Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

Zdecydowanie po lekach znikało dużo więcej karmy...

 

Rozmawiałam dziś z dr n.t. Erga. Generalnie można się już umawiać na wizytę, ale jeszcze chcę dokładnie pokazać co Ergo miał robione i czy trzeba drugi raz (np. biopsja ze zmiany na łapie). We wtorek dwa psiaki jadą na badania do Lublina, może uda mi się podać badania Erga.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

O 12.09.2016 o 23:56, Murka napisał:

Nie tylko w nocy. Nawet jak jest poza boksem i mu zdejme opatrunek to szybko sie interesuje... 

Dzis bylismy z Ergiem w lecznicy na szczepieniu p. wsciekliznie (rachunek bede miec pozniej).

Poprosilam przy okazji weta, aby sprawdzil wezly chlonne, sa ok. Obejrzal tez te zmiany, ktore sie pojawiliy i tak jak przypuszczalam sa to odgnioty. Z cala pewnoscia nie sa to zmiany nowotworowe. Pokazalismy tez mala lysinke na boku, ktora zauwazylam dzisiaj przy czesaniu Erga (wyczesal sie kepka wlosow z zaschniea skora). Wet mowi, ze wyglada to jak odczyn po zastrzyku - moze to nie porosnac juz sierscia. Nie pamietam kiedy Ergo bral jakies zastrzyki?...

Poza tym przy szczepieniu Ergo pisnal... powiedzialam wetowi, ze on tak czasami piska bez widocznego powodu. Wet go obmacal i stwierdzil, ze bola go plecy na calej dlugosci, w pewnym momencie Ergo podniosl tez lape. Wet mowi, ze to wszystko od kregoslupa (Ergo mial robione RTG i wyszly mu zwyrodnienia). Przeciwbolowego nie ma sensu mu teraz cos dawac, bo jest sprawny i bol nie powoduje kulawizny itd. Natomiast mozna by troche Erga odchudzic... 

Wet obejrzal tez lape - powiedzial, ze nie wyglada zle. Pomijajac lysinke to ranka jest jedynie na samym srodku (to czerwone na dole to pozostalosc po czerwonym zelu:) ):

3469e788c61ee8f3gen.jpg

 

Przepraszam, ze pisze bez polskich znakow, ale co mi sie klawiatura zbuntowala...

 

 

Murko dziękuję za wieści. Jak będziesz u weta w Lublinie. to zapytaj czy rtg też nie trzeba powtórzyć. Łapy albo i kręgosłupa? 

A te odgnioty to oczywiście nic groźnego. Kazdy większy pies to ma prędzej czy później :)

Czasem jest tak, że jak psa coś boli (np. kręgosłup) to rozładowuje sobie zdenerwowanie wylizywaniem łapy. Zwyrodnienia w kręgosłupie zawsze postępują. Widzę po moim Homerze. Że w tym roku jest gorzej niż było. A co do odchudzunia, możesz mu kupić karmę odchudzającą? Ona jest objętościowo podobna, a nie tuczy. Bo psy zwykle źle reagują psychicznie na zmniejszenie objętości pożywienia. :) Chodzi o to, by się Ergo zapchał, a nie tył :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 13.09.2016 o 09:23, jolantina napisał:

No to się doigrałeś Ergo :)

Myślę, że Erguś przytył ostatnio dodatkowo :) po lekach.

Sterydy mocno apetyt zwiększają No niestety :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 13.09.2016 o 09:23, jolantina napisał:

No to się doigrałeś Ergo :)

Myślę, że Erguś przytył ostatnio dodatkowo :) po lekach.

Ja tam wolę jak psy w hotelach tyją, a nie chudną :). 

Dobrze karmiony pies to zadowolony pies.., ale oczywiście przesadzić nie wolno i nasz piękny Ergo musi popracowac nad sylwetką z pomocą Murki :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.firma-admiral.pl/po-czocha-spandex-przednia.html

Murko na stronie sklepu admirał ze sprzętem dla psów są rózne zabezpieczenia pokazane, w tym np. takie pończochy stosowane równiez przy natręctwach u psa. Obejrzy, czy cos takiego albo inne zabezpieczenie przydałoby się Ergo. Może bhy sobie nie mógł tak łatwo poradzić ze zdjeciem tego z łapy

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, AgaG napisał:

http://www.firma-admiral.pl/po-czocha-spandex-przednia.html

Murko na stronie sklepu admirał ze sprzętem dla psów są rózne zabezpieczenia pokazane, w tym np. takie pończochy stosowane równiez przy natręctwach u psa. Obejrzy, czy cos takiego albo inne zabezpieczenie przydałoby się Ergo. Może bhy sobie nie mógł tak łatwo poradzić ze zdjeciem tego z łapy

Fajnie wygląda, mogłoby się sprawdzić. Boję się tylko, że może rozgryźć zapięcie.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Murka napisał:

Fajnie wygląda, mogłoby się sprawdzić. Boję się tylko, że może rozgryźć zapięcie.

Zaryzykujmy :) Możesz mu zamówić?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na tej stronie z pończochą nie działa funkcja koszyka, więc napisałam maila czy można złożyć zamówienie (Erga już obmierzyłam).

 

Rozliczenie:

Stan konta na 17 sierpień wynosił -636 zł

Wpłaty:

+636 zł AgaG

+100 zł agat21

+174,40 zł Murka (bazarek - fanty od ewkar)

Razem: +274,40 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie

-18 zł Fiprex

-84 zł Advocate + żel na ranę

-19,20 zł Fluoxetin

-20 zł szczepienie p. wściekliźnie

-10 zł przejazd do lecznicy na szczepienie

Razem: -601,20 zł

 

+274,40 zł - 601,20 zł = -326,80 zł

Stan konta na 16 wrzesień wynosi -326,80 zł.

Link to comment
Share on other sites

O 19.09.2016 o 11:25, kolejna kobietka napisał:

Bazarek na fb, z tych ubranek, które zostały, mam nadzieję, że niczego nie pokręciłam. Zapraszam serdecznie! Dzięki uprzejmości Murki to ona również teraz zajmie się wysyłką, o ile znajda się kupcy :)

https://www.facebook.com/events/1114295325315091/

Dziękuję Asiu :)

Link to comment
Share on other sites

Odpisali mi szybko, zapłaciłam (60 zł razem z wysyłką) i czekamy...

Rozmawiałam dzisiaj n.t. Erga z panią doktor, która specjalizuje się w neurologii, ale jej pasją jest także onkologia. Mówiła, że biopsja cienkoigłowa, jaką miał Ergo w Krakowie, nie daje pełnego obrazu i może tak być, że jednak w tej łapce coś odrasta i to może piec/swędzieć. Nawet gdyby się okazało, że nowotworu nie ma, to sprawdzimy czy nie zagnieździły się tam jakieś bakterie/grzyby itd. Jeśli jest to sprawa behawioralna, to też jest w stanie pomóc, bo - jak mówiła - jest wiele możliwości przeciwdziałania takiego zachowania u psa.

P. Doktor proponuje na razie zrobić biopsję ze zmiany, ale pod narkozą i pobrać większe wycinki (p.doktor użyła fachowej nazwy tego rodzaju biopsji, ale nie pamiętam...). Jest też możliwa w razie potrzeby konsultacja z onkologiem.

Także teraz kwestia decyzji i możemy się umawiać nawet na przyszły tydzień.

Dodatkowo p.doktor mogłaby zbadać kręgosłup Erga, bo wspomniałam jej o bolesności.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Murka napisał:

Odpisali mi szybko, zapłaciłam (60 zł razem z wysyłką) i czekamy...

Rozmawiałam dzisiaj n.t. Erga z panią doktor, która specjalizuje się w neurologii, ale jej pasją jest także onkologia. Mówiła, że biopsja cienkoigłowa, jaką miał Ergo w Krakowie, nie daje pełnego obrazu i może tak być, że jednak w tej łapce coś odrasta i to może piec/swędzieć. Nawet gdyby się okazało, że nowotworu nie ma, to sprawdzimy czy nie zagnieździły się tam jakieś bakterie/grzyby itd. Jeśli jest to sprawa behawioralna, to też jest w stanie pomóc, bo - jak mówiła - jest wiele możliwości przeciwdziałania takiego zachowania u psa.

P. Doktor proponuje na razie zrobić biopsję ze zmiany, ale pod narkozą i pobrać większe wycinki (p.doktor użyła fachowej nazwy tego rodzaju biopsji, ale nie pamiętam...). Jest też możliwa w razie potrzeby konsultacja z onkologiem.

Także teraz kwestia decyzji i możemy się umawiać nawet na przyszły tydzień.

Dodatkowo p.doktor mogłaby zbadać kręgosłup Erga, bo wspomniałam jej o bolesności.

Po tak długim rozlizywaniu to bakterie będą na 100 procent. Niestety. Wiem po swoich psach.  Oby nic gorszego nie wyszło. Dobrze, że masz z Ergo bliżej do lekarza, oby ta doktor pomogła. Pewno, że mu umów wizytę. :) i niech wetka zrobi WSZYSTKO co uzna za stosowne dla Ergo. W żadnych propozycjach wetki jej nie hamuj , nasz Erguś musi miec wszystko, co potrzeba choremu psu :).

Ps. a tak w ogóle Murko to jak juz Ci nie raz wspominałam, masz całkowicie wolną rękę by z wetami uradzić, co i jak robić dla Ergo, bo to Ty masz kontakt codzienny z psem i najlepiej umiesz ocenić co się zmienia w stanie psa i co przekazać wetom.  Ile by badań nie zlecili weci, tyle zrób bez względu na koszty. :)

Link to comment
Share on other sites

Podaję  rozliczenie: w dniu 5.09 Ergo miał + 510,59

do tego doszły wpłaty:

od Olena84 (za IX i X deklaracja stała) 20 zł

od elficzkowa 20 zł (deklaracja za sierpień i wrzesień na razie przeniesiona z deklaracji Suma)  20 zł

Bardzo dziękuję

Razem Ergo ma 550,59 - 326,86 za hotel Murki czyli ma  223,73

 

Zaraz robię przelew do Murki

Link to comment
Share on other sites

Wrzucam zaległą fakturkę za Fluoxetynę (15,40 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/2755ecdd3034f026

 

Przyszła też w piątek pończocha (60 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/f329debbb3b47d3a

 

Pończochy jeszcze nie zakładałam, bo od paru dni Ergo dał łapie spokój. Bandaż jest nienaruszony. Zmieniałam mu go przedwczoraj, a tam pięknie wszystko wygojone, zdrowa skóra, nawet strupa nie ma. Więc nie kusząc losu zawinęłam znów bandażem... Ergo nadal go nie rusza:) Tfu, tfu!

Umówiłam się wcześniej na wizytę do Lublina (na środę, na godz. 15.00); rozmawiałam dziś z p.doktor i ona mówi, że możliwe, że Fluoxetyna w końcu zaczęła działać (organizm nasyca się lekiem parę tygodni) i dlatego Ergo dał w końcu łapie spokój. Mówiła, że oczywiście można przyjechać i jeśli Ergo nadal nie będzie lizał łapy, to nie ma sensu mu tam grzebać (robić biopsje), żeby znów się tym nie interesował, ale chętnie obejrzy tę łapę. Prosiła, aby nie zdejmować bandaża do czasu wizyty. Chciałaby zobaczyć to miejsce wygojone, obmacać czy tam jakiegoś zgrubienia nie ma itd. Dodatkowo może zbadać kręgosłup Erga (Ergo coraz częściej piska - chyba nie tak sobie staje i coś sobie uraża, pani dr mówi, że to może być jakiś ucisk). Mogę też odwołać wizytę (ze względu na to, że łapa się wygoiła), ale rozmawiałam z AgąG i prosiła, aby nie odwoływać, żeby jechać i obadać Erga.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...