Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

Dostałam 100 zł dla Ergo od Anonimowego sponsora, któremu bardzo dziękuję. Może wystarczy na tego advokata? choć Ergo jest duży a wielkość tubki dobiera się do wagi psa, więc możliwe , ze cena będzie wyższa, bo to drogi lek. Ale i skuteczy, także w profilaktyce przeciwrobacznej.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, agat21 napisał:

No proszę, a mi weci na robale zawsze dawali tablety.. dla kotów niestety też, a podanie tabletki kotu to jest prawdziwy hardcore, przynajmniej z moimo kotami. Czy ten advocat jest tylko dla psów? Ile dla Erga będzie kosztował?

Wydaje mi się, że tylko dla psów. i chyba leki w kroplach na robaki sa niebezpieczne dla kotów. Ten advocate jest bardzo silny, niemiło pachnie, ale wybija pchły, nużeńce, nicienie wszelkie, jaja pcheł niszczy i przez miesiąc utrzymuje się takie stężenie, że np. pies nie złapie dirofilariozy. Ceny nie pamiętam. ale zdaje się niewielka tubka ponad 40 zł, a u Ergo na pewno dużą trzeba lub parę małych. U mojego Homera kiedyś po jednej dawce nicienie w krwi padły.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, AgaG napisał:

Wydaje mi się, że tylko dla psów. i chyba leki w kroplach na robaki sa niebezpieczne dla kotów. Ten advocate jest bardzo silny, niemiło pachnie, ale wybija pchły, nużeńce, nicienie wszelkie, jaja pcheł niszczy i przez miesiąc utrzymuje się takie stężenie, że np. pies nie złapie dirofilariozy. Ceny nie pamiętam. ale zdaje się niewielka tubka ponad 40 zł, a u Ergo na pewno dużą trzeba lub parę małych. U mojego Homera kiedyś po jednej dawce nicienie w krwi padły.

Nie, dla kotów też. Na kark. I Advocate i stronghold i profender, który tłucze nawet tasiemca :)

Ja zawsze moim kotom daje "na skórne" lub pasty. Tabletki najrzadziej, bo to oszustki są i je wypluwają po kątach :)

Link to comment
Share on other sites

mój Artas po tych kroplach po około 7-8 dniach od podania zaczął tracić siły. Nie mógł wskoczyć na łóżko był słaby i bardzo dużo spał. Poleciałam do weta z pytaniem co się dzieje. Okazało się , że to normalne zachowanie ponieważ pasożyty ginąc broniły się i wydzielały substancje , które tak właśnie go osłabiały. Po kolejnym dniu wszystko zaczęło ustępować i wrócił dawny Artasek wskakujący na łóżko bez problemu :)

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, mar.gajko napisał:

Nie, dla kotów też. Na kark. I Advocate i stronghold i profender, który tłucze nawet tasiemca :)

Ja zawsze moim kotom daje "na skórne" lub pasty. Tabletki najrzadziej, bo to oszustki są i je wypluwają po kątach :)

a to nie wiedziałam, niestety co do kotów mam prawie zerowe doświadczenie w opiece. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, mdk8 napisał:

mój Artas po tych kroplach po około 7-8 dniach od podania zaczął tracić siły. Nie mógł wskoczyć na łóżko był słaby i bardzo dużo spał. Poleciałam do weta z pytaniem co się dzieje. Okazało się , że to normalne zachowanie ponieważ pasożyty ginąc broniły się i wydzielały substancje , które tak właśnie go osłabiały. Po kolejnym dniu wszystko zaczęło ustępować i wrócił dawny Artasek wskakujący na łóżko bez problemu :)

Homer też żle się czuł, jak te robale ginęły. Potem miał powtórkowe dawki i już było lepiej. Na pewno zaletą advokata jest, że całe draństwo od razu wybija i ma się pewność, że pies  jest czysty.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak jest z psami, ale ja nie stosuję spot-onów u kotów.To ma działać na wszystko, czyli w sumie nie jest bardzo skuteczne.Na robaki są tabletki, teraz milbemax ( drogi), ale malutki, w otoczce o smaku wątróbki, każdy kot to zje z karmą.Kotom podaję zwykłe tabletki (cestal, pratel, aniprazol) bezpośrednio do gardła, łykają koncertowo.Nawet i bezdomniaka tak odrobaczałam.Fakt, trzeba mieć odrobinę wprawy.Na świerzbowca nie ma nic lepszego jak oridermyl, bardzo bezpieczny.Iwermektyna może kota zabić, niestety niektórzy weci tak leczą koty.Tanio, szybko, ale wiele kotów po takiej kuracji powędrowało za TM.To o kotach, o psach, podkreślam nie wiem nic.

Link to comment
Share on other sites

O 14.07.2016 o 23:50, Murka napisał:

Oceńcie sami proszę czy mi się wydaje...

8122be61e274ff3egen.jpg

d4c36d0faa781362gen.jpg

636b72c2e0642a8cgen.jpg

e1ec781e615a790fgen.jpg

 

łapinka:

c2fdc59d2e454be8gen.jpg

Murko a jak w ogóle u Ergo wygląda sytuacja z odrobaczeniami?

co do tych wyłysień, czy przerzedzeń zapytam weta. Z pewością u psa chorego, leczonego silnymi preparatami stan futra się pogarsza. Czy on ma jeszcze gdzieś taka przerzedzoną sierść? 

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj odrobaczałam całe zoo, więc Ergo też dostał tabletki (nie wiedziałam jaka będzie decyzja odnośnie Advocate).

Sierść poza oczkami całkowicie ok. To na łapce to raczej po bliznach. Kołnierz dogorywa... więc pewnie niedługo dowiemy się czy interesuje się łapką bez zabezpieczenia.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Murka napisał:

Wczoraj odrobaczałam całe zoo, więc Ergo też dostał tabletki (nie wiedziałam jaka będzie decyzja odnośnie Advocate).

Sierść poza oczkami całkowicie ok. To na łapce to raczej po bliznach. Kołnierz dogorywa... więc pewnie niedługo dowiemy się czy interesuje się łapką bez zabezpieczenia.

W razie czego zapytaj doktora o to odrobaczenie. Już wrócił z urlopu, nawet pytał, kiedy się z Ergo wybieracie do Krakowa na wizytę :).

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej pod koniec tygodnia.

Dzisiaj były wymioty u Erga, ale chemii koniec już na szczęście (dzisiaj wziął ostatnie tabletki).

Kołnierz dzisiaj rano zastałam rozpłatany, więc zdjęłam mu na próbę. Po godzinie poszłam zobaczyć jak tam Ergo bez kołnierza, a łapa już nadlizana:( Zakołnierzowałam i zakleiłam taśmą od nowa... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...