Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

Kajtek już wykąpany, zmienił mu się kolor sierści.Na jaśniejszą, oczywiście.Kąpiel pokazała jak zaniedbany to jest pies.Mnóstwo pchlich odchodów, skóra podrażniona od pasożytów, są też ślady zadrapań, czy ugryzień od psów, blizny po prostu.To na nosie.Na kości czaszki wgniecenie jakby po uderzeniu czymś twardym.Możliwe, że to był kopniak żłoba-motocyklisty.Kajtek będzie za kilka dni odrobaczony, dostanie spot-on na kark, ale skóra musi troszeczkę się podleczyć.

A teraz o charakterze Kajtka.To pies cudowny, ma świetne relacje z rezydentami, żadnych warkotów, syczenia.Spokojne zainteresowanie psów i kotów nowym domownikiem, Kajtek też nie przejawia niepokoju, raczej przyjazne zainteresowanie.Powolutku zapoznaje się z nowym otoczeniem, mieszkaniem, co jest dla niego trudne z racji niepełnosprawności.Suchą karmę je ładnie, załatwia się wyłącznie na zewnątrz.Pies jest bardzo spragniony czułości, chodzi za swą Opiekunką krok w krok i domaga głasków.Nawet popiskuje jak szczeniak, zaczepia łapą, dając do zrozumienia, że głaskanie jest takie miłe i że chce jeszcze.

To wszystko jest jak balsam na mą duszę.

Wciąż mnie zdumiewa to, że zaniedbany, dręczony pies, którego nic dobrego nie spotkało ze strony człowieka potrafi mimo wszystko zaufać, pokochać całym sercem, nie chować urazy..itd.Ergo, Sum, a teraz Kajtek chociażby są tego przykładem.

Aha, będzie chyba stosowne zorganizować pomoc finansową dla DT Kajtka.Już padło kilka deklaracji, dziękuję.Zrobię bazarek, oczywiście, ale to musi chwilę poczekać.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Piesek dostał na imię Misio BIBI :) byłam z opiekunką i z nim na wspólnym spacerku, bo niedaleko mieszkamy. Piesek jest niezwykle miły. Wiem, że nadstawia głowę do głaskania, jak się przestaje to mruczy z dezaprobatą. Karmiony jest suchą karmą, którą lubi. Dostaje często a nie za dużo, by schudl nieco, bo trudno mu zadek podnosić przy wstawaniu. Ta winda to jest w tym wypadku zbawienie. U mnie niestety nawet awaryjnie nie byłoby jak, zwłaszcza, ze schody wyłożone gładkimi i śliskimi płytkami :( 

Na razie dla Misia poszło 69,97 (dwie pary szelek, smaczki na zachętę, by szedł)

(fundusze na transport to mój prezent dla Misia :)

Smaczki się nie spisały tam na dworcu w ogóle, dopiero później. :) 

Jedne szelki z metką mam u siebie. To nie są guardy, ale takie nakładane na łapy. Kupiłam je też, ba bałam się że największe guardy będa za małe. ale na szczęście się guardy zapięły.

Może te drugie szelki dla tego owczarka po operacji ucha ze schronu z Zamościa  będa dobre? Bo są takie, jak te, których Mar. gajko uzywa dla swego wilczura Nestora. Fote paragonu musze sfotografować jeszcze.

U mnie z wpłat dla Ergo zostało 39 zł, więc nieduzy jest minus

Ustalę jutro z wetką, by podliczała wydatki i wystawiła rachunek za jakiś etap leczenia. Wolałabym, by wpłacać od razu na konto weta, a nie na moje. :) Chyba, że ktoś z wątku chciałby zostać skarbnikiem i potem przelewać dla weta?

Pies będzie miał podstawowe leczenie w gabinecie wetmar w Krakowie, który ma bardzo przystępne ceny. ja tez z niego korzystam. na co dzień

 

 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ojej jaki z niego starowinka,przynajmniej tak wygląda.Pracował dla Firmy,ludzi i miał być uśpiony,za co,że służył człowiekowi jak potrafił,oddał całego siebie aby dobrze pilnować Firmy.Masakra.Całe szczęście,że uzyskał pomoc,żyje i jest pod opieką.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, terra napisał:

Poczciwina z tego Misia 0heart.gif

AgaG, może warto założyć Misiowi osobny wątek? Bazarki można robić na psy z wątkiem na dogo.

przydałby się wątek. Faktycznie. A dałabyś radę być skarbnikiem? :)

Link to comment
Share on other sites

Murko wysłałam resztę długu Ergo wraz z nadwyzką w postaci 10 zł. gdyż magołek chyba wątku nie czyta :) i złożyła deklarację na Ergo lutową. Przeznacz jak uważasz, może na tego owczarka który ma do Ciebie iść z chorym uchem :) 

Jesli ktoś ma kontakt z magołek, to proszą ją poinformować, ze Ergo ma dom i wobec tego nie zbieramy deklaracji na Ergusia :). 

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, terra napisał:

Ciocie drogie, skarbnik musi być w miarę często na dogo, a ja bywam sporadycznie.

Proponuję jolantinę (o ile się zgodzi - proszę, proszę...) bardzo sprawnie jej wychodzi zarządzanie finansami :)

Propozycja świetna. Mam nadzieję, że jolantina się zgodzi. Paragon z dnia przewozu Misia (za szelki x2 i smaczki) wysłałam do kolejnej kobietki z prośba o wstawienie.

W piątek jedziemy z Misiem do okulisty. Na razie miał przegląd bardzo ogólny i dostał na odrobaczenie. Jego bdt zapłacił i nie chciał zwrotu :) Są jeszcze ludzie super porządni, tylko że tu znów jest taka sytuacja, że to osoba znajoma, a nie taka, co się sama zgłosiła. Bo choć mnóstwo osób przeczytało na fb apel o dom tymczasowy,nie było chętnych

 

Przeglad wypadł bardzo dobrze. Za stan skóry odpowiadają pchły. Dostał spot na tę skórę.. Pies jest jak się wyraził wet "w zadziwiająco dobrym stanie" jak na warunki, w jakich żył.

No ale za jakiś czas trzeba badanie krwi zrobić. Ale to dopiero po odrobaczaniach i  po aklimatyzacji pełnej :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, jolantina napisał:

Dziękuję za zaufanie, ale mam mnóstwo różnorakich wątpliwości, czy dam radę.

Nigdy nie byłam skarbnikiem na żadnym wątku itd itd...

Ale, jeżeli nikt się nie zgłosi na skarbika, to zgadzam się ( z trwogą, co z tego wyniknie).

Dasz, dasz. To ja poproszę, o konto, żeby obiecaną 100 wpłacić.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, AgaG napisał:

Propozycja świetna. Mam nadzieję, że jolantina się zgodzi. Paragon z dnia przewozu Misia (za szelki x2 i smaczki) wysłałam do kolejnej kobietki z prośba o wstawienie.

W piątek jedziemy z Misiem do okulisty. Na razie miał przegląd bardzo ogólny i dostał na odrobaczenie. Jego bdt zapłacił i nie chciał zwrotu :) Są jeszcze ludzie super porządni, tylko że tu znów jest taka sytuacja, że to osoba znajoma, a nie taka, co się sama zgłosiła. Bo choć mnóstwo osób przeczytało na fb apel o dom tymczasowy,nie było chętnych

 

Przeglad wypadł bardzo dobrze. Za stan skóry odpowiadają pchły. Dostał spot na tę skórę.. Pies jest jak się wyraził wet "w zadziwiająco dobrym stanie" jak na warunki, w jakich żył.

No ale za jakiś czas trzeba badanie krwi zrobić. Ale to dopiero po odrobaczaniach i  po aklimatyzacji pełnej :)

Paragon ----> klik

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, mar.gajko napisał:

Dasz, dasz. To ja poproszę, o konto, żeby obiecaną 100 wpłacić.

Masz rację, da radę bardzo dobrze :) jolantino dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, terra napisał:

jolantino, dasz radę, dziękuję  02icon_mryellow.gif

Nie wiem, czy dam :(

13 godzin temu, mar.gajko napisał:

Dasz, dasz. To ja poproszę, o konto, żeby obiecaną 100 wpłacić.

Powolutku, powolutku. Będę o Tobie pamiętać :)

A czy jakaś dobra duszyczka założy wątek dla Misia ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, jolantina napisał:

Nie wiem, czy dam :(

Powolutku, powolutku. Będę o Tobie pamiętać :)

A czy jakaś dobra duszyczka założy wątek dla Misia ?

Założę mu wątek, ale nie dziś. i nawet nie ze względu na święto zakochanych :) . Mój Ukochany dziaduś Homerek miał dziś dwa zabiegi chirurgiczne, a Jeżyk jest chory, Sarenka też kwęka trochę. Wciąż u wetów siedzę. :( Postaram się jutro/ 

 

W piatek jedziemy do okulisty z Misiem BIBI. Boję się tylko, że będą kłopoty z dotarciem. W piątek w Krakowie są koszmarne korki,

Gdyby nie to, ze moje dwa psy były umówione od dawna na ten piatek, to bysmy takiego szybkiego terminu nie dostały.

U MIsia wszystko dobrze, poza małą ranką na łapce gdzies na spacerze się otarł. BYł dziś u weta,ma już swoją książeczkę, wpisane odpchlenie i odrobaczenie. :)

 

Link to comment
Share on other sites

To będzie już fajny wątek, taki optymistyczny, bez dramatu, prawda? Super, że wet ocenił jego stan jako niezły.Ze ślepotą pies może żyć we względnym komforcie.Dobrze też, że Misio nie sprawia kłopotów behawioralnych, nie trzeba nad nim pracować, nie jest lękliwy, nie ma animozji pomiędzy zwierzętami.

Misio ma już swoje lata, u dużych psów wiek liczy się przecież inaczej niż u pinczerków, chociażby, więc "niezły" stan psa to już coś.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, AgaG napisał:

Założę mu wątek, ale nie dziś. i nawet nie ze względu na święto zakochanych :) . Mój Ukochany dziaduś Homerek miał dziś dwa zabiegi chirurgiczne, a Jeżyk jest chory, Sarenka też kwęka trochę. Wciąż u wetów siedzę. :( Postaram się jutro/ 

 

W piatek jedziemy do okulisty z Misiem BIBI. Boję się tylko, że będą kłopoty z dotarciem. W piątek w Krakowie są koszmarne korki,

Gdyby nie to, ze moje dwa psy były umówione od dawna na ten piatek, to bysmy takiego szybkiego terminu nie dostały.

U MIsia wszystko dobrze, poza małą ranką na łapce gdzies na spacerze się otarł. BYł dziś u weta,ma już swoją książeczkę, wpisane odpchlenie i odrobaczenie. :)

 

No fakt, ja na wizytę u dr Stefanowicza z oczkami, to ze dwa tygodnie czekałam w kolejce, żeby Franciszek oczyska wyłupiaste pokazał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...