Jump to content
Dogomania

DULCIA,malizna ,POJECHAŁA DO DOMU STAŁEGO!!!


Romka

Recommended Posts

  • 3 months later...

Kochani już dawno miałam pisać na Duniowym wątku :) We wrześniu urodziłam córeczkę, bałam się trochę jak Dunia zareaguje na nowego członka rodziny,ale ku mojej uciesze Dunia jest kochanym pieskiem,który pilnuje mojej córci jak oka w głowie. Gdy tylko ktoś obcy do nas przychodzi i podchodzi do wózka Dunia dzielnie szczeka i broni dziewczynki :) Przy przewijaniu też pięknie uczestniczy :) Niedługo wrzucę świeże fotki :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Beatkaa napisał:

Kochani już dawno miałam pisać na Duniowym wątku :) We wrześniu urodziłam córeczkę, bałam się trochę jak Dunia zareaguje na nowego członka rodziny,ale ku mojej uciesze Dunia jest kochanym pieskiem,który pilnuje mojej córci jak oka w głowie. Gdy tylko ktoś obcy do nas przychodzi i podchodzi do wózka Dunia dzielnie szczeka i broni dziewczynki :) Przy przewijaniu też pięknie uczestniczy :) Niedługo wrzucę świeże fotki :)

kochana dziewczynka :D czekamy na fotorelację  modelek ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 7 months later...

Dawno tu nie pisałam,Dunię ,  jak  wychodzę z wnuczką (1,5 roku) na spacer ,muszę trzymać na krótkiej smyczy,bo wszystkich mijających nas przechodniów  dosłownie chce" zjeść",później się trochę uspokaja,to niesamowicie "obronny" pies w malutkim ciałku,na dźwięk dzwonka do drzwi ,głośno szczeka i minie trochę czasu  zanim się uspokoi,z wnuczką się lubi bawić ,a ona z nią, polega to na tym ,że Dunia podskakuje  w jej stronę,wnusia się śmieje ,psica próbuje łapać rączkę wnusi w pyszczek ,wnusia ucieka,Dunia dogania ,i zabawa trwa,oczywiście pod czujnym naszym okiem  i kontrolą:):).Niestety ,podczas spaceru Dunia  ,przeciwnie ,nie lubi obcych  dzieci co wyraża warknięciem, groźnym szczeknięciem i ruszaniem szybko do przodu,aby, być może zaatakować:(Poza tym jest bardzo grzeczna,ugodowa do kotów,chociaż zaczepia  i zachęca je do zabawy,ale one w ogóle nie są tym zainteresowane,jak coś im się nie podoba to pacną łapką ,żeby mieć" święty" spokój,tylko Edmurka nie goni ,baardzo go lubi, a on ją chyba też,zawsze w parze witają ,kiedy przychodzę do domu:):)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 10 months later...

Około tydzień temu,Dunia miała usuwany kamień nazębny i okazało się ,że pod tym kamieniem dużo ząbków się "rusza",więc  usunięto  dziewięć ząbków w tym dwa kły,przed zabiegiem miała badaną krew i teraz ma podawany lek na wątrobę,ale jak zapewnia lekarz na razie nie potrzeba karmić ją  karmą weterynaryjną.

Dunia to  kochana sunia,w tamtym roku pożegnaliśmy czarną kicię Rózię,wszystkie wyniki z badań krwi miała znakomite choć liczyła już 16 lat,lecz nie chciała jeść,bo jak mówił lekarz ,  organizm  zaczął tak funkcjonować więc  musiałam podjąć tę smutną decyzję.

Od listopada 2019 roku zamieszkała z nami kicia Gaja ze schroniska również czarna-wielki łasuch.

Z Dunią mieszka dalej  kotka Mika -biało-czarna  ,już13-letnia,znajdka i Edmur"wspaniały",też kot ze schroniska-burasek,już niemłody ,miał w kwietniu czyszczone i usuwane zęby,teraz ma chorą wątrobę stracił apetyt,je karmę weterynaryjną,ale ma słaby apetyt....

Tak się rozpisałam,ale dawno mnie tu nie było,tak więc Dunia na chwilę obecną dzieli legowiska  z trzema kotami ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

Jak ten czas szybko mija,Dunia ma już dziewiąty rok,piesia mieszka z kotem Edmurem też starszym, na diecie wątrobowej i jelitowej ,z Miką już  piętnastoletnią na diecie układu moczowego  i około trzyletnią  czarną Gają,zwierzaki wszystkim czytającym  i ich zwierzakom życzą zdrowia i pomyślności🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

W dniu 24 sierpnia 2022 roku pobiegł  na "zieloną łąkę" nasz kochany kotek  Edmurek, zabrany ze  schroniska  osiem lat temu ,niestety nie było  dla niego ratunku.Teraz Dunia-psina już ponad   dziewięcioletnia mieszka z dwiema kiciami: Miką i  Gają. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Dunia niedawno była na  czyszczeniu ząbków i znów okazało się przy tym,że pod kamieniem dużo ząbków się "rusza" ,więc  weterynarz usunął  jej 11 zębów ,dzielnie przeszła ten zabieg,teraz jest na antybiotyku;tylne zęby pozostały więc spokojnie chrupie  również suchą karmę.Wszystkich czytających mile pozdrawia:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...