszej strony, jak to Renia :)

Poza tym, Renia ponad tydzień temu przeszła sterylkę, która właściwie sensu nie miała, bo jak się okazało, macicy już nie miała... Niepotrzebnie tylko się męczyła, ale chociaż tyle dobrego, że Renia super to zniosła. Z relacji Pani Ani wiem, że nawet do ubranka się nie dobierała.

Czekamy na superowy domek!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Chudzinka się robi z Reni :( widocznie zeszczuplała a na spacerze dziś kilka razy zwymiotowała... Ma mieć zmienioną karmę i mam nadzieję, że nie będzie kolejnym borokiem do "zreperowania"... Wg wagi schroniskowej ma niecałe 18 kg.
Była bardzo grzeczna i baaardzo się dziś na mój widok cieszyła :) nie widziałyśmy się ostatnio, więc było co nadrabiać. Trochę pospacerowałyśmy, później poszalała na wybiegu z piłeczką a następnie była na spacerku z kolegą Hefnerem. 
Niebawem będę miała trochę luźniejszy okres więc będzie czas aby solidnie ją poogłaszać. Chcę ją wreszcie wysłać do super domku! 

 

Chciałam dziś wstawić jakieś fajne fotki Renatkowskie. Właśnie przejrzałam wszystkie, które zrobiłam na wybiegu i przedstawiam jedno jedyne, na którym Renia odwróciła się w moją stronę :D

11040120_809306312439622_1682368754_n.jp

no, śliczne! :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Super spacer wczoraj odbyłyśmy z Renią :) aż straciłam poczucie czasu i na ostatnią chwilę wróciłyśmy. 
Byłyśmy na polach i spotkałyśmy pewną Panią, którą bardzo często spotykam i razem spacerujemy z psami. Pani ma pieska również z naszego schroniska. Czarny labek o imieniu Ozzy. Cudak! Renia zakochała się od razu i pięknie przywitała z kolegą i z Panią Anią. Pobiegali razem za ptakami. Renia uwielbia wolność, od razu rozkwita. Zdarza jej się zapędzać przez tą wolność. To taki typ psa, który biegnie przed siebie ile sił w łapach i cieszy się z samego faktu biegania, potem zatacza wielkie koła i ani myśli o przyjściu na zawołanie w takiej chwili. Oczywiście zawsze wraca po chwili zadowolona. Możliwe, że była kiedyś puszczana samopas i stąd taka olewka gdy się ją przywołuje. A gdy po chwili wróci to merda tym swoim ogoniskiem i pysio jej się śmieje :D "no przecież jestem, już jestem ciotka" :P
Po drodze spotkałyśmy jeszcze jednego psiaka w typie AST, z którym szalała jak wariatka :D piesek jeszcze młodziutki i wpadł Reni bardzo w oko. Później dołączyła do nas jeszcze jedna towarzyszka - Bleki. Przeurocza sunia rasy Flat Coated Retriver. Z nią Renia też ładnie się przywitała. Im więcej tym lepiej! Renia kocha mieć towarzystwo. Z każdą kolejną napotkaną osobą i psem, była bardziej zadowolona. Gdy tak szliśmy sobie już sporą grupką, spotkaliśmy jeszcze jednego spacerowicza :D starszy pan z CUDOWNYM psiurem w typie Psa Grenlandzkiego, o imieniu Tedi :D Tedi pomimo tego, że jest wiekowy,. na widok Reni zaczął zataczać kółka i zaczepiał ją. Rozchwytywana Renata była wczoraj. A co jeden, to przystojniejszy :D 

Tu taki zbiór zdjęć z wczoraj :) 

11084364_818137874889799_557785038_n.jpg

 

I wyciągnięte - moje ulubione. 
Renia&Ozzy - Zachód słońca :D 

11082807_818137904889796_1979878192_n.jp

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Martwi mnie, że nikt o nią nawet nie pyta :( nieczęsto jest tak, że pies ma takie super usposobienie. Renia nadaje się i do dzieci i do innych psów. Fakt, na spacerach zdarza się że pokazuje zęby, ale tylko wtedy gdy jakiś pies pierwszy to zrobi. Z góry nastawiona jest bardzo pozytywnie. Nie wiem tylko jak z kotami, ale nie sądzę żeby miała być w stosunku do nich agresywna. 

 

Zapomniałabym! Usmiałam się wczoraj w drodze na spacer z Renią. Czekałyśmy na światłach na Dąbrówce koło wiaduktu. Kazałam Reni stać i nagradzałam ją, później ładnie szła mi przy nodze przez pasy, na kolejnych światłach znów na komendę stała i czekała grzecznie. (swoją drogą mam wrażenie, że ona rozumie wszystko co się do niej mówi. Nawet nie drgnęła a przez pasy bez niczego szła mi przy nodze, jakby wiedziała o co biega :P). Wyszłyśmy już na dłuugi chodnik więc poluzowałam jej smycz i szła sobie przodem ładnie, w ogóle nie ciągnąc (w szelkach pięknie chodzi na smyczy). Od początku widziałam, że pewien pan z rodzaju żulowatych, przyglądał nam się z uwagą. Po chwili zaczepił mnie mówiąc "A wiesz że nie powinnaś pozwalać psu iść przodem? On teraz myśli że może na wszystko sobie pozwolić". Ja na to, piesek jest ułożony i wie na ile sobie może pozwolić, więc nie widzę powodu, dla którego miałaby iść mi przy nodze. Pan pokręcił tylko głową i spytał czy ja coś wiem o psiej psychologii, bo w tym momencie mój pies jest przywódcą stada :D (zajechało zaklinaczem psów). Nie odezwałam się już, bo nie warto i powiedziałam grzecznie "do widzenia". I nagle słyszę "A znasz - i tu cytat "CEZARA MILONA?" " Odpowiedziałam, że nie osobiście na szczęście a pan na to "ON JEST NAJLEPSZY! JEDYNY! TYLKO CEZAR WIE CO I JAK!" 

Taka sytuacja, haha :D :D 

Link to comment
Share on other sites

Jestem u Reni. :)

 

Agnieszko, piękny miałyście spacer. Zdjęcia są niesamowite. :D

Los dał Reni Ciebie. Teraz niech jeszcze przyniesie Suni kochający DOM. :)

Cieszymy się, że jesteś :)

Te tereny piękne mam obok domu. Można spacerować pół dnia :) 
Renia była naprawdę szczęśliwa i ludzie myśleli że to mój pies. Dużo bym dała aby móc wtedy przytakiwać... Jest genialną psią przyjaciółką.

Link to comment
Share on other sites

Fajna historia z Cesarem... TV nie oglądam od kilku ładnych lat, ale wiem o Jego programach i metodach.

Dla niektórych to guru, dla innych gada bzdury. ;)

 

Agnieszko, piszesz zawsze o Reni niby z taką młodą radością, z uśmiechami...

A jednocześnie tak ciepło i wzruszająco, ze mnie zawsze za serce ściska, że Renia musi potem...znowu do tego schroniskowego boksu... :(

Puni się udało z DT, może i Reni kiedyś... Tymczasowo, w drodze do własnego Domu...

Tylko skąd "brac" te Domki Tymczasowe za karmę i weta?... Ech... :(

 

Renia jest naprawdę kochaną sunią... :) I dobrze, ze ma Ciebie chociaż raz na jakiś czas.

Jutro może też... Udanego wędrowania. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...