Jump to content
Dogomania

Sylwestewr czyli jeden z najtrudniejszych dni dla naszych psów


radiesteta

Recommended Posts

U nas było dużo lepiej niż zwykle :) Jak już pisałam wcześniej w tym temacie, jedna z moich psic bardzo się boi. Jednak w tym roku bardzo dobrze znosiła pojedyncze wystrzały, które jak zwykle słychać już kilka dni przed sylwestrem. Na spacerach po każdym huku łatwo dawało się odwrócić jej uwagę i szybko zapominała o strachu. Może pomaga obecność psa, który się nie boi? 

Natomiast w samego sylwestra nie było już tak na luzie. Chodziła zdyszana z miejsca na miejsce, więc jej "podpowiedziałam" co zrobić i wysłałam na miejsce (do klatki, tak wiem, będę smażyć się w piekle). Klatkę dodatkowo przykryłam i w takich warunkach zaczęła się uspokajać i... zasnęła :) Na kolację nie chciała wyjść, więc nie zmuszałam i zostawiłam w spokoju, a moja Viki dalej spała. O północy tylko podniosła czujnie głowę, ale zero trzęsiawki i dyszenia :) Po wszystkim wyszła zadowolona i przeciągnęła się zamiast dalej siedzieć roztrzęsiona i zasmarkana ze strachu :) Zatem u nas lekiem okazała właśnie klatka.

Druga suczka, Cleo ogólnie luz, ale trochę przerosła ją seria huków tuż nad głową. Pech, że akurat byłam na dworze, ale tragedii nie było. Trochę była oszołomiona i trwało to jeszcze chwilę po powrocie do domu, nawet się schowała, ale potem wróciła do normy :) O północy też zero paniki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Hej,

Ma ktoś doświadczenia ze stosowaniem obroży Adaptil w okresie sylwestrowym? Pieseł boi się wystrzałów dość mocno, chcielibyśmy mu nieco ulżyć.

Dyfuzory raczej nie wchodzą w grę (za duże mieszkanie), poza tym obroża chyba też ma szanse działać na spacerach?? Tylko czy faktycznie działa? Ktoś stosował w takich ekstremalnie stresujących warunkach? 

Jak długo utrzymuje się efekt (pytam pod katem wcześniejszego założenia, w Krakowie strzały się zaczynają już w okolicach świąt..). 

Link to comment
Share on other sites

Nie słyszałam o takich obrożach, mój adopciak bojący się hałasów chowa się do łazienki, kładzie na dywaniku i przewczekuje. Wcześniej wpadał w panikę i usiłował się wcisnąć w 10-centymetrową szparę za pralką ale po kilku latach życia z dwiema suczkami, które niczego się nie boją na inne hałasy się csłkowicie odczulił a Sylwestra przeczekuje w łazience ale już bez paniki,.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Att said:

Hej,

Ma ktoś doświadczenia ze stosowaniem obroży Adaptil w okresie sylwestrowym? Pieseł boi się wystrzałów dość mocno, chcielibyśmy mu nieco ulżyć.

Dyfuzory raczej nie wchodzą w grę (za duże mieszkanie), poza tym obroża chyba też ma szanse działać na spacerach?? Tylko czy faktycznie działa? Ktoś stosował w takich ekstremalnie stresujących warunkach? 

Jak długo utrzymuje się efekt (pytam pod katem wcześniejszego założenia, w Krakowie strzały się zaczynają już w okolicach świąt..). 

Nie stosowałam obroży, ale miałam dyfuzor przez jakiś czas i mogę powiedzieć, że to chyba za mało. Lepiej stosować ziołowe leki i zacząć podawać jakieś 2 tygodnie przed Sylwestrem.

To będzie pierwszy Sylwester z moim drugim psiakiem, który jest nieco lękliwy więc sama zaopatrzyłam się w KalmVet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...