Jump to content
Dogomania

warszawa


Dorota_Fiszer

Recommended Posts

Nie udalo mi sie znalezc takiego tematu.
Jakie sa przepisy odnosnie trzymania psow w naszej paskundnej stolicy ?
Mialam infantylna dyskusje z policjantami,ze moje psy maja byc na smyczy i wkagancu ( goldeny,nie sa na liscie ras agresynwych :evil_lol: ),bo jakis debil wdal sie ze mna w dyskusje pt. "zaraz mojemu sou sprzeda kopa"....
I jestem ciekawa na ile mam racje,a na ile nastepnym razem zaplace mandat.

Link to comment
Share on other sites

Uchwała z 22.06.2006 r., obowiązuje od 1.09.2006 r.

W skrócie: psy mają być wyprowadzane na smyczy, psy agresywne (bez rozróżnienia, czy z listy czy nie z listy) - na smyczy i w kagańcu. Psy agresywne lub wzbudzające zagrożenie mogą być wyprowadzane tylko przez osoby dorosłe i pojedynczo. W miejscach mało uczęszczanych można psa spuścić ze smyczy, jeśli właściciel ma nad nim pełną kontrolę (czyli praktycznie chodzi o to, że pies zawołany w każdej chwili do Ciebie przyjdzie i da się zapiąć na smycz), przy czym tylko psy z listy i w typie muszą być w kagańcu, pozostałe można puszczać ze smyczy bez kagańca - w uchwale jest wyraźnie mowa o zwolnieniu psa ze smyczy i kagańca. Definicji miejsca mało uczęszczanego nie ma - to samo miejsce może być o jakiejś porze mało uczęszczane, a o innej bardzo uczęszczane, decydują okoliczności (np. pusty park w godzinach pracy jest miejscem mało uczęszczanym, ten sam park w upalny weekend, gdy opalają się w nim tłumy ludzi, bawią się dzieci itp. miejscem mało uczęszczanym nie jest).

Link to comment
Share on other sites

Dzieki.Ale nie ma tam niestety mowy o puszczaniu psa luzem w kagancu rasy nie bedacej na liscie.Policjantka stwierdzila,ze obydwa moje psy winne byc i na smyczy i w kagancach (mam goldeny) i upierala sie,ze takie sa przepisy.Swoja droga puszczony byl jeden w kagancu (w halti,ale dla wiekszosci ludzi to kaganiec) w nocy,gdy oprocz mnie byla tylko jedna osoba z malym psem,dzieki ktorej cala awantura miala w ogole miejsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Dzieki.Ale nie ma tam niestety mowy o puszczaniu psa luzem w kagancu rasy nie bedacej na liscie.Policjantka stwierdzila,ze obydwa moje psy winne byc i na smyczy i w kagancach (mam goldeny) i upierala sie,ze takie sa przepisy.Swoja droga puszczony byl jeden w kagancu (w halti,ale dla wiekszosci ludzi to kaganiec) w nocy,gdy oprocz mnie byla tylko jedna osoba z malym psem,dzieki ktorej cala awantura miala w ogole miejsce.[/quote]

Nie ma, bo można puszczać bez kagańca. :evil_lol: Dorota, najlepiej wydrukuj sobie tę uchwałę i noś w kieszeni, bo niestety funkcjonariusze Policji i SM prawa nie znają. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam!!!!
Ja noszę wydrukowaną uchwałę przy sobie, bo faktycznie funkcjonariusze jej nie znają!!
Kiedyś nosiłam ze sobą tylko nazwę uchwały, numer paragrafu itd... ale 2 tyg temu trafiłam na kretyna (nie policjanta i nie SM, ale jakiegoś prawnika), który się do mnie przyczepił i groził kodeksem... Gdy mu podałam nazwę uchwały, powiedział, że w niej na pewno jest o sprzątaniu gówna, a nie o kagańcach... Od tamtej pory nosze już wydrukowany tekst.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...