Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

2 godziny temu, Murka napisał:

Wygląda na to, że guzki na śledzionie się zmniejszyły:)

Potem wrzucę wyniki i rachunek. Do Dr Gawora już wysłałam USG.

to wspaniale. Pogłaszcz Ergusia ode mnie i powiedz mu, że gdyby był malutką suczką pewnie już dawno byłby mój :) 

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Murka napisał:

USG kosztowało 30 zł:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/980b0d5f84f8770d

Opis jest tutaj:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/fdbfc26cdbf3c355

 

Porównując z poprzednim USG wet stwierdził, że guzki są mniejsze. Natomiast nadal jest ich bardzo dużo.

Ciężko było wyłapać wszystko, bo obraz się trząsł - Ergo dyszał:)

A te guzki mają charakter cyst? Wiesz coś więcej? Mi kiedyś wet tłumaczył na przykładzie cyst na prostacie u mojego psa, że przed leczeniem były jak takie jakby "dziury" a potem się zmniejszyły,   te "dziury" jakby zanikły. To jest coś w tym rodzaju? Czy też są to guzki jakieś bardziej poważne? Bo wet mi mówił, że dopiero nie leczone cysty mogłyby zrakowacieć (u mojego psa), a u Ergo mogą zrakowacieć? 

  • Upvote 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, AgaG napisał:

to wspaniale. Pogłaszcz Ergusia ode mnie i powiedz mu, że gdyby był malutką suczką pewnie już dawno byłby mój :) 

 

11 godzin temu, agat21 napisał:

Albo mój ;) 

Dobrych wieści ciąg dalszy - super! :)

taaaa... a gdyby był żółty w fioletowe kropeczki to byłby mój... :-)

CIOTKI czy nie uważacie, że stosujecie dyskryminację ze względu na płeć ?

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Topi napisał:

 

taaaa... a gdyby był żółty w fioletowe kropeczki to byłby mój... :-)

CIOTKI czy nie uważacie, że stosujecie dyskryminację ze względu na płeć ?

Uważam i wcale się tego nie wstydze, bo mój psiur samiec też stosuje ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Topi napisał:

 

taaaa... a gdyby był żółty w fioletowe kropeczki to byłby mój... :-)

CIOTKI czy nie uważacie, że stosujecie dyskryminację ze względu na płeć ?

No ! na pewno i w ramach tej dyskryminacji mam obecnie 5 psów i ani jednej suni... :) 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, AgaG napisał:

A te guzki mają charakter cyst? Wiesz coś więcej? Mi kiedyś wet tłumaczył na przykładzie cyst na prostacie u mojego psa, że przed leczeniem były jak takie jakby "dziury" a potem się zmniejszyły,   te "dziury" jakby zanikły. To jest coś w tym rodzaju? Czy też są to guzki jakieś bardziej poważne? Bo wet mi mówił, że dopiero nie leczone cysty mogłyby zrakowacieć (u mojego psa), a u Ergo mogą zrakowacieć? 

Wet mówił o tym "guzki" i jest ich tam bardzo dużo, natomiast ciężko je wyłapać na obrazie USG.

Najbardziej prawdopodobne, że jest to ten sam nowotwór co na łapie, bo on się rozsiewa po organizmie i dlatego np. usunięcie śledziony nie miałoby sensu. 

Chemia, którą brał Ergo jest na jeden tylko rodzaj nowotworu, więc jeśli guzki się zmniejszyły to jest to potwierdzenie, że jest to to samo.

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Murka napisał:

Wet mówił o tym "guzki" i jest ich tam bardzo dużo, natomiast ciężko je wyłapać na obrazie USG.

Najbardziej prawdopodobne, że jest to ten sam nowotwór co na łapie, bo on się rozsiewa po organizmie i dlatego np. usunięcie śledziony nie miałoby sensu. 

Chemia, którą brał Ergo jest na jeden tylko rodzaj nowotworu, więc jeśli guzki się zmniejszyły to jest to potwierdzenie, że jest to to samo.

Ojej, no to wieści z jednej strony dobre, że się zmniejszyły, ale z drugiej złe, że już się porozsiewał ten nowotwór tuczny...Mam nadzieje, że chemia jednak sobie z tym skutecznie poradzi.

Link to comment
Share on other sites

Byłam w przytulisku w podstalowowolskiej wsi.Może ktoś chciałby szczeniaczka? Same chłopczyki.Jest też piękna, spokojna, terrierowata sunia, cudny szczeniak w typie owczarka niemieckiego i jeszcze kilka.Rozsiewam wici po znajomych i nieznajomych, a nuż ktoś któregoś przygarnie? Ogłosiłabym je, ale nic o nich nie wiem.

 

20160606_091520.jpg

P6061193.jpg

20160606_091135.jpg

20160606_091158.jpg

P6061196.jpg

P6061213.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A jaki kontakt w sprawie adopcji? bezpośrednio do przytuliska? co to za przytulisko? Terierowatą suńkę można puścić do miłośników terierów. O szczeniakach nie trzeba przecież niczego wiedzieć oprócz płci i o ile to możliwe określenia tego jakie mniej więcej urosną, ta jasna to mama tak patrzę, jest średniej wielkości? ciężko określić gdy zdjęcia są robione z takiego bliska. Ja mogę też ogłoszenia szczeniaczków (czwórki maluchów i owczarkowatego) puścić od siebie. Ktoś sprawdzi te domy?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

"Robię " w kotach, ogłaszam je, ale zawsze określony jest wiek, to, czy odrobaczone, zaszczepione..itd.O psach niczego nie mogłam się dowiedzieć, rozmawiałam z pracownikiem.Boksy są przy zakładzie komunalnym, pracownicy zajmują się psami jak mogą, ale to nie ich praca.Numer do kierownika mam.Tyle.

Koty adoptuję na odległość, wizyty przedadopcyjne ktoś inny za mnie robi, myślę, że i z pieskami tak by się dało.Nikt się tam zresztą wizytami PA nie zajmuje.Mam więcej zdjęć, ale to wątek Ergo a ja i tak go zaśmiecam.O pieskach mogę powiedzieć, że są przesympatyczne, garną się do człowieka, machają ogonkami, wspinają się na kraty, są przesłodkie.Dwie sunie, trochę w typie husky jadą wkrótce do wspólnego domku, ich zdjęć nie wklejałam.

A skoro już tak OT-uję to pokażę moje miesięczne już kociaki.Nie zdążyłam ze sterylką, kotka była sprytna i się gdzieś ukryła. Kolejnego miotu nie będzie już, oczywiście.

 

 

P6101296.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 7.06.2016 o 19:21, AgaG napisał:

Podaję na bieżąco kolejne rozliczenie, bo dużo wpłat przyszło dla Ergusia, za co bardzo dziękuję :)

4 czerwca Ergo miał 115 zł a doszło od

mdk8 10 zł bazarek puzzlowy kolejnej kobietki

agat21 50 zł bazarek puzzlowy kolejnej kobietki

Topi 40 zł deklaracja za czerwiec 

terra 243, 50 bazarek kwiatowy terra

olena84 5 zł bazarek puzzlowy kolejnej kobietki

 

Obecnie Erguś ma + 463, 50 zł  

 

 

 

Dodaję potwierdzenia nowych wpłat z ostatnich dni:

Yoana stała za czerwiec 15

ewkar bazarek 55 zł

terra bazarek 33 zł

kinga.kr  30 zł

bardzo dziękuję za wszystkie wpłaty. Ergo ma dziś 596 zł.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

O 8.06.2016 o 12:02, ewkar napisał:

Przelałam 55 zł na konto AgaG.To z mojego bazarku, rozliczenie w pierwszym poście.Dziękuję .

Ewa podaj mi proszę link do bazarku, to i tam potwierdzę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Agatko, to nie nowa sprawa, przytulisko już jakiś czas działa, ale ja tam po raz pierwszy byłam.Tam jest wysypisko śmieci i przy okazji niejako powstało przytulisko.Warunki są okropne, ale ludzie są naprawdę w porządku.Lubią psy, to widać, ale nie mają ani czasu, ani chyba finansów, aby o nie zadbać.Pieski są jednak bardzo miłe, lgną do ludzi.Chłopak, który mnie tam zawiózł bardzo chciałby pomóc.Moglibyśmy tam jeździć, ale on akurat wyjechał do USA, wróci pod koniec lipca.Przydaliby się wolontariusze, ale jak to zorganizować? Nie mam pomysłu.

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, ewkar napisał:

Agatko, to nie nowa sprawa, przytulisko już jakiś czas działa, ale ja tam po raz pierwszy byłam.Tam jest wysypisko śmieci i przy okazji niejako powstało przytulisko.Warunki są okropne, ale ludzie są naprawdę w porządku.Lubią psy, to widać, ale nie mają ani czasu, ani chyba finansów, aby o nie zadbać.Pieski są jednak bardzo miłe, lgną do ludzi.Chłopak, który mnie tam zawiózł bardzo chciałby pomóc.Moglibyśmy tam jeździć, ale on akurat wyjechał do USA, wróci pod koniec lipca.Przydaliby się wolontariusze, ale jak to zorganizować? Nie mam pomysłu.

 

Może wystawić ogłoszenia odnośnie poszukiwania wolontariuszy? na przykład na dogo jako nowy wątek, na fb też by można było taki założyć jako wydarzenie, może jako zwykłe ogłoszenia w sieci również z kontaktem do ciebie, żebyś mogła wytłumaczyć wszystko?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

W Stalowej Woli działa fundacja Psia Przystań, ale ja mam dość sprecyzowany pogląd na działalność fundacji i nie jestem w tym odosobniona.Chciałabym się mylić, ale ile razy próbowałam coś zdziałać z jakąkolwiek fundacją, to było, że nie mają funduszy, czasu, że to nie ich rejon i w ogóle słyszałam całą litanię dlaczego nic nie mogą i jacy są biedni, zapracowani..itd.Pracowałam w szkole, było tam mnóstwo młodzieży, którą można by zaangażować, ale teraz jestem na emeryturze i nici z tego.FB nie mam.

Tak jak pisałam, byłam tam tylko raz i niewiele wiem ponad to, o czym doniosłam.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, ewkar napisał:

W Stalowej Woli działa fundacja Psia Przystań, ale ja mam dość sprecyzowany pogląd na działalność fundacji i nie jestem w tym odosobniona.Chciałabym się mylić, ale ile razy próbowałam coś zdziałać z jakąkolwiek fundacją, to było, że nie mają funduszy, czasu, że to nie ich rejon i w ogóle słyszałam całą litanię dlaczego nic nie mogą i jacy są biedni, zapracowani..itd.Pracowałam w szkole, było tam mnóstwo młodzieży, którą można by zaangażować, ale teraz jestem na emeryturze i nici z tego.FB nie mam.

Tak jak pisałam, byłam tam tylko raz i niewiele wiem ponad to, o czym doniosłam.

Pewna dogomaniaczka, dla bezpieczeństwa nie będę pisać która, prosiła o pomoc dla psa który jest u jej patologicznych sąsiadów. Fundacja bardzo znana.  Ostatnio widziałam panią w telewizorze.  Jednak nie widziano powodu aby psa odebrać. Sprawa nie była medialna. Był pomysł aby go wykraść i umieścic w hoteliku. Jednak nie mógłby być oficjalnie ogłaszany. Wątek na dogo czy na FB wykluczone.. Więc nic z tego. Jedynie wchodziło w grę oficjalne odebranie. Takie są fundacje. 

Jednak teraz kiedy jesteś na emeryturze jest dobry czas na działanie na FB. Tam o wiele wiecej można zdziałać.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...