Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

O 25.08.2016 o 04:54, AgaG napisał:

sytuacja finansowa Ergo:

w dniu 5.08 miał. 384 zł.

Doszły wpłaty z bazarku kolejnej kobietki 203, 15 zł (cegiełki już były rozliczone)

Razem 587 zł.

 

Ergo ma dług 49 złotych. :( 

Ponowię pytanie na wątku Suma, czy ktoś z darczyńców nie chce przenieść swoich deklaracji z Suma na Ergo Jak wiadomo Sum ma bdt, który pokrywa jak na razie wszystkie koszty (bieżąca opieka wet., jedzenie). Zmieniłam też tytuł. Może dojdą jeszcze jacyś deklarowicze?

Ergo ma bardzo mało deklaracji stałych

 

Doliczam sumę nie 80 zł, jak pisałam wcześniej, lecz 140 zł  bo mogę uwzględnić zarówno wpłaty Olena84 z 2016 jak i 2015 roku. Olena 84 bardzo dziękuję za przeniesienie deklaracji z Suma na Ergo :)

Tak więc Ergo nie ma długu. lecz po zrobieniu przelewu do Murki zostaje mu +91 zł .Wielkie dzieki

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Murka napisał:

Pytałam dr Gawora co z lekami, które bierze Ergo, czy ma je dalej brać skoro nie ma poprawy. Zalecił, żeby zostawić samą Hydroksizinę i bandażowanie łapy.

No to dobrze, że encortonu już nie bierze. Steryd wiadomo daje dużo skutków ubocznych przy dłuższym stosowaniu.  Parametry wątroby się pogarszają na przykład.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W związku z ponowieniem na profilu KSOZ na Fb ogłoszenia w sprawie adopcji Ergo mam pytanie. 
Dlaczego w zamieszczonej treści nie ma wzmianek o nowych zmianach na łapach, oraz o poprzednich zmianach na śledzionie (USG)? Czy Ergo został już poddany badaniom cytologicznym nowych zmian? Jeśli nie, to czy został już ustalony termin badania u dr. Gawora, zgodnie z wpisami, które były na jego wątku tutaj? 
Ponieważ nie posiadam konta na Fb, zadaję to pytanie tutaj. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, jolantina napisał:

Muszę zakończyć bazarek do 15 września, więc chciałabym jutro albo pojutrze otworzyć.

Ale zarezerwuję miejsce i mogę dołożyć fanty w trakcie trwania bazarku :)

Wielkie dzięki za bazarek. Troszkę miejsca zarezerwuj proszę. Jutro bym foty wysłała.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 25.08.2016 o 05:08, AgaG napisał:

Lista stałych darczyńców wygląda tak:

Yoana 15 zł

Dulska 20 zł

Topi 40 zł

Jolantina 10 zł

Dana i Muszkieterowie 10 zł

Pani Ania ze Szczekocin 30 zł

sleepingbyday 10 zł

 

czyli 135 zł jedynie. No chyba, że kogoś ;pominęłam w natłoku spraw?

 

Do tej listy dopisuję trzy przeniesione z deklaracji Suma deklaracje, dziękując za te decyzje :)

Mattilu 20 zł deklaracji stałej

Olena 84   10 zł deklaracji 

Elficzkowa - od sierpnia  przenosi na razie  deklarację z Suma na Ergo

 

 do agat21 wysłałam pw. bo nie moge się połapać, ile wynosi jej deklaracja. deklarowała 20 zł, ale wpłaca na konto hotelu  Murki zawsze więcej :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, jolantina napisał:

Zapraszam na bazarek dla Ergo

Będą jeszcze dokładane fanty :) ale bazarek już czynny i można kupować to, co jest :)

Ja trochę ogarnę najpilniejsze sprawy,  to,  co prawda z opóźnieniem ( bo wczoraj oczywiście nie zdążyłam), wyślę zdjęcia.  :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Mattilu napisał:

poproszę na priv nr konta i nazwę banku, żeby wpłacić kaskę dla Ergo

Mattilu jestem skarbnikiem Erga i Suma, więc dane te same. :) Czy rozważałas może przeniesienie też tego, co uskładało się z Twoich wpłat na koncie Suma od czasu gdy ma bdt i jak na razie zerowe koszty utrzymania, bo za wszystko płaci bdt? :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Mattilu napisał:

Aga, skoro jesteś skarbnikiem obu psiaków to przenoś kasę na Ergo, skoro on wyraźnie tego bardziej potrzebuje. Sum zawsze jest w moim sercu i będę do niego stale zaglądać, jakby coś u niego się zmieniło, to zdecyduję co robić dalej.

Wielkie dzieki :)Ja Suma też mam w sercu i codziennie dziekuję w myślach tym cudownym ludziom, którzy już nie raz mi pomogli  w ratowaniu bezdomnych psów i u których jest Sum. :)

Metamorfoza Sumika jest niesamowita. Pies z łańcucha, udręczony, który nigdy nie miał zabawek, szaleje z zabawkami, piłkami. jest grzecznym kanapowcem i spacerowiczem :) Te zdjęcia ostatnie ze wspólnych spacerów z psami to miód na moje serce, bo widziałam zabierając Suma ze schroniska jak on kocha ruch, kocha spacery.

 

Przenoszę następujące Twoje wpłaty:

50 zł

83, 34

106, 25

(widnieją one w rozliczeniu Suma na pierwszej stronie jego wątku)  Razem 239, 59. Bardzo Ci dziękuję. Na pierwszych stronach watkach zrobię uaktualnienie w wolnej chwili.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ponawiam swoje pytanie. 

W związku z ponowieniem na profilu KSOZ na Fb ogłoszenia w sprawie adopcji Ergo mam pytanie. 
Dlaczego w zamieszczonej treści nie ma wzmianek o nowych zmianach na łapach, oraz o poprzednich zmianach na śledzionie (USG)? Czy Ergo został już poddany badaniom cytologicznym nowych zmian? Jeśli nie, to czy został już ustalony termin badania u dr. Gawora, zgodnie z wpisami, które były na jego wątku tutaj? 
Ponieważ nie posiadam konta na Fb, zadaję to pytanie tutaj. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Selenga napisał:

Na FB są dwa profile KSOZ - krośnieńskiego i krakowskiego...
Ciekawe o który TaTinie chodzi....

Selengo, mam wrażenie że wynikło małe nieporozumienie.
Otóż w moim pytaniu chodziło mi bardziej o to m.in.:

https://web.facebook.com/Krakowskie-Stowarzyszenie-Obrony-Zwierząt-1660927157457516/photos/?tab=album&album_id=1666282243588674

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt2.png

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt3.png

Krótko mówiąc:
- Ergo jest psem, który wymaga dokładnej diagnostyki, zanim będzie gotów do adopcji. Typ nowotworu, który zaleczony został chemioterapią, wskazuje na możliwość dawania przerzutów (niestety).
Powstały nowe zmiany na łapach (z tego co tu czytałam), a poza tym, wcześniejsze zmiany wykazane przez USG na śledzionie, uległy zmniejszeniu kiedy? Otóż po kuracji chemią. Wnioski? Wyciąganie tychże należy tylko i wyłącznie do weterynarza, specjalisty, po powtórzeniu odpowiednich badań.
Piszę o tym dlatego, iż miałam osobiście do czynienia z nowotworem śledziony u psa. Walka trwała ponad dwa miesiące, i ze względu na późne wykrycie, następnie późniejsze przerzuty, zakończyła się śmiercią (eutanazja) suki mojej koleżanki. Znam to więc z tzw. autopsji. 

- Wg. mnie nie poinformowanie o oczywistym zagrożeniu w treści ogłoszenia jest w pewnym stopniu po prostu nieuczciwe. Myślę ze gorzej podziała na ewentualnych chętnych do adopcji Ergo informacja podana DOPIERO podczas kontaktu telefonicznego, czy podczas wizyty p/a. Może się mylę.

- Dlatego mam również prawo zastanawiać się nad bezczynnością właściciela czy osoby odpowiedzialnej za Ergo. Jak powszechnie wiadomo, w przypadkach nowotworów czas reakcji jest istotnym czynnikiem, właściwie decydującym.
Skąd zatem taka opieszałość i niejakie lekceważenie dużego zagrożenia dla zdrowia i życia psa?

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bandaż niestety nie sprawdza się i zastanawiam się czy nie wrócić do podawania Ergo Fluoxetinu. Chodzi o to, że Ergo zaczął lizać skórę gdzie kończy się bandaż, czego skutkiem jest to, że coraz szerzej muszę bandażować łapę. Doszło do tego, że bandaż jest już przy samej opuszce, a Ergo nadal realizuje swój plan... Nie zabandażuję mu całej łapy z pazurami przecież:(

Napisałam o tym do dr Gawora...

Pozostałymi zmianami nie interesuje się w ogóle, wyglądają teraz jak odgniecenia, nie straszą już zaczerwienieniem. 

 

edit. Dr Gawor zalecił powrót do Fluoxetinu.

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

I ja dziękuję Murko za bardzo dobrą opiekę nad psem i tym, że czuwasz, obserwujesz jego stan. To jest zawsze bardzo ważne: szczegółowa informacja dla doktora, co sie dzieje, jak pies reaguje na leki itd. Zobaczymy co dalej dr Gawor postanowi.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, ewkar napisał:

Nie na temat, ale dziękuję AgaG za wizytę przedadopcyjną.Dwie małe kotki już w swoim domku w Krakowie.Mam nadzieję, że będą szczęśliwe.

i ja mam taką nadzieję. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...