Jump to content
Dogomania

Gwiazda śliczna dziewczynka już wesoła w swoim wymarzonym domku!!! Warto pomagać!!! dziękujemy wszystkim za pomoc!!!


Ayam1980

Recommended Posts

Spokojnie znajdzie się papryko znajdzie :)
Chciałam tylko zapytać, czy jeśli dla Gwiazdki znajdzie się domek wcześniej niż ta Pani będzie w stanie ją zabrać, to nie będzie problemu? Mam na myśli, czy Gwiazdka będzie już zarezerwowana dla tej Pani, czy jeśli ktoś wcześniej się zdecyduje to będzie mógł ją adoptować?

Tu widzę problem.

Z jednej strony jeśli Pani będzie partycypowała w kosztach to ma pełne prawa do pierwszeństwa.

Z drugiej strony jaka jest pewność,że Pani adoptuje,nawet przy szczerych chęciach.

Przecież już jest powiedziane,że warunkiem jest dogadanie się Gwiazdy z rezydentami.

Kto poniesie odpowiedzialność jeśli się okaże ,że się nie dogadują.

Co wtedy będzie z Gwiazdeczką?

Ja sama mam obawy,bo jak wspominałam podobną tragedię przeszłam.

Link to comment
Share on other sites

Suczki pani Aliny są bardzo spokojne i towarzyskie. Najstarsza ponad 18 letnia jest głucha. Tak naprawdę to nie wiadomo ile ma lat, bo 18 lat mieszka z p. Aliną. Druga suczka ma lat 11. Trzecia to bardzo łagodna i zgodna bernardynka (też adoptowana). Ostatnio pani pożegnała 16 letniego pieska.

To czy Gwiazda zgadza się z innymi psami można już sprawdzić w hotelu - jak reaguje na psy mniejsze, większe, czy lubi się bawić, jaki ma temperament, czy sama zaczepia do zabawy, czy jest zazdrosna, czy goni uciekające zwierzęta (koty) itp. (W schronisku miesiącami siedzi w jednym kojcu z sukami i nie ma żadnego problemu).

Te informacje będą potrzebne nie tylko dla p. Aliny, ale także dla każdej osoby zainteresowanej Gwiazdą. Pani Alina chce wspomóc Gwiazdę, niezależnie od tego, czy do niej trafi czy nie, bo cały czas wspomaga fundacje pomagające psom i koniom. Więc nie wiem w czym problem. Zawsze, przy każdej adopcji, nawet jak jest przeprowadzona wizyta PA, wypełnione ankiety itp. zdarzają się niewypały. To zawsze jest ryzyko. FB jest pełne informacji o tym, jak to psy wracają z adopcji.

Moim zdaniem na tym etapie nie ma co sobie głowy tym nie zawracać. Wróćmy do punktu wyjścia - Gwiazda jest w schronisku.
Jeżeli macie zamiar wziąć Gwiazdę, to ustalcie kto będzie za nią odpowiadał, prowadził rachunki i podejmował ostateczne decyzje.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wyczerpującą informację :).

Na dogo, też niestety, znamy nieudane adopcje, powracające psy :(. Wszystkiego nie sprawdzimy, z resztą nic nie jest pewne na 100% :(. PsyzRadys ma rację. Ktoś musi wziąć odpowiedzialność za Gwiazdę, bo inaczej - zostanie w schronisku :(

Link to comment
Share on other sites

A ja tak z innej strony - czy nie uważacie, że fundujemy Gwiaździe za dużo stresu?
Robione jest wszystko na szybko i chyba troche za mało myślimy o psie.

Bo chcemy mu zafundować nie tylko wyjście ze schroniska, ale praktycznie co miesięczną zmianę miejsca pobytu.
- po pierwsze Gwiazda wyjeżdża ze schroniska - które wiadomo, jakie jest, ale ona je zna
- jedzie do papryczki - poznaje nowe miejsce, nowych ludzi, nowe psy. Ledwie się zaaklimatyzuje - zmiana
- przyjeżdża po miesiącu do mnie i "powtórka z rozrywki" - nowe miejsce, nowi ludzie, nowe psy. Po półtora miesiąca
- jedzie do DS - według planu, o ile wypali.

Żeby było jasne od początku - nie rezygnuję z dania psu DT, ale pomyślcie trochę czy to na pewno będzie dobre rozwiązanie.

Według mnie dwa inne wyjścia były by lepsze - o ile wyciągamy sunię ze schronu na 100%
1. Sunia jedzie teraz do papryczki i zostaje tam do Świąt Wielkanocnych, potem idzie do DS, jeżeli plany się zmienią i DS zrezygnuje Gwiazda przyjeżdża do mnie

2. Sunia jedzie za miesiąc do mnie i potem do DS.

Gdyby nie było planów DS, to takie rozwiąznie jakie proponuje się teraz było by ok.

Ale ja uważam, że za dużo zmian chcemy dla tego psa, a nie wiemy jaki jest, możemy "przedobrzyć". Zwłaszcza, jeżeli Gwiazda ma słabą psychikę to takie przerzucanie jej z miejsca na miejsce wcale jej nie pomoże a wręcz zaszkodzi.

Przemyślmy sprawę bardzo dokładnie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo rozsądny głos

lunarmermaid

Ja co prawda w skrytości ducha myślałam,że Gwiazdeczka prosto z hoteliku pojedzie do DS.

Była mowa,że jeśli okaże się łagodna to siostra Pani wcześniej ją zabierze.

Może też jeśli zostanie poznana lepiej w hoteliku i Pani zobaczy ją w normalnych warunkach przyspieszy adopcję.

Wydaje mi się,że jednak najważniejsze jest wyrwanie jej ze schroniska a na dalsze postępowanie mamy miesiąc czasu na dyskusje.

Nie wiem może zbyt emocjonalnie podchodzę/tak bardzo mi Torę przypomina/,właśnie dlatego potrzebne są głosy ludzi rozsądnych co z boku widzą całe wydarzenie.

Link to comment
Share on other sites

A ja tak z innej strony - czy nie uważacie, że fundujemy Gwiaździe za dużo stresu?
Robione jest wszystko na szybko i chyba troche za mało myślimy o psie.

Bo chcemy mu zafundować nie tylko wyjście ze schroniska, ale praktycznie co miesięczną zmianę miejsca pobytu.
- po pierwsze Gwiazda wyjeżdża ze schroniska - które wiadomo, jakie jest, ale ona je zna
- jedzie do papryczki - poznaje nowe miejsce, nowych ludzi, nowe psy. Ledwie się zaaklimatyzuje - zmiana
- przyjeżdża po miesiącu do mnie i "powtórka z rozrywki" - nowe miejsce, nowi ludzie, nowe psy. Po półtora miesiąca
- jedzie do DS - według planu, o ile wypali.

Żeby było jasne od początku - nie rezygnuję z dania psu DT, ale pomyślcie trochę czy to na pewno będzie dobre rozwiązanie.

Według mnie dwa inne wyjścia były by lepsze - o ile wyciągamy sunię ze schronu na 100%
1. Sunia jedzie teraz do papryczki i zostaje tam do Świąt Wielkanocnych, potem idzie do DS, jeżeli plany się zmienią i DS zrezygnuje Gwiazda przyjeżdża do mnie

2. Sunia jedzie za miesiąc do mnie i potem do DS.

Gdyby nie było planów DS, to takie rozwiąznie jakie proponuje się teraz było by ok.

Ale ja uważam, że za dużo zmian chcemy dla tego psa, a nie wiemy jaki jest, możemy "przedobrzyć". Zwłaszcza, jeżeli Gwiazda ma słabą psychikę to takie przerzucanie jej z miejsca na miejsce wcale jej nie pomoże a wręcz zaszkodzi.

Przemyślmy sprawę bardzo dokładnie.

 

popieram w pełni!!!

Link to comment
Share on other sites

Dlatego napisałam,że trzeba ją wyciągnąć a nad dalszymi losami mamy miesiąc do dyskusji.

W ciągu miesiąca dużo może się zmienić.

Pieniążki na karmę już  zebrane na bazarku.

Tylko nie ma chętnego na poprowadzenie wątku,na bycie skarbnikiem.

Wiem to duży pies i każdy się obawia,że po chwilowej euforii wątek zostanie opuszczony.

Boziu ,co robić

Link to comment
Share on other sites

Lunarmermaid słusznie wskazała zagrożenia dla Suni.Najlepszym rozwiązaniem by było pozostawienie Gwiazdeczki w Hoteliku aż do momentu zabrania suni przez P.Alinę.P.Alina jest wielką szansą aby była DS.Często jest tak,e wyciąga się psa ze schronu bez widoku na DS.W tym wypadku mamy potencjalny DS.Skoro P.Alina jest zdecydowana danie Gwiazdce DS i pomoc finansową,to może Hotelik przyjmie sunię na te 2 miesiące.Gwiazdka by mogła być adoptowana ze schronu na Panią Alinę.

Ja mogę być jedynie skarbnikiem Gwiazdki jeżeli nikt się nie zgłosi.Potrzebuję dane Pani Aliny aby jej wysłać swoje dane do przelewu.

Nie wiem czy Gwiazdka jest nawet zgłoszona do Schroniska w sprawie transportu.Trzeba działać i to szybko,ponieważ do niedzieli zostało kilka dni.

Bazarek idzie a więc na pierwsze utrzymanie suni w Hoteliku tj.karma już powinno starczyć.Wysyłam zaproszenia i sądzę,że jeszcze więcej się troszeczkę pieniążków uzbiera.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam na chybcika i mam pytanka: - Papryko, czy istnieje opcja pozostania Gwiazdki u Was na DT przez 2 miesiące - nawet gdyby drugi miesiąc miałby być płatny (o czy trzeba byłoby uprzedzić p. Alinę, bo co innego czekać na dom w BDT za karmę, a co innego w płatnym hotelu)? - gdzie p. Alina mieszka i czy planujecie wizytę PA? - uważam, że uczciwiej będzie, jeśli Gwiazdka będzie czekała na p. Alinę - oczywiście pod warunkiem, że się okaże zgodną sunią i nie trzeba jej będzie szukać domu dla jedynaczki. Anula - fajnie, że możesz zostać skarbnikiem. Ja w niedzielę mogę formalnie odebrać Gwiazdę na siebie (jak Mazowszanka odbierze Kraba), ale nie mogę się podjąć pełnej odpowiedzialności za psa, bo gdyby cały plan runął i Gwiazdka miała zostać w płatnym DT, nie jestem w stanie nawet założyć za jej pobyt, a co dopiero płacić :(

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam na chybcika i mam pytanka: - Papryko, czy istnieje opcja pozostania Gwiazdki u Was na DT przez 2 miesiące - nawet gdyby drugi miesiąc miałby być płatny (o czy trzeba byłoby uprzedzić p. Alinę, bo co innego czekać na dom w BDT za karmę, a co innego w płatnym hotelu)? - gdzie p. Alina mieszka i czy planujecie wizytę PA? - uważam, że uczciwiej będzie, jeśli Gwiazdka będzie czekała na p. Alinę - oczywiście pod warunkiem, że się okaże zgodną sunią i nie trzeba jej będzie szukać domu dla jedynaczki. Anula - fajnie, że możesz zostać skarbnikiem. Ja w niedzielę mogę formalnie odebrać Gwiazdę na siebie (jak Mazowszanka odbierze Kraba), ale nie mogę się podjąć pełnej odpowiedzialności za psa, bo gdyby cały plan runął i Gwiazdka miała zostać w płatnym DT, nie jestem w stanie nawet założyć za jej pobyt, a co dopiero płacić :(

No właśnie Nutusiu,w tym jest problem.

Ja też nie jestem w stanie nawet za część hoteliku zapłacić dlatego  te wszystkie rozterki.

W końcu człowiek stara się być odpowiedzialnym.

Bardzo się cieszę,że chociaż skarbnik się pojawił.

Na dzień dzisiejszy nie wiem czy mąż wróci z delegacji,ale jeśli wróci to też mogę się stawić w Markach.

 

W takim układzie poproszę o nr konta na pw.

Zaraz przeleję zadeklarowane 50 PLN.

 

Myślę,że papryka się zgodzi na przedłużenie pobytu Gwiazdeczki w hoteliku,bo dużo starań włożyła w wyciągnięcie suni.

Teraz najważniejsza jest opinia Pani Alinki na całą naszą dyskusję.

Zaraz wskoczę na wątek bazarku i poproszę o nr konta.

Link to comment
Share on other sites

A ja tak z innej strony - czy nie uważacie, że fundujemy Gwiaździe za dużo stresu?
Robione jest wszystko na szybko i chyba troche za mało myślimy o psie.

Bo chcemy mu zafundować nie tylko wyjście ze schroniska, ale praktycznie co miesięczną zmianę miejsca pobytu.
- po pierwsze Gwiazda wyjeżdża ze schroniska - które wiadomo, jakie jest, ale ona je zna
- jedzie do papryczki - poznaje nowe miejsce, nowych ludzi, nowe psy. Ledwie się zaaklimatyzuje - zmiana
- przyjeżdża po miesiącu do mnie i "powtórka z rozrywki" - nowe miejsce, nowi ludzie, nowe psy. Po półtora miesiąca
- jedzie do DS - według planu, o ile wypali.

Żeby było jasne od początku - nie rezygnuję z dania psu DT, ale pomyślcie trochę czy to na pewno będzie dobre rozwiązanie.

Według mnie dwa inne wyjścia były by lepsze - o ile wyciągamy sunię ze schronu na 100%
1. Sunia jedzie teraz do papryczki i zostaje tam do Świąt Wielkanocnych, potem idzie do DS, jeżeli plany się zmienią i DS zrezygnuje Gwiazda przyjeżdża do mnie

2. Sunia jedzie za miesiąc do mnie i potem do DS.

Gdyby nie było planów DS, to takie rozwiąznie jakie proponuje się teraz było by ok.

Ale ja uważam, że za dużo zmian chcemy dla tego psa, a nie wiemy jaki jest, możemy "przedobrzyć". Zwłaszcza, jeżeli Gwiazda ma słabą psychikę to takie przerzucanie jej z miejsca na miejsce wcale jej nie pomoże a wręcz zaszkodzi.

Przemyślmy sprawę bardzo dokładnie.

 

Namówiłyście mnie:)

Link to comment
Share on other sites

Anula - wysłałam ci kontakt do p. Aliny. Może tobie się uda namówić p. Alinę na pisanie tu na wątku Gwiazdy.

Czy ktoś dzwonił do schroniska, żeby się upenić czy Gwiazda tam jeszcze jest? i ją zarezerwować?

Teraz w Radysach jest duży ruch psów, bo niektóre gminy zabierają stamtąd swoje psy - szukam właśnie 3 psów, które miałam w ogłoszeniach. Poza tym Gwiazda miała dużo świeżych ogłoszeń, więc być może ktoś się zgłosił bezpośrednio do schroniska o czy nie wiemy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...