Jump to content
Dogomania

Gwiazda śliczna dziewczynka już wesoła w swoim wymarzonym domku!!! Warto pomagać!!! dziękujemy wszystkim za pomoc!!!


Ayam1980

Recommended Posts

Cudowna sunia - zaczynam żałować, że do mnie nie dojedzie na DT.

Z drugiej strony dobrze dla niej,że po wyjściu ze schroniska będzie przez dłuższy czas w jednym miejscu, szybciej zaufa i otworzy się na ludzi.

No i mam nadzieję, że jej DS wypali zgodnie z planami. A jak nie to jednak ją poznam :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za słowa wsparcia, moj TZ juz w domku:))) na szczęście wszystko ok zdrowotnie:)))) nizej fotki Gwiazdki - poki co tylko dwie, sporo dzisiaj tego bylo ale na dniach pojawia sie kolejne:))) i poprosze o zmiane tytulu watku - Gwiazdka smutna juz na pewno nie jest:)))) pozdrawiamy:)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny /Anula i Papryczka/można zamówić Boscha http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/my_friend/31885

 i dodatkowo smaczki ciasteczka http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bosch/207640

5 kg za 49,80 Nasze psy /moja CTR-ka i siostry podhalanka /uwielbiają te ciasteczka.

Prz zamówieniu na kwotę minimum 99 PLN dostawa jest gratis.

Ciasteczka też się przydadzą jako nagródki przy ćwiczeniach.

Jeśli chodzi o gotowane to dosyć trudno wyliczyć,ale może Papryczka zsumuje jeden dzień i podzieli przez ilość psów.

Właściwie sprawiedliwej by było przez wagę posiłku,bo przecież Gwiazdeczka zje co najmniej 2x tyle co Pianka.

Anula,może jak Papryczka ogarnie domowe sprawy związane z wypadkiem /szybkiego powrotu do zdrowia życzę p.Pawłowi/

To na spokojnie wszystko wyliczy.

 

Też myślałam o tej karmie, dzisiaj juz późno, ale jutro karmę zamówimy tą bosha 20 kg, i jeszcze wybierzemy jakiś olej do polewania karmy no i jakies ciacha:) Anuli napisałam, że Gwiazdka będzie dostawała i suche i gotowane, liczmy pierwszy miesiąc 150,00 zł za wyżywienie zobaczymy jak to wyjdzie, z karmą nie ma problemu - cena jest jasna, gorzej z wyceną gotowanego, zwłaszcza kiedy nie znamy możliwości i smaku psiaka:) po pierwszym m-cu się zorientujemy co i jak:)

Link to comment
Share on other sites

Też myślałam o tej karmie, dzisiaj juz późno, ale jutro karmę zamówimy tą bosha 20 kg, i jeszcze wybierzemy jakiś olej do polewania karmy no i jakies ciacha:) Anuli napisałam, że Gwiazdka będzie dostawała i suche i gotowane, liczmy pierwszy miesiąc 150,00 zł za wyżywienie zobaczymy jak to wyjdzie, z karmą nie ma problemu - cena jest jasna, gorzej z wyceną gotowanego, zwłaszcza kiedy nie znamy możliwości i smaku psiaka:) po pierwszym m-cu się zorientujemy co i jak:)

Oczywiście,wszystko na spokojnie sobie wyliczysz.

Sunia cudna,przyjacielska.

No ,niestety po pobycie w schronisku każdy pies ma specyficzny zapach.

Zwłaszcza te z obfitym dłuższym futerkiem.

Nawet będąc w domku moje niufki czasami po deszczu zwłaszcza nie pachniały kwiatkami.

Całe szczęście,że uwielbiały pływać / jak to wodołazy/ i do rzeki jest blisko.

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam Gwiazdce worek karmy http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/my_friend/31885wzięłam 2 worki bo też dla Krabcia - kawał byka jest i tak się dogadałam z Ewcią, żeby go karmą powspomagać:) zobaczymy myslę, że Gwiazdce wystarczy te 20 kg na jakieś 1,5 - 2 m-ące, a Krabowi spokojnie na 2 miesiące:) i przysmaki 3 kg za niecałe 40,00 zł (też z zooplusa w promocji były)

Link to comment
Share on other sites

A ja się zastanawiam nad olejem o którym papryczka pisze.W suchej karmie jest olej,no chyba,że olej dodaje się do gotowanej karmy.Nie wiem jak olej działa na wątrobę i trzustkę czy dobrze? Ja się staram aby psiaki jadły treściwie ale chudo,czy dobrze robię?

Papryczko,jutro się kończy bazarek.Ile mam przelać pieniążków za 1/2 miesiąca,ponieważ rozumiem,że będziemy się rozliczać miesięcznie chyba.Zresztą nie wiem,napisz jak to widzisz.

Dla Gwiazdeczki by się przydało legowisko,trzeba się będzie rozglądnąć na bazarkach i podesłać królewnie.

Link to comment
Share on other sites

A ja się zastanawiam nad olejem o którym papryczka pisze.W suchej karmie jest olej,no chyba,że olej dodaje się do gotowanej karmy.Nie wiem jak olej działa na wątrobę i trzustkę czy dobrze? Ja się staram aby psiaki jadły treściwie ale chudo,czy dobrze robię?

Papryczko,jutro się kończy bazarek.Ile mam przelać pieniążków za 1/2 miesiąca,ponieważ rozumiem,że będziemy się rozliczać miesięcznie chyba.Zresztą nie wiem,napisz jak to widzisz.

Dla Gwiazdeczki by się przydało legowisko,trzeba się będzie rozglądnąć na bazarkach i podesłać królewnie.

 

Anula tak jak rozmawiałyśmy 75.00 za styczeń bedzie ok, z legowiskiem wstrzymajcie się dziewczyny bo moj TZ ma miec materace dla psiaków - ze szpitala nieużywane ale napewno wygodne:) więc myślę że nie potzreba wydawać pieniążków niepotrzebnie, poza tym Gwiazdka ma kocyki rozłożone i czasem na nich leży a czasem na wylewce się kładzie - bo pewnie chłodniej:) dogadaliśmy SPA (kąpiel i strzyżenie - dupa zarośnięta strasznie) za kwotę 50,00 zł - co Wy na to? myślę, że to dobra cena, oleju żadnego nie zamawiałam na razie i faktycznie siemię lniane jest ekonomiczne bardziej:)

Link to comment
Share on other sites

i poproszę kogos do podpisania umowy bo skoro pieniążki dla Gwiazdki wpływają nam na konto więc musimy mieć umowę do tego - oczywiście umowa na koszty wyzywienia, Gwiazdka dzisiaj biegała z Dżejem, Lolką, Krabem i super, po czym Dama na własne życzenie wyszła sobie z wybiegu - poprosiła o to stojąc przy furtce :) miała dosyć zabawy:)

Link to comment
Share on other sites

Cudowna sunia - zaczynam żałować, że do mnie nie dojedzie na DT.

Z drugiej strony dobrze dla niej,że po wyjściu ze schroniska będzie przez dłuższy czas w jednym miejscu, szybciej zaufa i otworzy się na ludzi.

No i mam nadzieję, że jej DS wypali zgodnie z planami. A jak nie to jednak ją poznam :)

Ja myślę,że najlepszym rozwiązaniem by było aby lunarmermaid podpisała umowę z  tego powodu,że jeżeli Gwiazdka nie będzie zaadoptowana przez Panią Alinę albo inną osobę to trafi do niej.Natomiast ja jako skarbnik postaram się wywiązywać z tych obowiązków.Nadal  trzeba myśleć o bazarkach dla Gwiazdy bo chyba Gwiazda nie ma ani jednej deklaracji stałej muszę przelecieć wątek.Kto zgłosi się do zrobienia następnego bazarku dla Gwiazdki?

Dzisiaj przelałam do Hoteliku 75,00zł za 1/2 miesiąca tj.za styczeń.Za luty przeleję całość tj.150,00zł na początku miesiąca.

Myślę,że SPA by się przydało Gwiazdeczce tylko aby ją nie obcinać do golasa.Dopiero się kończy styczeń i z pogodą może być różnie.Co myślicie? Jeżeli tak to zwrócę koszt za SPA papryczce.Musimy też pamiętać,że sunię czeka,odrobaczenie,zabezpieczenie przeciw pchłom,kleszczom, sterylizacja w najbliższym czasie.

Pianka nie przydzieliła mi postu na rozliczenie.Wszystkie wpłaty i wydatki będę zmuszona wpisywać w zwykłych postach.

Link to comment
Share on other sites

Witam pięknie.

Spa jest konieczne.

Myślę,że przy psie typu nowofundland ,nie będzie golona.

Zostanie tylko podcięta i wycięte ewentualne dredy .

Przynajmniej takie strzyżenie ja sobie u Gwiazdki wyobrażam.

Cena w/g mnie jest bardzo niska biorąc pod uwagę gabaryty Gwiazdeczki.

/lepiej nie będę pisała ile ja płacę 3x do roku za swoją CTR-kę,ni ale u niej strzyżenie jest koniecznością/

Trochę mnie martwi,ze nie ma deklaracji ze strony p.Alinki co do wkładu i ewentualnej adopcji.

Sunia jest cudna,więc zaraz po sterylce można by ją ogłaszać.,zwłaszcza jak będą fajne zdjęcia po spa.

Jestem zdania,że fajnie by było gdyby  lunarmermaid podpisała umowę na Gwiazdeczkę jeśli w dalszym ciągu podtrzymuje dania jej dt jeśli nie zostanie wcześniej adoptowana.

 

Anula ,nie było deklaracji ani stałych ani jednorazowych dla Gwiazdeczki.

Tylko dzięki temu ,że Papryczka zaoferowała jej pobyt za karmę a Ty zrobiłaś bazarek Gwiazdeczka jest zabrana z Radys.

Poprzednia propozycja była tylko ze strony lunarmermaid ,że koło lutego może ją zabrać na dt.

Link to comment
Share on other sites

Witam pięknie.

Spa jest konieczne.

Myślę,że przy psie typu nowofundland ,nie będzie golona.

Zostanie tylko podcięta i wycięte ewentualne dredy .

Przynajmniej takie strzyżenie ja sobie u Gwiazdki wyobrażam.

Cena w/g mnie jest bardzo niska biorąc pod uwagę gabaryty Gwiazdeczki.

/lepiej nie będę pisała ile ja płacę 3x do roku za swoją CTR-kę,ni ale u niej strzyżenie jest koniecznością/

Trochę mnie martwi,ze nie ma deklaracji ze strony p.Alinki co do wkładu i ewentualnej adopcji.

Sunia jest cudna,więc zaraz po sterylce można by ją ogłaszać.,zwłaszcza jak będą fajne zdjęcia po spa.

Jestem zdania,że fajnie by było gdyby  lunarmermaid podpisała umowę na Gwiazdeczkę jeśli w dalszym ciągu podtrzymuje dania jej dt jeśli nie zostanie wcześniej adoptowana.

 

Anula ,nie było deklaracji ani stałych ani jednorazowych dla Gwiazdeczki.

Tylko dzięki temu ,że Papryczka zaoferowała jej pobyt za karmę a Ty zrobiłaś bazarek Gwiazdeczka jest zabrana z Radys.

Poprzednia propozycja była tylko ze strony lunarmermaid ,że koło lutego może ją zabrać na dt.

 

 Wydaje mi się to bardzo sensowne :)

Link to comment
Share on other sites

Witam pięknie.

Spa jest konieczne.

Myślę,że przy psie typu nowofundland ,nie będzie golona.

Zostanie tylko podcięta i wycięte ewentualne dredy .

Przynajmniej takie strzyżenie ja sobie u Gwiazdki wyobrażam.

Cena w/g mnie jest bardzo niska biorąc pod uwagę gabaryty Gwiazdeczki.

/lepiej nie będę pisała ile ja płacę 3x do roku za swoją CTR-kę,ni ale u niej strzyżenie jest koniecznością/

Trochę mnie martwi,ze nie ma deklaracji ze strony p.Alinki co do wkładu i ewentualnej adopcji.

Sunia jest cudna,więc zaraz po sterylce można by ją ogłaszać.,zwłaszcza jak będą fajne zdjęcia po spa.

Jestem zdania,że fajnie by było gdyby  lunarmermaid podpisała umowę na Gwiazdeczkę jeśli w dalszym ciągu podtrzymuje dania jej dt jeśli nie zostanie wcześniej adoptowana.

 

Anula ,nie było deklaracji ani stałych ani jednorazowych dla Gwiazdeczki.

Tylko dzięki temu ,że Papryczka zaoferowała jej pobyt za karmę a Ty zrobiłaś bazarek Gwiazdeczka jest zabrana z Radys.

Poprzednia propozycja była tylko ze strony lunarmermaid ,że koło lutego może ją zabrać na dt.

 

Nie było mowy o goleniu tylko podcieciu:)))

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety nie podpisze umowy - mój TZ zgadza się na psy na DT ale wtedy, gdy jest konkretna osoba odpowiedzialna za psa.

 

Mieliśmy kilka lat temu sytuację,że w momencie gdy drastycznie zmieniły nam się warunki mieszkaniowe nie miał kto za psiaka wziąć odpowiedzialności i pies wrócił do schroniska - pomimo moich próśb o inny DT. Wolontariuszki ze schronu "wypięły się" na psa i jak to stwierdził mój TZ - pozbyły się psa ze schroniska i zadowolone a ty się człowieku martw co z psem zrobić.

 

Nie mówię,że tak będzie w tej sytuacji, niemniej jednak ja biorąc psy na DT też żądam umowy, żebym potem nie została z psem i problemami sama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...