Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom w Krakowie :) Duży czarny pies Ergo zabrany z nędznych warunków


AgaG

Recommended Posts

Psy się potrafią bardzo zmienić. Trzeba wziąć poprawkę, że Ergo do tej pory nie miał normalnego kontaktu ze światem i uczy się właściwie wszystkiego jak szczeniak. Ma ogromny plus, że łaknie kontaktu z człowiekiem, bardzo chętnie z nim pracuje, uczy się błyskawicznie. Więc jak trafi do odpowiednich ludzi, to będzie dla nich wielką pociechą :)

 

Wczoraj zauważyłam u niego na biodrze małe zgrubienie, dzisiaj powiększyło się. Akurat był u nas dzisiaj wet i pokazałam mu to. Powiedział, że to jakiś odczyn (Ergo musiał się o coś uderzyć) i powinno samo zniknąć. Wystraszyłam się, że to jakiś guz... ale będę obserwować, miejmy nadzieję, że faktycznie zniknie.

Murko wczoraj będąc u mojego weta z pewnym maleństwem :) spytałam o ten kręgosłup Ergo, zwłaszcza, że wyniki rtg już przyszły do mnie pocztą (Murko dziękuję) . Pytałam, czy przy takich zwyrodnieniach Ergo może odczuwać ból i powinien np dostawac jakieś tabletki przeciwbólowe. Doktor mówił, że przeciwblowe nie, jesli nie są obserwowane u niego jakieś problemy z poruszaniem. Mówił, żebym ie zapytała,cytuję: "Czy on nie zaplata nóg?" Nie miałam pod opieka psa, który by "zaplatał nogi" rozumiem, że chodzi o jakaś zmianę chodu, nienaturalność tego chodu. Czy u Ergo zaobserwowałaś coś takiego?

 

Murko dziękuję, że od razu pokazałaś to wetowi. Czy za wizytę coś płaciłaś? Nie robiłam ostatnio aktualizacji, bo edytor szalał. Może dziś znajdę chwilkę.

Link to comment
Share on other sites

Bryka, szlaje to sie obija :)

Dobry pies będzie, ja tam w niego wierzę. Chce mu się, lubi czlowieka, słucha co sie mówi. Wyrobi sie chłopak i będzie OK.

Oby znalazł taką mamusię podobna do Ciebie, skoro był koncert życzeń dla Ergo to niech będzie dalsza część. Rozumiem, że Twoje chłopaczysko grzeczniejsze?:)

Link to comment
Share on other sites

Oby znalazł taką mamusię podobna do Ciebie, skoro był koncert życzeń dla Ergo to niech będzie dalsza część. Rozumiem, że Twoje chłopaczysko grzeczniejsze? :)

 

No, trochę. Już parę ostatnich dni nie sika w domu i nie rzucił się na mnie, ani na Zulcię. I nawet tak zabiega o uwagę. Tak się stara.

Link to comment
Share on other sites

AgaG., skończyły się moje dwa bazarki.Biżuteryjny rozliczyłam na wątku.Jednej wpłaty nie mam, rozliczyłam bez niej.Wyszło 59,65 zł.Z bazarku Murki, której przekazałam fanty wyszło 79,10 zł ( chyba? ), ale to już rozliczenie między Wami.Skończył się mój bazarek dla Ergo i Suma, poczekam na wpłaty i wyślę wszystko razem.Może tak być?

dziękuję Ci bardzo. Czekam aż Muka zrobi rozliczenie, bym i ja je mogła zrobić i  nie było bałaganu

Link to comment
Share on other sites

Murko wczoraj będąc u mojego weta z pewnym maleństwem :) spytałam o ten kręgosłup Ergo, zwłaszcza, że wyniki rtg już przyszły do mnie pocztą (Murko dziękuję) . Pytałam, czy przy takich zwyrodnieniach Ergo może odczuwać ból i powinien np dostawac jakieś tabletki przeciwbólowe. Doktor mówił, że przeciwblowe nie, jesli nie są obserwowane u niego jakieś problemy z poruszaniem. Mówił, żebym ie zapytała,cytuję: "Czy on nie zaplata nóg?" Nie miałam pod opieka psa, który by "zaplatał nogi" rozumiem, że chodzi o jakaś zmianę chodu, nienaturalność tego chodu. Czy u Ergo zaobserwowałaś coś takiego?

Murko dziękuję, że od razu pokazałaś to wetowi. Czy za wizytę coś płaciłaś? Nie robiłam ostatnio aktualizacji, bo edytor szalał. Może dziś znajdę chwilkę.


Ergo zdecydowanie nie zaplata nóg i nie ma problemów z chodzeniem ani bieganiem. Tak jakby nic mu nie dolegało.
Wet był u nas w innej sprawie, a za oględziny psów nigdy nie bierze pieniędzy :)
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ergo zdecydowanie nie zaplata nóg i nie ma problemów z chodzeniem ani bieganiem. Tak jakby nic mu nie dolegało.
Wet był u nas w innej sprawie, a za oględziny psów nigdy nie bierze pieniędzy :)

 

Czyli na razie coś na stawy. I tak mu przysługiwało :) to duży psiak.

Arthrofkex najlepszy, ale najdroższy.

Link to comment
Share on other sites

Czyli na razie coś na stawy. I tak mu przysługiwało :) to duży psiak.

Arthrofkex najlepszy, ale najdroższy.

o tak, ale może ktoś podaruje Ergowi :) A jest już postac inna niż płynna, czasem powodująca biegunki?

Link to comment
Share on other sites

Caniviton też ma czarci pazur i jest w tabletkach. Caniviton ma taki sam skład jak Arthroflex.

Arthroflex jest często trudny do podania, żaden z psów, którym go podawałam go nie lubił i trzeba było na siłę podawać w strzykawce do pyska. Niektórym psom musiałam zmienić na tabletki, bo nie dało się podać, większość leku rozlewała się itd.

Link to comment
Share on other sites

Caniviton też ma czarci pazur i jest w tabletkach. Caniviton ma taki sam skład jak Arthroflex.

Arthroflex jest często trudny do podania, żaden z psów, którym go podawałam go nie lubił i trzeba było na siłę podawać w strzykawce do pyska. Niektórym psom musiałam zmienić na tabletki, bo nie dało się podać, większość leku rozlewała się itd.

 

Jak to każdy ma inne doświadczenia.

Ja mojej poprzedniej ONce z 7 lat dawałam i piła bez problemu.

Teraz Zula go pije i tez nie ma problemu.

 

Ale Canivition też dobry. I jak wygodniej to pewnie że to trzeba nabyć.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj powtórzyłam zapoznanie Ergo z suczką Bambi i było o niebo lepiej. Wzięłam wcześniej do kieszeni garść smaczków, więc Ergo był skoncentrowany głównie na mnie, nie był tak zaaferowany suczką, nie próbował jej łapać kiedy przebiegała, nie sztywniał przy zapoznawaniu się. Było natomiast fajne zapoznanie się z ogonkiem w górze lekko merdającym, nie reagowanie na zaczepki suczki, nawet kiedy wskakiwała mu na głowę i grzbiet zapraszając do zabawy. Były nawet - uwaga, uwaga - nieśmiałe początki zabawy Erga z sunią. Było właściwie normalnie i z tego co widzę to Ergo będzie mógł bawić się przynajmniej z suczkami. Na pewno trzeba będzie uważać przy misce, ale na razie zazdrości ze strony Ergo nie ma (karmiłam Ergo i suczkę smaczkami i było ok). Jeszcze dzisiaj wszystko było na smyczy, ale następnym razem spróbuję już uwolnić Erga. Wezmę aparat :)

 

Powiem szczerze, że kamień spadł mi z serca :)

Link to comment
Share on other sites

Bambi to moja ulubienica, ona jest kapitalna.Nie znam się na psach, ale tak na zdrowy rozum to przecież psy nie rodzą się z wiedzą jak mają się zachowywać, są tego uczone.Ta bieda całe swoje życie była na łańcuchu,miała rzucony ochłap i tyle.Ergo nie miał prawdopodobnie do czynienia z innymi psami.Wiadomo, że szczeniakowi można pozwolić bawić się z innym, spokojnym psem, bo nic się nie stanie.Ergo mógłby reagować jak szczeniak, ale jego gabaryty są już inne.On wydaje się  być miłym, pojętnym psem.Taki prawdziwy kontakt z człowiekiem ma dopiero dwa miesiące.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj powtórzyłam zapoznanie Ergo z suczką Bambi i było o niebo lepiej. Wzięłam wcześniej do kieszeni garść smaczków, więc Ergo był skoncentrowany głównie na mnie, nie był tak zaaferowany suczką, nie próbował jej łapać kiedy przebiegała, nie sztywniał przy zapoznawaniu się. Było natomiast fajne zapoznanie się z ogonkiem w górze lekko merdającym, nie reagowanie na zaczepki suczki, nawet kiedy wskakiwała mu na głowę i grzbiet zapraszając do zabawy. Były nawet - uwaga, uwaga - nieśmiałe początki zabawy Erga z sunią. Było właściwie normalnie i z tego co widzę to Ergo będzie mógł bawić się przynajmniej z suczkami. Na pewno trzeba będzie uważać przy misce, ale na razie zazdrości ze strony Ergo nie ma (karmiłam Ergo i suczkę smaczkami i było ok). Jeszcze dzisiaj wszystko było na smyczy, ale następnym razem spróbuję już uwolnić Erga. Wezmę aparat :)

 

Powiem szczerze, że kamień spadł mi z serca :)

Mi jeden spadł, ale spadłby drugi, gdyby się okazało, że toleruje też samce :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę. Od początku mam taką opinię o Ergusiu, że jets to barzdo mądry pies, który nie maiła sznasy na pokazanie swojej mądrości. Teraz dopiero krok po kroku to nadrabia. Dlatego myślę, że jeszcze trochę cierpliwości i serca Murki, a on nie będzie miał żadnych ograniczeń adopcyjnych :) Będzie psem - ideałem ;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę. Od początku mam taką opinię o Ergusiu, że jets to barzdo mądry pies, który nie maiła sznasy na pokazanie swojej mądrości. Teraz dopiero krok po kroku to nadrabia. Dlatego myślę, że jeszcze trochę cierpliwości i serca Murki, a on nie będzie miał żadnych ograniczeń adopcyjnych :) Będzie psem - ideałem ;)

 

Amen :)

Link to comment
Share on other sites

Chyba przy każdym zwierzęciu są jakieś ograniczenia adopcyjne, prawda? Jednym podobają się psy kudłate, innym krótkowłose.Jedni chcą psa malutkiego, a są wielbiciele psów ogromnych.Są tacy, którzy chcą psa z którym mogliby biegać, na przykład, więc jamniczek chyba odpada....itd.

Ergo jest ładnym, wesołym psem, chyba szybko przywiązałby się do opiekuna, pokochał całym psim sercem.Nie jest stary, nie jest poważnie chory, bo te zmiany w kręgosłupie nie wydają się utrudniać mu życia.Czytam wszystkie posty i tak wnioskuję na ich podstawie.

Link to comment
Share on other sites

Chyba przy każdym zwierzęciu są jakieś ograniczenia adopcyjne, prawda? Jednym podobają się psy kudłate, innym krótkowłose.Jedni chcą psa malutkiego, a są wielbiciele psów ogromnych.Są tacy, którzy chcą psa z którym mogliby biegać, na przykład, więc jamniczek chyba odpada....itd.

Ergo jest ładnym, wesołym psem, chyba szybko przywiązałby się do opiekuna, pokochał całym psim sercem.Nie jest stary, nie jest poważnie chory, bo te zmiany w kręgosłupie nie wydają się utrudniać mu życia.Czytam wszystkie posty i tak wnioskuję na ich podstawie.

O tak masz całkowita rację! a poza tym BARDZO inteligentny. Na pewno znajdzie amatora na siebie.

Link to comment
Share on other sites

Ufff, udało się w końcu zakończyć bazarek na Facebooku. Może i większe pieniądze z facebookowych bazarków się uzyskuje, ale wyegzekwowanie wpłat jest bez porównania trudniejsze niż na dogo...

 

Z bazarku wpłynęło 586 zł, ale niestety 118 zł musieliśmy oddać Poczcie Polskiej, tak więc na konto Agnieszki przelałam dzisiaj 468 zł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...