Jump to content
Dogomania

DO ZAMKNIĘCIA Jurgów/Bukowina Tatrzańska-pies w typie labradora w potrzebie!


paula_t

Recommended Posts

Byłam dzisiaj ze znajomymi na desce w Jurgowie (obok Bukowiny Tatrzańskiej) i pod stok od dłuższego czasu przychodzi suczka w typie labradora. Jest baaardzo przyjacielska, ma na szyi obrożę, niestety bez adresówki. Suczka ma bardzo wyciągnięte cycuszki i jest potwornie chuda. Chodzi za każdym, kto ma w ręce jedzenie. Rozmawiałam z Panią "od oscypków" i powiedziała mi, że błąka się już jakiś czas, pewnie ktoś ją wyrzucił, bo niestety zdarza się to dosyć często. Nakarmiłam biedną, ale nie było możliwości, żebym ją zabrała (kto bywa na tamtych terenach wie doskonale, że takich błąkających się psiaków jest multum i jakby się chciało każdego zgarnąć to...ehhhhh...  :() przede wszystkim ze względu na to, że jechaliśmy małym samochodem w cztery osoby wypakowani po brzegi, nie mówiąc już o tym, że nie miałam dokąd. Czy ktoś może zna kogoś z tamtych terenów? Czy jest jakaś fundacja zajmująca się labradorami? Czy ktoś może pomóc? Suczka jest bardzo ufna, delikatna, potwornie mi jej szkoda  :(

 

Jurg%C3%B3w6.jpg  

 

Jurg%C3%B3w7.jpg  

 

Jurg%C3%B3w11.jpg

 

Jurg%C3%B3w12.jpg

 

Jurg%C3%B3w13.jpg

Link to comment
Share on other sites

O rany....

Paula z tego co kojarzę jolam jest od labradorów, napisz do niej.

 

Dziękuję Gabrysiu, napisałam.

 

Jejku Pauluś :(

Biedna, cycuszki wyciągnięte, pewnie nie dawno miała małe.

I jedź tu do znajomych...człowiek się z domu nie może ruszyć bo kolejna bieda potrzebuje pomocy :(

 

Aguś, nic mi nie mów nawet...Sama chyba to wykrakałam...Spodziewałam się przed wyjazdem, że spotkam jakiegoś biedaka, bo w górach multum takich błąkających się psiaków i nie wiesz czy mają właściciela i sobie tak chodzą czy też nie mają domu...Po drodze przed posesjami czy przy straganach kilkanaście, gdzieś w polu sfora 7-10 psiaków, a tę biedaczkę spotkałam pod stokiem...Już się po przyjeździe na miejsce cieszyłam i nawet śmiałam do TŻ-a, że obyło się bez kolejnego znaleziska, a tu ona chodząca za każdym i prosząca o jedzenie...Człowiek się nawet wyjazdem nacieszyć nie może, bo spotyka psiaka i o niczym innym myśleć nie może...

Link to comment
Share on other sites

z tymi okolicami kojarzy mi się rzepek , może ona będzie mogła pomóc

 

Dziękuję elficzkowa, już piszę.

 

Przekażę fotki suni na fora labkowe i do Primy.  Czy sunia ma wydarzenie na FB ?

 

Jolam, dziękuję. Napisałam już do fundacji Prima dosłownie przed chwilką (znalazłam ją jako fundację zajmującą się labkami), zanim weszłam na dogo, ale nie wiem czy zwrócą uwagę na mojego maila. Sunia nie ma wydarzenia na fb, ja niestety nie mam fb :(

 

Zrobiłam też suni ogłoszenia na najpopularniejszych portalach na wypadek, gdyby właściciele jej szukali, ale póki co miałam tylko jeden telefon i to nie ta sunia.

Link to comment
Share on other sites

paula_t myślę o tej biednej suni.

wieczorkiem będzie miała wątek na labradory.org i mam nadzieję że na Primie też.

 

Jolam, ja też nie mogę przestać o niej myśleć...:(

Napisałam do rzepki z prośbą o zrobienie rozeznania na miejscu, ewentualnie pomoc na miarę Jej możliwości.

Dziękuję za chęć pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Ryszard:)

 

Rozmawiałam przed chwilą z Panią Dorotą z fundacji PRIMA. Jest BDT dla suni w Bytomiu!!! Na cito potrzebna osoba z tamtych terenów, która mogłaby sunię złapać i przetrzymać do czasu, kiedy zorganizowany będzie transport, bo mogłoby się okazać, że przyjedzie się na miejsce, a po suni nie będzie śladu...

 

Póki co to jeszcze (mam nadzieję nieodległa) przyszłość, ale gdyby ktoś mógł wspomóc sunię grosikiem na karmę, weterynarza, to będziemy bardzo wdzięczni.

Link to comment
Share on other sites

tu zrobiłem: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?p=731586#731586

Powiadomiłem też znajomą z tych okolic, na pewno coś zadziała

Jola mam nadzieję, że nie zdublowałem tematu na labradory.org

Dziękuję Rysiu za założenie tematu :) nie zdublowałeś. Ja teraz rzadko bywam na forach, napisałam do Doroty z Primy i Madzialenki. 

Cieszę się ze jest taka szybka reakcja i że Prima zaopiekuje się sunią :). 

"Kamień z serca" mi spadł. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Ryszard:)

 

Rozmawiałam przed chwilą z Panią Dorotą z fundacji PRIMA. Jest BDT dla suni w Bytomiu!!! Na cito potrzebna osoba z tamtych terenów, która mogłaby sunię złapać i przetrzymać do czasu, kiedy zorganizowany będzie transport, bo mogłoby się okazać, że przyjedzie się na miejsce, a po suni nie będzie śladu...

 

Póki co to jeszcze (mam nadzieję nieodległa) przyszłość, ale gdyby ktoś mógł wspomóc sunię grosikiem na karmę, weterynarza, to będziemy bardzo wdzięczni.

To bardzo dobra wiadomość :)

Oby udało się znaleść kogoś na miejscu, kto mógłby pomóc

Link to comment
Share on other sites

Elficzkowa, nas też to martwi...:( Trzeba będzie rozeznać się w sytuacji, jak tylko w ogóle uda się sunię zlokalizować.
Najbardziej martwi to, że suni nie ma i nie za bardzo są osoby, które mogłyby kontrolować sytuację tam na miejscu, ciężko jest na tamtym terenie kogoś znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...