Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

18 godzin temu, agat21 napisał:

Co tam u naszego "maluszka"? Jak łapka? Jak pachwiny?

Jutro kapnę grosz dla niego. 

Z łapką już od jakiegoś czasu spokój, pięknie sierścią porosła:)

Pachwiny także ok. Ostatnio pryskałam kilka dni temu i od tamtego czasu nic się nie dzieje (codziennie kontroluję).

 

4 godziny temu, Topi napisał:

Murka, zrobiłam przelew i dziękuję za zakup probiotyku.

Wydaje mi się, że probiotyk pomógł, bo nie widzę, aby Ergo interesował się koopkami:)

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Murka napisał:

Z łapką już od jakiegoś czasu spokój, pięknie sierścią porosła:)

Pachwiny także ok. Ostatnio pryskałam kilka dni temu i od tamtego czasu nic się nie dzieje (codziennie kontroluję).

 

Wydaje mi się, że probiotyk pomógł, bo nie widzę, aby Ergo interesował się koopkami:)

Suuuuper!!! Okazuje się, że czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

Wspaniałe wiadomości. Po kryzysie zdrowotnym wreszcie lepiej. Tylko domu wciąż brak. :(

Murko dziękuję, że się nim zajmujesz tak dobrze. 

Link to comment
Share on other sites

O 6.12.2016 o 06:58, terra napisał:

Bazarek dla Ergo zakończony. 

Kwotę 75 zł. przelałam na konto AgaG

Jak dojdą, proszę, potwierdź na bazarku  (link w podpisie) .

dziś padam, ale jutro sprawdzę konto. Bardzo Ci dziekuję za pomoc dla Ergusia.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam nowe wpłaty:

30 zł od elficzkowa (nie ma nicku ale wydaje mi się, że to ona :) za X, XI, XII 30 zł (deklaracja Sumika przeniesiona czasowa dla Ergo)

10 zł od sleepinbyday

75 od terra bazarek

15 zł od Yoana za XII

Razem dla  Ergo 130 zł

Bardzo dziękuję darczyńcom. od razu robię przelew do Murki do hotelu, bo wydatków dla Ergo mnóstwo :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, AgaG napisał:

Potwierdzam nowe wpłaty:

30 zł od elficzkowa (nie ma nicku ale wydaje mi się, że to ona :) za X, XI, XII 30 zł (deklaracja Sumika przeniesiona czasowa dla Ergo)

10 zł od sleepinbyday

75 od terra bazarek

15 zł od Yoana za XII

Razem dla  Ergo 130 zł

Bardzo dziękuję darczyńcom. od razu robię przelew do Murki do hotelu, bo wydatków dla Ergo mnóstwo :)

AgaG, bardzo proszę o potwierdzenie wpłaty na wątku bazarkowym, link w podpisie, dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

ustaliłyśmy wspólnie z Murką, żeby Ergusiowi zrobić porzadek z ząbkami, bo pytałam o jego ząbki i okazuje się, że ma spory kamień. a to jest siedliskiem szkodliwych bakterii. Jeśli badania krwi kwalifikujące wyjda dobrze, to po świetach ERguś miałby czyszczone ząbki.. Mam trochę fajnych fantów na bazarek na ten cel.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To czyszczenie zębów to pod narkozą? :( Moja starsza kotka po narkozie (w celu też zębowym) odeszła.. w ciągu tygodnia uaktywnił jej się uśpiony rak kości i na łopatce narósł guz wielkości jajka gołebiego. Wet mi powiedział, że dla starszego organizmu narkoza jest potężnym szokiem i dlatego nowotwór na tym tak błyskawicznie "skorzystał". Martwię się o Erga osłanionego niedawną chemią i antybiotykami. Nie jest już młody..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zawsze się robi badania kwalifikujące: krwi, serca osłuchowo przynajmniej a często poprzez ekg, echo. chorego psa (np. na nerki, serce) nie znieczula się nigdy. To zawsze wet odradza, chyba że są wskazania życiowe.  Natomiast nawet staruszki dobrze znoszą czyszczenie zabków, natomiast brak czyszczenia może mieć fatalne skutki. Ergo staruszkiem nie jest, zachowuje się żywiołowo..Jak dotychczas Ergo dobrze znosił narkozę. Natomiast nieczyszczone zęby są bardzo groźne dla zdrowia. czywiście gdyby wet stwierdził, że Ergo się nie kwalifikuje, to nie bedzie miał zabiegu. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W tym tygodniu zamierzam powtórzyć badania krwi i moczu. Jeśli wet nie będzie widział przeciwskazań to będziemy czyścić ząbki. Wet ma narkozę wziewną, ona jest dużo bezpieczniejsza od zwykłej. Poza tym Ergo był już usypiany do kastracji, do RTG, dwa razy miał operowaną łapę, miał robione biopsje. Jest zaprawiony w bojach:)

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Murka napisał:

W tym tygodniu zamierzam powtórzyć badania krwi i moczu. Jeśli wet nie będzie widział przeciwskazań to będziemy czyścić ząbki. Wet ma narkozę wziewną, ona jest dużo bezpieczniejsza od zwykłej. Poza tym Ergo był już usypiany do kastracji, do RTG, dwa razy miał operowaną łapę, miał robione biopsje. Jest zaprawiony w bojach:)

 

28 minut temu, Murka napisał:

W tym tygodniu zamierzam powtórzyć badania krwi i moczu. Jeśli wet nie będzie widział przeciwskazań to będziemy czyścić ząbki. Wet ma narkozę wziewną, ona jest dużo bezpieczniejsza od zwykłej. Poza tym Ergo był już usypiany do kastracji, do RTG, dwa razy miał operowaną łapę, miał robione biopsje. Jest zaprawiony w bojach:)

Wydaje mi się, że narkozy wziewnej nie da się robić do zabiegu czyszczenia kamienia. Natomiast na pewno jest istotne, by podac jak najmnieszą dawkę narkozy. Moja wetka jak pare miesięcy temu szyła powiekę jednemu z moich psów, to dała mu narkozę jak na trzykilowego kota, a on waży 10 kilo w tej chwili.

Dodam, że ta zmniejszona dawka w zupełności wystarczyła, by zrobić ten zabieg. Pies zniósł go bardzo dobrze,choc ma sto lat:)

Na pewno nalezy korzystać z usług takiego weta, który ma doświadczenie ze staruszkami

Link to comment
Share on other sites

Dziś pobraliśmy krew i złapałam mocz Ergo. Mam już wyniki i krew się znacznie poprawiła. W moczu nadal niestety są kryształki - wcześniej były fosforany, a teraz są fosforany i struwity:( Jutro będę się widzieć z wetem to obgadam z nim sytuację. 

701050f6011995cegen.jpg

b595386b6f0002c6gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...