Jump to content
Dogomania

Gwiazda śliczna dziewczynka już wesoła w swoim wymarzonym domku!!! Warto pomagać!!! dziękujemy wszystkim za pomoc!!!


Ayam1980

Recommended Posts

Anula , nic się nie stało.

Ważne,że jeszcze jakiś grosik ma na koncie,ale chyba na sterylkę trzeba będzie zebrać.

Ja oczywiście grosik wpłacę jak się zacznie akcja a może i pani Alinka coś dołoży.

Bardzo bym chciała,żeby sytuacja Gwiazdeczki już była pewna,tak na 100%.

Teraz to tak w/g mnie jest zawieszona w próżni,ale może się mylę,bo jak zwykle serce a nie rozsądek mną kieruje.

Ja też bym chciała aby Gwiazda miała na 100% DS i P.Alina czy jej siostra pomogły w sterylce Gwiazdki.Zresztą nie wiem czy wyrażają zgodę na sterylkę,ponieważ zdarza się,że chętny na adopcję psa nie chce słyszeć o sterylce czy kastracji.

Tu wkleję przekaz z rozmowy papryczki z siostrą P.Aliny:

 

Jak obiecałam, kontaktowałąm się z siostrą p. Aliny. Bardzo sympatyczna Pani, chyba obie z siostra mają hopla na punkcjie psiaków:) mają swoich 5 (w tym 2 staruszki), 2 koty, 3 konie:) inwestują w gospodarstwo - remontują je by były lepsze warunki dla zwierząt.Gwiazdka miałaby być w domku, szukają psiaka dla siebie. Wszystkie dotychczasowe zwierzaki to bidy adopcyjne:) odniosłam bardzo dobre wrażenie po pierwszej rozmowie:) p. Alina przebywa za granicą - dociąga tam do emerytury:) Bedziemy w stalym kontakcie.

 

A gdzie Panie mieszkają?

Link to comment
Share on other sites

Ja też bym chciała aby Gwiazda miała na 100% DS i P.Alina czy jej siostra pomogły w sterylce Gwiazdki.Zresztą nie wiem czy wyrażają zgodę na sterylkę,ponieważ zdarza się,że chętny na adopcję psa nie chce słyszeć o sterylce czy kastracji.

Tu wkleję przekaz z rozmowy papryczki z siostrą P.Aliny:

 

Jak obiecałam, kontaktowałąm się z siostrą p. Aliny. Bardzo sympatyczna Pani, chyba obie z siostra mają hopla na punkcjie psiaków:) mają swoich 5 (w tym 2 staruszki), 2 koty, 3 konie:) inwestują w gospodarstwo - remontują je by były lepsze warunki dla zwierząt.Gwiazdka miałaby być w domku, szukają psiaka dla siebie. Wszystkie dotychczasowe zwierzaki to bidy adopcyjne:) odniosłam bardzo dobre wrażenie po pierwszej rozmowie:) p. Alina przebywa za granicą - dociąga tam do emerytury:) Bedziemy w stalym kontakcie.

 

A gdzie Panie mieszkają?

 

kujawsko - pomorskie, miejscowość Laski

Link to comment
Share on other sites

Fakt obie cudne.

Mnie jednak najbardziej cieszy spojrzenie Gwiazdeczki.

Już całkiem inne,nie smutne a raczej wesołe.

Co do sterylki.....jak ja szukałam domku dla Tory, domki które nie chciały sterylki były od razu eliminowane.

Do obecnego domku też poszła bez sterylki,ale było uzgodnione ,że państwo zrobią jak sunia skończy 2 latka.

No i tak się stało.Tym bardziej,że akurat cieczkę dostała,więc i tak trzeba było odczekać.

Nie wiem ,ale tak sobie myślę, że jest już odpowiedni moment,żeby panie się konkretnie zdecydowały czy biorą w kwietniu/ a może wcześniej/ Gwiazdeczkę.

Widać,że jest spokojna i zaczepki wśród psów nie szuka.

Co będzie jak się trafi domek a my będziemy czekały?

Czy mamy zastosować - kto pierwszy ten lepszy.

Sama nie wiem

Link to comment
Share on other sites

z tego co pamiętam, to pani Alina pytała czy Gwiazda jest wysterylizowana i jest za sterylizacją, więc nie ma się co zastanawiać...

Czy skarbnik wysłała pani Alinie numer konta i nazwę banku? - bo p. Alina prosiła, by jej przysłać te dane. Deklarowała pomoc finansową w utrzymaniu Gwiazdy.

Papryczko - czy rozmawiając z siostrą pani Aliny nie spytałaś kiedy panie mogłyby zabrać Gwiazdę? Myślę, że najwyższy czas się zdeklarować, bo jeśli nie, to najwyższy czas na intensywne ogłaszanie Gwiazdy, bo domu nie znajduje się z dnia na dzień.

Link to comment
Share on other sites

z tego co pamiętam, to pani Alina pytała czy Gwiazda jest wysterylizowana i jest za sterylizacją, więc nie ma się co zastanawiać...

Czy skarbnik wysłała pani Alinie numer konta i nazwę banku? - bo p. Alina prosiła, by jej przysłać te dane. Deklarowała pomoc finansową w utrzymaniu Gwiazdy.

Papryczko - czy rozmawiając z siostrą pani Aliny nie spytałaś kiedy panie mogłyby zabrać Gwiazdę? Myślę, że najwyższy czas się zdeklarować, bo jeśli nie, to najwyższy czas na intensywne ogłaszanie Gwiazdy, bo domu nie znajduje się z dnia na dzień.

Tak ja zaraz wysłałam na maila P.Alinie dane do przelewu i przedstawiłam się jako skarbnik Gwiazdeczki.P.Alina nie odpowiedziała mi na maila.Nie wiem może nie dostała ode mnie maila i tak może być.

Link to comment
Share on other sites

z tego co pamiętam, to pani Alina pytała czy Gwiazda jest wysterylizowana i jest za sterylizacją, więc nie ma się co zastanawiać...

Czy skarbnik wysłała pani Alinie numer konta i nazwę banku? - bo p. Alina prosiła, by jej przysłać te dane. Deklarowała pomoc finansową w utrzymaniu Gwiazdy.

Papryczko - czy rozmawiając z siostrą pani Aliny nie spytałaś kiedy panie mogłyby zabrać Gwiazdę? Myślę, że najwyższy czas się zdeklarować, bo jeśli nie, to najwyższy czas na intensywne ogłaszanie Gwiazdy, bo domu nie znajduje się z dnia na dzień.

 

Nie rozmwiałam na temat ewentualnego terminu zabrania Gwiazdki, to były pierwsze dni Gwiazdy u nas a chciałam przekazać rzetelne informacje na temat dogadywania się Gwiazdy z innymi psami więc dałyśmy sobie trochę czasu - ta informacja była bardzo ważna dla p. Steni i w sumie główny warunek adopcji, umówione byłyśmy, że p. Stenia miała odezwać się do mnie za jakiś tydzień

Link to comment
Share on other sites

Mail został wysłany 12.01.15.Dzisiaj wysłałam ponownego z prośbą o odpowiedź czy moje maile docierają.Opisałam troszeczkę Gwiazdeczkę oczywiście pozytywnie i wydatki.Jeżeli chodzi o zachowanie psiaków to może być różnie,również dobrze Gwiazdeczki nie muszą zaakceptować P.Aliny psiaki-rezydenci.My też powinniśmy się kierować uwarunkowaniami o których napisałam w poprzednim zdaniu aby nie narazić Gwiazdy.Przy wprowadzaniu nowego psiaka do stada trzeba popracować nad tym aby stosunki układały się poprawnie i to wymaga czasu.

Raczej nikt nie zagwarantuje na 100%,że ułoży się między psiakami,jedynie po zachowaniu psiaków można dać 80-90%.

Link to comment
Share on other sites

Z naszymi psiakami dotarła się Gwiazdka ale z Pianką się nie dogadują dziewczyny. Anula przesyłka dotarła, dziękujemy bardzo.

No widzisz papryczko, z Pianką,Gwiazda się nie dogaduje i w takim razie nie można dać Pani 100% gwarancji,że Gwiazda dogada się z rezydentami albo odwrotnie.

Niech psiaczkom idzie na zdrowie,teraz troszeczkę pracy trzeba aby wszystkim psiakom opisać i założyć adresówki.Te adresówki nie są rewelacyjne ale tylko takie dorwałam.

Link to comment
Share on other sites

No widzisz papryczko, z Pianką,Gwiazda się nie dogaduje i w takim razie nie można dać Pani 100% gwarancji,że Gwiazda dogada się z rezydentami albo odwrotnie.

Niech psiaczkom idzie na zdrowie,teraz troszeczkę pracy trzeba aby wszystkim psiakom opisać i założyć adresówki.Te adresówki nie są rewelacyjne ale tylko takie dorwałam.

 

Już zrobione Anulo, a nigdy nie ma 100% gwarancji. 

Link to comment
Share on other sites

Tak ,to zawsze jest i będzie problem.

Dogadanie się psiaków.

Opisałam jaką traumę przeżyłam z moją ukochaną Torą.

Przez półtora roku była zgoda.

Teraz z perspektywy czasu widzę,że były oznaki,że Tora chce dominować.

Od początku korygowałam jej zachowanie .....ale widać nie zbyt poprawnie lub ona była "samicą Alfa" i nie dało się.

Co dziwne tak u mnie jak i u nowych opiekunów nie wykazuje odrobiny agresji czy nawet niezadowolenia do innych piesków poza domem.

Nie możemy więc być pewni jak się ułożą stosunki w nowym domku,nie mniej trzeba wiedzieć na czym panienka stoi.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam ze sobą nawzajem do twarzy, Pati :)

Umowę już wysłałaś, bo nie dostałam jeszcze...

 

Pawełek dzisiaj wysłał Nutusiu, wczoraj wieczorem siedziałam z Gwiazdką - a ta pieszczochy na calego, rozłozyla się na plecach i żeby ją po brzuchu głaskać a potem przytulala się i tak się wciskała we mnie żeby chociaż kawałek łapy miec na moich kolanachi mordkę... i nie wiem czy juz pisałam że nosi nasze kapcie, reczniki, jak Paweł jakieś ciuchy robocze zostawi to też wszystko na posłanie sciąga - nie gryzie tylko chomikuje sobie:)

Link to comment
Share on other sites

Skoro nie można mieć ludzia na wyciągnięcie łapy to chociaż jego zapach na swoim posłaniu.

Tak psiaki okazują przywiązanie.

Jak ja jestem w szpitalu/a jest tak kilka razy w roku/to moje psice też na posłanie ściągają coś mojego.

Chociaż jasieczek z mojego łóżka.Nigdy nie niszczą.

Sądzę ,że Gwiazdeczka też tak robi z miłości.

Link to comment
Share on other sites

Jestem po rozmowie z siostra p. Aliny, rozmowa była nerwowa - 100% deklaracji nie ma co do adopcji Gwiazdy, za mało informacji mają Panie o suni, boja się o to czy dogada się z ich psami. ponadto Pani czuje presję z naszej strony co do tej adopcji, jesli chodzi o wkład w kosztach wyżywienia Gwiazdy - p. Alina otrzymała maile z kontem ale siostra p. Aliny pierwsze słyszy o tym a była wręcz obużona... Jak widać pełno jest niedomówień, i mam prośbę o wyjaśnienie pewnych kwestii i kontakt bezpośredni z p. Alina osoby która się z nią kontaktowała. Siostra p. Aliny prosiła by ogłaszać Gwiazdę i jeśli trafi się dom adopcyjny to ok.

Link to comment
Share on other sites

Az się zdenerwowałam po tej rozmowie bo mam poczucie jakbym na głupka wyszła... Z informacji na wątku wynika, że Pani była na 90% zdecydowana na adopcję Gwiazdy, że była deklaracja z chęcią pomocy w utrzymaniu Gwiazdki na ten okres przejściowy - a wydźwięk rozmowy z siostrą p. Aliny był zupełnie inny, tak jakby próbowano coś jej wmówić... Jakbym opowiadała jakieś dziwne rzeczy i nie wiadomo co od niej chciała... ach...

Link to comment
Share on other sites

Az się zdenerwowałam po tej rozmowie bo mam poczucie jakbym na głupka wyszła... Z informacji na wątku wynika, że Pani była na 90% zdecydowana na adopcję Gwiazdy, że była deklaracja z chęcią pomocy w utrzymaniu Gwiazdki na ten okres przejściowy - a wydźwięk rozmowy z siostrą p. Aliny był zupełnie inny, tak jakby próbowano coś jej wmówić... Jakbym opowiadała jakieś dziwne rzeczy i nie wiadomo co od niej chciała... ach...

Nie przejmuj się. Ludzie często zmieniają zdanie.

Nie to nie. Sunie przepiękna. Na pewno będą innni chetni i wezmą ją bez łaski :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...