Jump to content
Dogomania

Kurs Super-Pies, Wesoła Łapka


*Sylvia*

Recommended Posts

Brezyl, taka mała autoreklama ;) Nikt nie powiedział, że Gałuszka ma monopol na wiedzę, nie wiem skąd to wyczytujecie. Chyba między wierszami. Ale z tego co wiem to JG cały czas się dokształca i nie spoczywa na laurach. Nie rozumiem dlaczego boli Was fakt, że komuś pomógł. Parę postów wyżej napisałam w odpowiedzi na pytanie jakie psy były na kursie. Każdy jeden się zmienił. Jeśli uważacie, że tak opisane psy nie są agresywne to prosze wytłumaczcie mi jakie są?

Link to comment
Share on other sites

Egrdaska zgadzam się. Ale przeczytaj sobie poprzednie moje posty. Nikt nikogo nie zmuszał do ciągłego klikania, czemu tak się tego uczepiłaś? Metody dostosowywane były do psa i jego problemów na podstawie wiedzy z psychologii i fizjologii.

 

Sama zresztą podkreśliłam, że jestem bardzo ostrożna w zbyt pozytywnych metodach i jakie miałam wątpliwości, ale okazało się że martwiłam się bezpodstawnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie mylcie Pozytywnego Wzmocnienia - stosowanego w trakcie szkolenia psa, patrz np."kursy szkolenia podstawowego", "pies rodzinny" i co tam kto sobie wymyśli, gdzie psy są uczone podstawowych zachowań (poleceń) typu: przywołanie, pozycje, chodzenie na luźnej smyczy itp. od pracy nad modyfikacją niepożądanego zachowania psa. I używanie przez niektórych stwierdzenia " nie wierz tym którzy twierdzą, że szkolą tylko na PW jest na wyrost, bo być może tak właśnie jest. Szkolenie i modyfikacja to często nie to samo i metody bywają różne.

Link to comment
Share on other sites

Nie do końca rozumiem skąd taka agresja w stosunku do Jacka Gałuszki i Wesołej Łapki.

Coś się stało złego na ich szkoleniach?

Jakiś pies zginął?

Pytam totalnie nie złosliwie, naprawdę nie rozumiem.

 

Odnośnie początkowego pytania - mogę Wesołą Łapkę polecić dla podstawowego szkolenia posłuszeństwa, bo w takim brałam udział.

Szkolenie bardzo przyjemne, wymagało od uczestników (ludzi) wysiłku i skupiało się na nauce rozumienia swojego psa i jak uczyć go pożądanych zachowań.

 

Dla mnie, jako początkującego właściciela super.

Żadnych większych problemów z psem nie mam do dziś :)

Link to comment
Share on other sites

Nie do końca rozumiem skąd taka agresja w stosunku do Jacka Gałuszki i Wesołej Łapki.

Coś się stało złego na ich szkoleniach?

Jakiś pies zginął?

Pytam totalnie nie złosliwie, naprawdę nie rozumiem.

 

Odnośnie początkowego pytania - mogę Wesołą Łapkę polecić dla podstawowego szkolenia posłuszeństwa, bo w takim brałam udział.

Szkolenie bardzo przyjemne, wymagało od uczestników (ludzi) wysiłku i skupiało się na nauce rozumienia swojego psa i jak uczyć go pożądanych zachowań.

 

Dla mnie, jako początkującego właściciela super.

Żadnych większych problemów z psem nie mam do dziś :)

 

 

Dla poczatkujacych- super. Dla problematycznych- nie. Zdecydowanie NIE. 

Link to comment
Share on other sites

@egradska - no i ok :)

 

To teraz pozwólmy założycielce tematu podjąć decyzję czy brać udział w tym szkoleniu, czy szukać innego :)

Chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Założycielka wątku zwróciła się do dogomaniaków, że niby nie wie czy zdecydować się na kurs WE. Później okazało się, że całe jej środowisko, któremu ufa, jest fanami WŁ. I nagle pojawiło sie kilka nowych na dogo osób z peanami na część Gałuszki. Nie wiem, czyżby szkoły WŁ miały problem z naborem nowych naiwnych ? To całkiem przeciętne szkółki, dla normalnych psów i ich właścicieli, którzy nie mają jakis większych aspiracji, np: sportowych na poziomie OBI 1,2. Bo to już dla ich absolwentów za wysokie progi. Podobnie praca z psami problemowymi chyba jednak trochę tę firmę przerasta. Dla mnie post założycielki to taki pseudo marketing. Zresztą napisała 4 posty, ściągneła parę osób, które napisały na dogo jeszcze mniej postów niż ona sama i zniknęła razem z towarzystwem wzajemnej adoracji Wesołej Łapki.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za uwagę, zapewniam, że potrafię czytać ze zrozumieniem.

 

Mam zasadę nie rzucania podejrzeń i oskarżeń na nikogo, jeśli nie mam dowodów, a tylko domysły.

Zwłaszcza w internecie.

 

Jeśli kwestia tego wątku jest dla was tak oczywista, to czemu nie zgłosicie po prostu do administratora, żeby go usunąć?

Myślę, że publikowanie kolejnych komentarzy tylko go sztucznie utrzymuje przy życiu...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za uwagę, zapewniam, że potrafię czytać ze zrozumieniem.

 

Mam zasadę nie rzucania podejrzeń i oskarżeń na nikogo, jeśli nie mam dowodów, a tylko domysły.

Zwłaszcza w internecie.

 

Jeśli kwestia tego wątku jest dla was tak oczywista, to czemu nie zgłosicie po prostu do administratora, żeby go usunąć?

Myślę, że publikowanie kolejnych komentarzy tylko go sztucznie utrzymuje przy życiu...

Proszę bardzo.

Wiesz, jak ktoś trochę siedzi w temacie, to z reguły ma konto na dogo. I po przejrzeniu paru postów można sobie wyrobić opinię na jego temat. Czasami trafiają się jednak tacy pseudomarketingowcy, hurtownicy karmy, właściciele sklepików internetowych, itp. którzy wchodzą w psi biznes, bez jakiejś większej wiedzy i naprawdę rozszyfrowanie takich ludzi nie zajmuje "tubylcom"  dużo czasu.

Co innego Ty, niedużo postów, ale wyważone, ciężki pies wymagający specyficznego podejścia (nie mówię o Twoim, ale ogólnie o rasie, która powinna jednak iść tylko do domów rozumiejących jej specyfikę i potrafiących ją zsocjalizować).

 

Wiesz Gałuszko nie jest zły, biorąc pod uwagę średnią szkółek w Polsce, to jest ponad średnią, ale nie jest jakimś wybitnym szkoleniowcem. Ale branie się za robienie psów z prawdziwymi problemami, urządzanie kursów dla laików, którzy maja sobie z takimi psami radzić to jednak trochę przesada. A już patrzenie na jego filmiki, w których pokazuje pracę z psami "agresywnymi" , to naprawdę dla ludzi, trochę obeznanych z tematem  taki mały kabaret.

 

A wątek niech wisi. Dopóki wisi, są szanse, ze następnego desantu z Psiej Łapki nie będzie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jeżeli jest tu tyle osób, które wiedzą jak pracować z psami agresywnymi, przeznaczonymi do uśpienia w taki sposób, żeby zrobić z nich normalne psy zdolne do życia w normalnym domu to proszę opiszcie to. Nie wiem czy koniecznie w tym wątku, może w jakimś specjalnym.

Powiedzcie coś więcej na temat stosowanych metod, co sprawdza się lepiej i jest skuteczniejsze od nieskutecznego Waszym zdaniem klikania i pozytywnego wzmocnienia. Bez żadnej złośliwości to piszę. Mnóstwo osób ma taki problem, mnóstwo psów jest usypianych z powodu agresji, jeśli Wy wiecie jak takiego psa wyprowadzić albo wręcz Wam się to udało nie chowajcie tej wiedzy dla siebie.

Chyba, że już tutaj taki wątek jest i ja go nie zauważyłam. Jeśli tak, poproszę o przekierowanie.

A odnośnie treningów sportowych: czy psy do obi czy agility nie są uczone pozytywnymi metodami? A jeśli nie to jakimi?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Powiedzcie coś więcej na temat stosowanych metod, co sprawdza się lepiej i jest skuteczniejsze od nieskutecznego Waszym zdaniem klikania i pozytywnego wzmocnienia. Bez żadnej złośliwości to piszę. Mnóstwo osób ma taki problem, mnóstwo psów jest usypianych z powodu agresji, jeśli Wy wiecie jak takiego psa wyprowadzić albo wręcz Wam się to udało nie chowajcie tej wiedzy dla siebie.


Metodę dobierasz, do psa, a nie psa do metody. Na początek trzeba stwierdzić z jakim rodzajem agresji mamy do czynienia, później "odnaleźć" jej przyczyny. Wyluczyć wpływ choroby, problemy hormonalne. Dopiero później można rozpocząć pracę. Pracuje się pod okiem trenera mającego pojęcie, o tym co robi. Nikt Ci nie "sprzeda" takich informacji na forum, bo musiałby napisać gruby podręcznik i to dedykowany raczej do znawców. Każda akcja psa pociąga za sobą reakcję trenera, trzeba mieć tutaj dużą wiedzę praktyczną i teoretyczną. "Sprzedawanie" tej wiedzy laikom, to proszenie się o kłopoty. I tak nie będą w stanie jej wykorzystać, a mogą zaszkodzić psom i przypadkowym ludziom, narażonym na atak agresywnego psa.

A odnośnie treningów sportowych: czy psy do obi czy agility nie są uczone pozytywnymi metodami? A jeśli nie to jakimi?

Fajnie by było, ale nie zawsze tak jest. Jakbyś troszkę pojeździła po zawodach, to zobaczyłabyś, że to tak różowo nie wygląda. W agi ciężej to zauważyć, ale jeśli chodzi o obi nie raz widziałam na czołowych miejscach psy, które trudno było nazwać szczęśliwymi.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli jest tu tyle osób, które wiedzą jak pracować z psami agresywnymi, przeznaczonymi do uśpienia w taki sposób, żeby zrobić z nich normalne psy zdolne do życia w normalnym domu to proszę opiszcie to. Nie wiem czy koniecznie w tym wątku, może w jakimś specjalnym.

Powiedzcie coś więcej na temat stosowanych metod, co sprawdza się lepiej i jest skuteczniejsze od nieskutecznego Waszym zdaniem klikania i pozytywnego wzmocnienia. Bez żadnej złośliwości to piszę. Mnóstwo osób ma taki problem, mnóstwo psów jest usypianych z powodu agresji, jeśli Wy wiecie jak takiego psa wyprowadzić albo wręcz Wam się to udało nie chowajcie tej wiedzy dla siebie.

Chyba, że już tutaj taki wątek jest i ja go nie zauważyłam. Jeśli tak, poproszę o przekierowanie.

A odnośnie treningów sportowych: czy psy do obi czy agility nie są uczone pozytywnymi metodami? A jeśli nie to jakimi?

To, ze ktos jakos sobie poradzil z agresywnym psem wlasnym nie znaczy z automatu, ze stal sie znawca tematu. Jedyna sensowna rada, ktora sama kiedys otrzymalam od nieocenionej Pani Zofii Mrzewinskiej, brzmi: zglos sie do kogos, kto sie na tym zna i razem z nim pracuj. Nam pomogl P. Marek Fryc. Osobom ze Slaska polecam z czystym sumieniem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak sobie myślę, że współczuję Gałuszce.
Jak był propagatorem tylko pozytywnego szkolenia - źle.
Obecnie skłonił się do stosowania awersji u psów problemowych - źle, na FB prawie lincz i awantura.
Nie znam go, nie wiem kiedy i jak stosuje awrsję i na pewno nie mam zamiaru oceniać.

Myślę, że niektórzy po prostu pamiętają neoficki zachwyt nad pozytywnym szkoleniem ( i niemal taki stan ducha jakby to tylko WŁ wpadła na pomysł chwalenia psa), pamiętają, że z ich forum ludzie wylatywali za wspomnienie bodaj o oe lub kolczatce.
Rozwój cenna rzecz, ale jak się na którymkolwiek etapie życia zawodowego usiłuje przekonać ludzi, że jest się bogiem i posiadaczem Prawdy jedynej i słusznej, to kolejne etapy mogą być bolesne. Odwrócą się "współwyznawcy i czciciele" a dawna opozycja jakoś niechętnie przyjmie w swe szeregi.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mnie niepokoi za to, to co się działo kiedy WŁ ogłosiła seminarium z użytkowania OE. Semi prowadzone przez jakiegoś kolesia o którym niewiele było napisane w wydarzeniu i tutaj rozpętała się wojna bo z jedenej strony skrajni pozytywiści się zapieklili ale z drugiej strony były osoby które po prostu chciały się dowiedzieć czegoś na temat referencji owego prowadzącego. Rzecz ważna, prawda? Foch i dąs bo ludzie im nie ufają. No ale kto idzie na semi  ciemno??? Sam Gałuszko proszony o wytłumaczenie po prostu się obraził i kazał ludziom żeby sami sobie znaleźli. Chciałoby się powiedzieć "Jacek, przestać gwiazdorzyć". Sama bym poszła na takie seminarium za jakiś czas, jak już zdobędę odpowiednią wiedzę ale kurna NIE W CIEMNO.

Link to comment
Share on other sites

Ja dopóki nie zobaczę Gałuszki na jakiś zawodach, co pewnie nigdy nie nastąpi to traktować go będę nadal jako "stwór" czysto medialny. Śmieszne dla mnie jest, że osoba będąca "guru" dla swoich zwolenników, mająca własną szkołę, prowadząca kursy, pisząca książki boi się zmierzyć swoje umiejętności ze zwykłymi zjadaczami chleba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wieki nie zagladalam, ale milo wrocic i poczytac ;).

Usmialam sie serdecznie o tej karierze J. Galuszki w UK.

Naga prawda polega na tzw. ksiegowosci kreatywnej, zaoszczedzeniu na podatkach i ZUS w efekcie przeniesienia siedziby firmy do UK, firma rozwiazana pare lat temu, chyba jak skarbowka zaczela nekac za pomysl ;) )  .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...