Jump to content
Dogomania

Maszeńka, sunia z ruchliwego skrzyżowania za TM :( Będziesz zawsze w naszych sercach [*]


elik

Recommended Posts

Niestety naraziłam się chyba jeszcze bardziej dogo, bo moja zapaść na dogo znacznie się od wczoraj powiększyła. Do wszystkich niedogodności doszło jeszcze to, że nie mogę wysyłać PW. Nie wiem czy do mnie można, ale ja na pewno nie mogę. Jak ja będę informować o numerach kont dla psiaków których jestem skarbnikiem :( :( :(
Koszmar.

 

Elu, może masz przepełnioną skrzynkę? Próbowałam wysłać do Ciebie pw i nie da się :(

Link to comment
Share on other sites

Masza po konsultacji.

Niestety w Arwecie potwierdzili to co mówił wet u którego byłam wcześniej, tzn. staw biodrowy jest w kiepskim stanie i odradza operację ze względu na wiek Maszy. Guzy jak najbardziej do usunięcia.

Masza miała robione RTG ze względu na porażenie i wyszło, że ma wypadnięty dysk. Niestety, także ze względu na wiek operacja wykluczona.

Co gorsze, w każdej chwili może dojść do kolejnego porażania. Powinna dostawać leki przeciw bóle te które już dostawała. Są to podobno najlepsze leki, które nie uszkadzają wątroby.

 

Opis wizyty od weta

 

iwnlnq.jpg

 

paragon za wizytę

 

awsrgx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Makila, bardzo Ci dziękuję :)
Wczoraj rozmawiając z doktorem napomknęłam o komórkach macierzystych i prosiłam, żeby też pod tym kontem badał Maszeńkę. Czy nic nie wspominał na ten temat ?
Prosiłam też, żeby zbadał Maszeńkę pod względem neurologicznym, ale nie widzę nic na ten temat w karcie wizyty. Jutro będę musiała zadzwonić i dopytać o szczegóły.

biedna ta nasza kruszynka :( cały czas wierzę że jeszcze będzie dobrze !!!!!!!!!! Nie może byc inaczej !!!!!!!!!!!!!!!!

Ja też mam taką nadzieję. Jednak wiek Maszeńki stwarza pewne obawy :(
Za około 2 tygodnie, jak Maszka w miarę wydobrzeje po pierwszej operacji (tak mówiła wetka Makili i dzisiaj dr Korta), trzeba będzie uzgodnić termin operacji usunięcia pozostałych guzów.
Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej;)

Edit.
"Prosiłam też, żeby zbadał Maszeńkę pod względem neurologicznym, ale nie widzę nic na ten temat w karcie wizyty. Jutro będę musiała zadzwonić i dopytać o szczegóły."
Nie muszę dzwonić, bo przeca Maszeńka była badana pod kątem neurologicznym o czym dr Korta pisze w karcie informacyjnej :)
Co ślep[emu po oczach ;)
Link to comment
Share on other sites

Teraz dopiero poczytałam o wynikach i zaleceniach dla Maszeńki.Biedna maleńka,bo na to wygląda,że tylko leki przeciw bólowe...:( Elu,zadzwoń i dopytaj jeszcze o te komórki macierzyste....


Tak, zamierzam to jutro zrobić :)
Dr Korta leczy także mojego sznupka.
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny... Nie chcę sie czepiać, ale... żadne komórki macierzyste nie poprawią stanu kręgosłupa. 

Obawiam się, ze maleńkiej nie da się bardziej pomóc, niż dając jej opiekę i leki, które pomogą się jej trochę pozbierać. I jeśli leki zadziałają, to będzie sens zając się rehabilitacją. Ona tez będzie kosztowna, ale to kręgosłup jest najważniejszy. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Serdecznie Wam dziękuję za Wasze, bardzo cenne dla mnie, uwagi. Jestem ogromnie wzruszona, że tak jak i mnie, dobro Maszeńki leży Wam głęboko w sercu :) Przyznam szczerze, że są to dla mnie zupełnie nowe tematy i Wasze uwagi są dla mnie istotnymi wskazówkami :)

Przez kilka dni miałam multum spraw do załatwienia tak prywatnych, jak i tu na dogo i z przykrością muszę przyznać, że ucierpiały na tym rozliczenia finansowe, jakie prowadzę dla psiaków. Tzn na kontach wszystko prowadzi się jak należy samo, bo każdy psiak ma swoje odrębne konto, tylko nie miałam czasu robić odpowiednich wpisów w wątkach rozliczeniowych.

Nie pamiętam czy informowałam, że wpłynęła wpłata 100,00 zł od Elisabeta, za co Jej gorąco dziękuję :D, jak również za to, że zadeklarowała miesięczne wpłaty po 20 zł dla Maszeńki :D

Dzisiaj zabrałam się do uzupełnień i na pierwszy ogień poszła nasza Maszeńka :D
Bardzo Was proszę zaglądnijcie do wątku rozliczeniowego sprawdzić, czy Wasze wpłaty są zapisane i ewentualnie czy zgadzają się sumowania. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi.
Poniżej link do wątku rozliczeniowego.

http://www.dogomania.com/forum/topic/144689-masze%C5%84ka-sunia-z-ruchliwego-skrzy%C5%BCowania-bardzo-potrzebuje-wsparcia-na-hotelik-i-weta-czeka-j%C4%85-kolejna-operacja-podejrzenie-o-nowotw%C3%B3r/#entry15974169

Link to comment
Share on other sites

elik, proszę potwierdź na moim bazarku, gdy dojdzie wpłata dla Maszeńki 45,95 zł :) dziękuję!
http://www.dogomania.com/forum/topic/144812-rozliczamksi%C4%85%C5%BCki-dla-suzityczkiszczeniaczk%C3%B3w-i-babuni-do-2301-godz-20/page-22

Oczywiście, jak tylko kasa znajdzie się na koncie, zaraz potwierdzę. Bardzo serdecznie dziękuję :D
Link to comment
Share on other sites

Elu, może masz przepełnioną skrzynkę? Próbowałam wysłać do Ciebie pw i nie da się :(

Bardzo Cię przepraszam, zauważyłam Twój post i dzięki niemu zorientowałam się, że nie mogę wysyłać, bo skrzynka przepełniona ;) Wydawało mi się, że Ci odpisałam, że już skrzyneczkę posprzątałam i możesz pisać, ale nie widzę mojej odpowiedzi. Chyba napisałam, ale nie wysłałam :( Nieraz tak mi sie zdarza, gdy odpowiadam na kilka postów równocześnie. Tu trochu napiszę, tam lecę sprawdzic i w sumie potem zapomnę, że nie kliknęłam w "Dodaj odpowiedź" i opuszczam wątek. No skleroza ;)

elik, proszę potwierdź na moim bazarku, gdy dojdzie wpłata dla Maszeńki 45,95 zł :) dziękuję!
http://www.dogomania.com/forum/topic/144812-rozliczamksi%C4%85%C5%BCki-dla-suzityczkiszczeniaczk%C3%B3w-i-babuni-do-2301-godz-20/page-22

Właśnie wróciłam z banku i z przyjemnością informuję, że kwota 45,95 zł zameldowała się na koncie Maszeńki :D
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom bazarku, a przede wszystkim Tobie, jako organizatorce tego bazarku :D
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj zapomniałam jeszcze napisać, że pytałam dr Kortę o komórki macierzyste oraz zastrzyki z kwasu hialuronowego i powiedział, że w jej schorzeniach nic z tego nie pomoże.
Doszła wpłata 112zł za badania Maszy.

Czyli pozostają jedynie w razie potrzeby środki przeciw bólowe.
A jakich skutków można się spodziewać po zalecanej przez doktora rehabilitacji ?

Dziękuję za potwierdzenie otrzymania kasy :)
Link to comment
Share on other sites

smutna jest sytuacja zdrowia Maszy, ale dobre jest to, że nie błąka się z tym sama i porzuca w chłodzie i głodzie, że ma przy sobie dobre dusze, które pomogą ule się da. Trzymaj się malutka. 

Obawiam się, że gdyby wtedy nie stanęła na mojej drodze, to pewnie nie dożyłaby do dzisiaj :(
Mam nadzieję, że gdy Masza dojdzie do siebie po tej drugiej operacji będziemy Ją ogłaszać i uda się znaleźć dobry dom dla Maszeńki :)
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że gdyby wtedy nie stanęła na mojej drodze, to pewnie nie dożyłaby do dzisiaj :(
Mam nadzieję, że gdy Masza dojdzie do siebie po tej drugiej operacji będziemy Ją ogłaszać i uda się znaleźć dobry dom dla Maszeńki :)

To przykre ale tak mogło być :(

Teraz najważniejsze wyleczyć małą :)

Link to comment
Share on other sites

To przykre ale tak mogło być :(
Teraz najważniejsze wyleczyć małą :)

Niestety wyleczenie nie jest możliwe :( Rehabilitacją można tylko spowolnić nasilanie się zwyrodnień, niwelować ból :( Przynajmniej tak zrozumiałam.
Pewne choroby związane są z wiekiem. Brak należytej opieki i odżywienia przez lata, jeszcze pogłębia stany chorobowe.
Link to comment
Share on other sites

Ok. Nie da sie wyleczyć, ale można zniwelować ból i pomóc jej odzyskać cześć ruchomości.

Byc może na to wszystko nakłada się jakiś stan zapalny, który z czasem ustąpi i psiunia będzie w lepszej kondycji. W takiej sytuacji to wiele. 

Życie bez bólu, większy - nawet jeśli nie idealny - zakres ruchów... To naprawdę potrafi wiele zmienić. Naprawdę.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Nie da sie wyleczyć, ale można zniwelować ból i pomóc jej odzyskać cześć ruchomości.
Byc może na to wszystko nakłada się jakiś stan zapalny, który z czasem ustąpi i psiunia będzie w lepszej kondycji. W takiej sytuacji to wiele.
Życie bez bólu, większy - nawet jeśli nie idealny - zakres ruchów... To naprawdę potrafi wiele zmienić. Naprawdę.

To właśnie, życie bez bólu, chcemy suni zapewnić. Mam nadzieję, że stany zapalne, jeśli były, a przy ropomaciczu pewnie tak, Maszeńka ma już za sobą. Badanie krwi powinno wykazać stan zapalny. Przy najbliższej okazji, gdy Makila będzie u weta z jakimś psiakiem, a bywa często, poproszę, żeby zabrała Maszkę na badanie krwi.
Jak myślicie, czy jest to wskazane, czy nie ma takiej potrzeby ?
Link to comment
Share on other sites

elik kochana czy sunieczka przyjmuje ( zwyrodnienia) jakieś leki przeciwzapalne i przeciwbólowe ? dobrze by było dołączyc dodatkowo na pół roku preparat z kwasem hialuronowym i glukozaminą. Wiem że dziewczynki polecały tu na wątku. Ja stosuje Arthro HA. Zapytajcie lekarza o Cimalgex przeciwzapalny i przeciwbólowy. Mojej Aishy pomaga i dobrze znosi przyjmowanie tego leku. Obecnie na rynku pojawił się równie dobry środek i podobno jeszcze lepiej tolerowany przez układ pokarmowy psiaków.

Link to comment
Share on other sites

elik kochana czy sunieczka przyjmuje ( zwyrodnienia) jakieś leki przeciwzapalne i przeciwbólowe ? dobrze by było dołączyc dodatkowo na pół roku preparat z kwasem hialuronowym i glukozaminą. Wiem że dziewczynki polecały tu na wątku. Ja stosuje Arthro HA. Zapytajcie lekarza o Cimalgex przeciwzapalny i przeciwbólowy. Mojej Aishy pomaga i dobrze znosi przyjmowanie tego leku. Obecnie na rynku pojawił się równie dobry środek i podobno jeszcze lepiej tolerowany przez układ pokarmowy psiaków.

Marticzko, ogromnie dziękuję za wielką troskę o Maszeńkę. Każda uwaga odnośnie Jej zdrowia jest dla mnie bardzo cenna, zwłaszcza, że ja w tym temacie jestem zupełnie ciemna :)
Dlatego poprosiłam Makilę, żeby z Maszą udała się do weta, do którego mam (i nie tylko ja) pełne zaufanie. Zamawiając wizytę prosiłam o szczegółowe badanie Maszeńki pod względem tak neurologicznym, jak i ortopedycznym. Prosiłam Makilę, żeby zabrała z sobą wyniki badań i całą historię choroby Maszeńki od weta, który dotychczas opiekował się sunią.
Kartę choroby i informacje, jakie Makila uzyskała od dr Korty zamieściła na poprzedniej satronie. Nie kopiuję tego tu, żeby nie rozszerzać niepotrzebnie wątku. Przekopiuję tu tylko kilka zdań na temat, który właśnie poruszyłaś.

Wczoraj zapomniałam jeszcze napisać, że pytałam dr Kortę o komórki macierzyste oraz zastrzyki z kwasu hialuronowego i powiedział, że w jej schorzeniach nic z tego nie pomoże...

Bardzo chciałabym ulżyć Maszeńce na tyle, na ile jest to możliwe. Biorąc pod uwagę opinię lekarza, wydaje się, że w grę wchodzi jedynie rehabilitacja, która też nie będzie tania, ale ma szanse znacznie poprawić komfort życia Maszeńki.

Co do środków p/bólowych, to wiem, że Maszeńka ma przepisane i Makila podaje jej. Nie wiem co to za środki, ale to co piszesz o Cimalgex jest interesujące i poproszę Makilę, żeby skonsultowała to z wetem.

A czy znasz może Marticzko nazwę tego leku ? Jeśli jest jeszcze lepszy, to może o ten właśnie lek Makila zapytałaby wetkę.

Obecnie na rynku pojawił się równie dobry środek i podobno jeszcze lepiej tolerowany przez układ pokarmowy psiaków...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...