Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

Ergo w porządku, w ogóle się nie przejmuje łapą i kołnierzem. Dzisiaj rano miał znów zmieniany opatrunek w lecznicy, wszystko dobrze się goi, łapa nie puchnie.

Dziś podaliśmy mu ostatnią dawkę antybiotyku (dostawał zastrzyki).

Tyle dobrego z tych wszystkich jego przygód, że zaczyna się przyzwyczajać do jazdy samochodem i zabiegów przy sobie - jest dużo spokojniejszy.

Odnośnie wątroby, to wet mówił, że to nic strasznego i przy rosnących guzkach AST lubi wzrastać. Zalecił podawanie hepatilu przez 2-3 miesiące.

Już mu podaję od środy, bo miałam jeden listek. Dokupiłam też kolejne opakowanie (koszt 28,50 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/dae8d44d90ef6a83

Link to comment
Share on other sites

Mnie niezmiennie wzrusza widok tego uśmiechniętego pyska.Przecież go boli, nawet zmiana opatrunku to nic miłego, a on i tak wydaje się być zadowolony.Tak jakby chciał dać do zrozumienia, że już zniesie wszystko po tym, jakie katusze cierpiał na łańcuchu i to przez tyle lat.Tak bardzo bym chciała, aby ktoś go pokochał, przecież jest takim dobrym, miłym psem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Podaję rozliczenie: w dniu 19 stycznia było 0

 

doszły wpłaty: 100 zł od Topi na leczenie Ergo

10 zł (wpłata z 9.02) od Dana i Muszkieterowie deklaracja przeniesiona z deklaracji Suma

15 zł od Yoana deklaracja stała

20 zł Topi (deklaracja przeniesiona z deklaracji na Suma)

30 zł pani Ania ze Szczekocin

50 zł Kinga. Kr

Razem dla Ergo 225 zł. muszę jeszcze zerknac na wątek Suma, bo zdaje się przedostatnia wpłata od Dana i Muszkieterowie jest tam zaksięgowana.

 

Ps. do wpłat dla  Ergo dochodzi 140 od agat21 (przeniesione wpłaty z jej wpłat dla Suma) oraz 10 zł (przedostatnia wpłata od: Dana i Muszkieterowie. Razem Ergo ma 375 zł u mnie na koncie

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękuję

Link to comment
Share on other sites

23 godzin temu, Murka napisał:

Trochę ropki się pojawiło na łapce i dzisiaj już wet nie zakładał opatrunku, mam mu przemywać dwa razy dziennie rivanolem. Jak wszystko będzie dobrze, to w poniedziałek będziemy zdejmowali szwy.

I jak? Ropy już nie ma? Sucho? Czy mu "porosła" skórka na tych szwach? Bo tam trochę jej brakowało.

Link to comment
Share on other sites

Murko, gdy kiedyś miałam pod opieką psa po wypadku komunikacyjnym z fatalnie rozwaloną łapą, to mieliśmy takie wskazanie by robić wręcz kąpiele w riwanolu - wkładać cała łapę do miedniczki z nim i trochę trzymać, by porządnie lek się wchłaniał. zastanawiam się, czy w tym przypadku nie byłoby to dobre dla Ergusia?

Link to comment
Share on other sites

O 11.02.2016o17:55, Murka napisał:

Zakładamy nowy opatrunek:

a888d51604c8f621gen.jpg

 

 

RATUNKU, LUDZIE, POMOOOCY, POMOOOCY!!!

 

He he, no wiesz murka, tak dręczyć pieseczka ;-).

 

Aha, mam możliwość załatwienia tomografii komputerowej za darmo  dla zwierzaków ze wskazaniami. Badanie w warszawie, w najbliższym tygodniu. Jakby co, piszcie pw.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ergo smaruję łapę Rivanolem w żelu, utrzymuje się on przez kilka godzin na skórze. Rany są suche, tylko przy szwach są malutkie grudki. W poniedziałek wet zdejmie szwy i pewnie dalej trzeba będzie dbać o łapinkę.

Wrzucam rachunek za ostatnie 3 zmiany opatrunku + leki (m.in. płyn do przemywania) - 72 zł:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/81cdc0dbcceb33e9

 

I rozliczenie:

Stan konta na 20 styczeń wynosił -503 zł

Wpłaty:

+130 zł agat21

+100 zł mar.gajko

+381 zł AgaG

+50 zł terra

+100 zł mar.gajko

Razem: +258 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie

-60 zł badanie krwi

-10 zł przejazd do lecznicy

-300 zł operacja w Lublinie

-90 zł przejazd do Lublina

-61,20 zł kołnierz

-14 zł zmiana opatrunku I

-10 zł przejazd do lecznicy

-90 zł Caniviton

-28,50 zł Hepatil

-72 zł zmiany opatrunku II, III i IV + leki

-30 zł przejazdy do lecznicy na zmiany opatrunku II, III i IV

Razem: -1215,70 zł

 

-1215,70 zł - 258 zł = -957,70 zł

Stan konta na 19 luty wynosi -957,70 zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...