Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

O 22.07.2016 o 06:30, AgaG napisał:

Podaję rozliczenie:

Razem w dniu 08.07.2016 Ergo miał  559 zł

do tego doszły wpłaty:

100 zł  od Anonimowego Sponsora *już potwierdzane na wątku parę dni temu, ale jeszcze nie uwzględnione w rozliczeniach  

15 zł od Yoana (stała za lipiec)

Razem Ergo ma 674 złote zł.

Za wizytę wczorajszą Ergo Ola Kł. nie chce zwrotu :) chcąc pomóc Ergo (wizyta kosztowała 230 zł) Bardzo dziękuję Olu :) 

Wszystkim darczyńcom bardzo dziekuję :)

 

 - 430 to dług w hotelu Murki

Murko ile koszt benzyny wyniósł? Bo bym zrobiła jeden przelew całej kwoty.

Doliczam koszt benzyny czyli 130 zł podane przez Murkę. W rezultacie sytuacja jest taka:

674-430-130  = 114 zł.

Przelew do Murki  zrobiony. Ergo ma +114 zł 

Link to comment
Share on other sites

O 21.07.2016 o 12:27, ewkar napisał:

To jest bezdomny kot.Nie mam nic przeciwko kotom żyjącym na wolności, ale nie długowłosym.One mają kiepskie szanse na przeżycie ze względu na długą sierść, która powinna być regularnie czesana.Z tego powodu mam w domu Bohuna, kota dzikiego.Była alternatywa, oswoję, albo trzeba będzie go uśpić.Geronimo nie jest dziki, kot się do mnie łasi, rozdaje "całuski", ale panie z fundacji boją się też taksówkarzy, bo oni uzurpują sobie prawo do niego.Zapytani o to, kto się nim opiekuje wzruszają ramionami.Kot je spleśniały salceson i inne resztki.Kto go weźmie do weta, jeśli zachoruje? Był zapchlony, mam nadzieję, że to już naprawdę czas przeszły.

opad rąk. no i - żeby bać się taksówkarza?

Link to comment
Share on other sites

Kot jest piękny, miły. Moim zdaniem bardzo adopcyjny. Należałoby go jeszcze raz złapać i ogłaszać. Tylko pewnie nie ma gdzie go dac?

Link to comment
Share on other sites

Jasne, że adopcyjny, ale nie mam gdzie go umieścić.Mam siedem kotów do adopcji, w tym jednego domowego, zadbanego, który mieszka na razie na terenie huty, bo nie mam dla niego DT. Nie boję się taksówkarzy, w moim przypadku to nie jest przeszkoda.W weekend będzie w Tarnobrzegu moja koleżanka z Krakowa, już wie o Geronimo, odwiedzi go, ma dla niego jakieś przysmaki.Ja też będę tam w tym tygodniu, oczywiście zabiorę jedzenie, szczotkę i nożyczki.Na razie tyle tylko mogę zrobić.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, ewkar napisał:

Jasne, że adopcyjny, ale nie mam gdzie go umieścić.Mam siedem kotów do adopcji, w tym jednego domowego, zadbanego, który mieszka na razie na terenie huty, bo nie mam dla niego DT. Nie boję się taksówkarzy, w moim przypadku to nie jest przeszkoda.W weekend będzie w Tarnobrzegu moja koleżanka z Krakowa, już wie o Geronimo, odwiedzi go, ma dla niego jakieś przysmaki.Ja też będę tam w tym tygodniu, oczywiście zabiorę jedzenie, szczotkę i nożyczki.Na razie tyle tylko mogę zrobić.

Gdybym wiedziała, że mój Piky nie zagrozi kotu, to bym go wzięła na bdt, bo reszta psów absolutnie kotu nie zagrozi, gdyz albo nie widzą albo są tak spokojne i wolniutkie, że nie pogonią za kotem,Ale jest jeszcze Piky, niby też staruszek, ale całkiem żwawy i niestety po ponad 5 latach schronu nie przeszła mu nerwowość do końca, choć jest coraz lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Aga, dzięki, ale nie ryzykowałabym domku bez możliwości wychodzenia.On od kilku lat żyje na wolności i możliwe, że jest przyzwyczajony do bycia na dworze.Chociaż z drugiej strony brałam koty ze stodoły, takie wałęsające się po wsi, koty z piwnicy i jakoś żaden nie przejawiał chęci wychodzenia.

Na razie jest ciepło, a możliwe, że adopcje ruszą jesienią, coś wtedy wymyślę.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, kolejna kobietka napisał:

Bazarek dla Ergo. Obecność i podrzucanie również bardzo cenne. Zapraszam! :)

 

Wielkie dzięki Asiu

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Murka napisał:

Ergo dziś pierwszy dzień bez kołnierza, łapa nie rozlizana:)

I o to chodziło.Kołnierz go mimo wszystko stresował, a to nigdy nie sprzyja rekonwalescencji.Musiała go ta łapa swędzieć paskudnie, teraz myślę, że już z górki.

Link to comment
Share on other sites

A nie można mu tej łapy zabandażować? Albo założyć np. dziecięcą skarpetkę / taką z odciętym dołem?/. Ja miałam kiedyś kotkę po sterylce nie mogła nosić ani kołnierza ani sukieneczki bo zastygała bez ruchu i tak trwała nawet parę godzin. Wtedy mój wet poradził mi przyciąć odpowiednio damską podkolanówkę, w odpowiednim miejscu podkleić wkładkę higieniczną i dzięki temu spokojnie przeżyłyśmy tych kilka trudnych dni... 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Murka napisał:

Niestety Ergo znów zaczyna interesować się łapą, już są ślady lizania na skórze:(

A poza tą jedną łapą innych miejsc nie liże? albo nie drapie?  Spróbuj to poobserwować.

Link to comment
Share on other sites

Jest jakaś afera z enkortonem.

Warto sprawdzić którą partię dostaje Ergo

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/popularny-lek-wycofany-moze-zawierac-szklo-lek-encorton-wycofany/7c8c1mv

**************

cyt: "Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego z dnia 26 lipca dotyczy opakowań leku Encorton 20 tabletek o gramaturze 10 mg, numerze serii 41574902 i dacie ważności: luty 2019 oraz opakowań leku Encorton 20 tabletek o gramaturze 1mg, numerze serii 41582977 i dacie ważności: styczeń 2019. "

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Topi napisał:

Jest jakaś afera z enkortonem.

Warto sprawdzić którą partię dostaje Ergo

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/popularny-lek-wycofany-moze-zawierac-szklo-lek-encorton-wycofany/7c8c1mv

**************

cyt: "Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego z dnia 26 lipca dotyczy opakowań leku Encorton 20 tabletek o gramaturze 10 mg, numerze serii 41574902 i dacie ważności: luty 2019 oraz opakowań leku Encorton 20 tabletek o gramaturze 1mg, numerze serii 41582977 i dacie ważności: styczeń 2019. "

 

Ergo ma Encorton 20 mg, także chyba jego to nie dotyczy:)

 

1 godzinę temu, UlaFeta napisał:

Mam HydroxizinumVP 10 mg.Waznosc wrzesien 2016 .Jak potrzeba ,pisac Wysle.

Bardzo proszę, bo na pewno będzie brakować (dokładnie to bierze Ergo). Właśnie planowałam po weekendzie się wybrać do weta po receptę. Niestety nie mam tego leku w swoich zasobach, mam inne uspokajające, a tego nie mam:(

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Murka napisał:

Ergo ma Encorton 20 mg, także chyba jego to nie dotyczy:)

 

Bardzo proszę, bo na pewno będzie brakować (dokładnie to bierze Ergo). Właśnie planowałam po weekendzie się wybrać do weta po receptę. Niestety nie mam tego leku w swoich zasobach, mam inne uspokajające, a tego nie mam:(

Poprosze o adres :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...