Jump to content
Dogomania

Niania dla psów w TVP i inne programy telewizyjne


fruttella

Recommended Posts

[quote name='Berek']

BTW jeśli mamy program "psi psycholog" to moze od razu lepiej ludzi uświadamiać że z psem się pracuje, niż sprzedawać im tylko bardzo wątpliwe patenciki na to żeby piesek "mniej działał".

Ja rozumiem że ludzie pragną mieć wypchane pieski ale jak już mają żywego to nie patenciki na okiełznanie i mechaniczne pętanie żyjącego organizmu tak, żeby jak najmniej kłopotu sprawiał, tylko przewartościowanie swoich działań i zrozumienie, że niestety musmy ruszyć d...* z kanapy i trochę pozmieniać w życiu w związku z posiadaniem owego żyjącego organizmu w domu.
:evil_lol:[/quote]
Otóż to. I zamiast wmawiać ludziom że ten labek jest "ewidentnie nadpobudliwy" lepiej by było ogłosić na antenie że żywiołowość leży w ich naturze. I że kupując laba trzeba sobie wygospodarować czas na co najmniej ćwierć etatu. Przysłużyłoby się to rasie i oszczędziło kłopotów wielu potencjalnym chętnym.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 347
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='akodirka']tak się składa, ze przed postanowiemiem, ze czasem go psu zaloze czytalam wiele(no moze kilka) roznych artykulow o obrozach uzdowych i nie doczytalam sie niczego zlego ani nie zauwazylam, zeby jakos dzialal na psa[/quote]
Bo to ponoć działa jak pieszczotliwe skarcenie przez sukę szczeniaczka, przytrzymujac go delikatnie za pysk

[quote name='akodirka']ale moze dlatego, ze jakos inaczej go uzywam :cool1: [/quote]
Może inaczej, skoro niezgodnie z zaleceniem producenta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Ja sie nie zgodze z negatywna opinia o halti.Sama mam i uzywam tylko do nauki chodzenia przy nodze i wg mnie szarpanie na smyczy sie znacznie zmniejszylo nawet bez halti.[/quote]
To teraz spróbuj chodzenia przy nodze bez smyczy i halti. Zobaczymy ile z tej nauki zostało

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Nauka chodzenia przy nodze przy pomocy halti to tak jak uczenie niedzwiedzia tanca na goracej blasze. Musi skojarzyc, co robic, jaka pozycje przybrac, zeby dokuczalo mniej. Na kolku przewleczonym przez nos nawet byka poprowadzic mozna, ale nie powiedzialabym, aby przez to nauczyl sie checi towarzyszenia czlowiekowi.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"To teraz spróbuj chodzenia przy nodze bez smyczy i halti. Zobaczymy ile z tej nauki zostało[/QUOTE]"

E, jeśli zwierzę wrażliwe i odpowiednio go na kantarze złamali, to będzie lazł w miarę przy nodze, pomny doznawanych przykrości.
:lol:

Ale swoją drogą ta rozwijająca się cywilizacja dość niemiło wygląda, nie?
W oparach politpoprawności będzie redukowanie pieskow do stworów okutanych w rozmaite "patentowane wdzianka" i działających według tabelek. Piesek gryzie sprzęty - nie żegnaj się z nim i nie witaj, piesek ciągnie - na kantar z nim, piesek wesoły - znaczy "nadpobudliwy", przyginaj mu łeb do ziemi albo wal go o glebę to mu "nadpobudliwość" przejdzie... i tak dalej.
:angryy: I wszystko to przez "dyplomowanych specjalistów" zalecane.

Osobiście znam jednego jedynego weta-behawiorystę w Polsce ktory potrafi sporo zdziałać z psem wziętym do rąk; osoba ta bardzo fajnie pracowała z własnym psem (belgiem zresztą). Tej osobie chyba potrafiłabym zaufać, ale ta reszta.... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']


Może inaczej, skoro niezgodnie z zaleceniem producenta[/QUOTE]

to jest moje wlasne dzielo :eviltong: tzn. sama mu to zrobiłam, bo nidzie nie mogłam znalesc jakiegoś, co by pasowało na jego głowę, ale zworowałam się innym halterem

ale to nie o tym temat...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]no widzisz wladczyni, u pani z tvp doszukujesz sie minusów a u tej z tvn plusów[/QUOTE]
po prostu o metodach stosowanych przez panią z ddtvn słyszałam jakiś czas temu, oraz miałam przyjemność (poiedzmy...) oberwowania szkolenia polegającego na dominowaniu i używaniu "grzechotki".
Halter nie ma się wrzynać, obejmuje karcąco kufę tak czy tak.
[QUOTE]przeciez sama napisalam, ze nie bylo nic o przyzwyczajaniu psa do klatki, ale w sumie juz lepsze jest wepchniecie go i dawanie smakolyków od wepchniecia go i nie dawania smaków[/QUOTE]
ja napisałam co powinno się zrobić. Widać mam dziwnego psa bo swoją klateczkę kocha i wielbi i nie muszę jej tam wpychać.
[QUOTE]nie pisałam nic, ze wszytskie psy dominuja itp. ale nie zgodze sie z tym, co ktos wczesniej pisac[/QUOTE]
chodzi mi o obydwa programy ciągle przewija się temat "kto tu rządzi".
[QUOTE]ale nie rzucanie ją o 2 cm od psa co bylo widac kiedys na materiale filmowym[/QUOTE]
dopóki nie rzucają w psa, tylko działa to jako odstraszenie, to szczerze mówiąc nie robi na mnie ogromnego wrażenia.
[QUOTE]pozatym, nie wiem, czy to ja mnialam zwidy i przesluchy, ale pani szkoleniowiec nie grzechotala ja tylko wtedy kiedy pies robic cos zlego, bo kilka krotnie brzdąkała nią w celu pokazania jak ona brzmi gdy pies nic zlego nie robil [/QUOTE]
zaraz po zrobieniu puszki zagrzechotała, mimo to pies dalej siedział na fotelu (chyba ot fotel był) i dopiero wtedy rzucila. W studiu telewizyjnym zagrzechotała kiedy pies zaczął wchodzić na swojego pana.
[QUOTE] i nie wspomniala nic, o tym, zeby nie robic tego gdy pies jest grzeczny[/QUOTE]
a trzeba o tym wspominać, jeżeli powiedziało się że używamy tego wtedy kiedy pies robi coś niepożądanego?

[QUOTE]musmy ruszyć d...* z kanapy i trochę pozmieniać w życiu w związku z posiadaniem owego żyjącego organizmu w domu.[/QUOTE]
uuuu a ktoś tu ma niepopularne poglądy:evil_lol:

[QUOTE]Zajrzalam na strone pani Janeczek.
Zmartwil mnie - a moze nie doczytalam - brak informacji o psach wlasnych i przez siebie wyszkolonych.[/QUOTE]
Nie wiedziałam że da sie uzyskać takie wykształcenie bez szkolenia w trakcie swoich zwierząt:shake:

[QUOTE]Bo to ponoć działa jak pieszczotliwe skarcenie przez sukę szczeniaczka, przytrzymujac go delikatnie za pysk[/QUOTE]
jak można pieszczotliwie karcić? Karcenie raczej nie ma na celu być milusie i puchate.

Jeżeli chodzi o delikatność haltera - kto jeździ konnto lub miał z końmi doczynienia wie że konia łatwiej położyć na kantarze niż na wędzidle.

[QUOTE]przyginaj mu łeb do ziemi albo wal go o glebę to mu "nadpobudliwość" przejdzie...[/QUOTE]
muszę spróbować:diabloti: bo ja durnowata do tej pory bawiłam się w uczenie różnych rzeczy i wybiegiwanie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nie wiedziałam że da sie uzyskać takie wykształcenie bez szkolenia w trakcie swoich zwierząt:shake: [/QUOTE]
Da, rózne takie kursy sa nawet w trybie korespondecyjnym, płacisz i masz. A tylko test jeszcze musisz zrobic, ale masz czas bo przysyłaja Ci poczta do domu.
[QUOTE]jak można pieszczotliwie karcić? Karcenie raczej nie ma na celu być milusie i puchate. [/QUOTE]
Mnie sie nie pytaj. JA zawsze mówiłam ze jest to dosc brutalna metoda powodujaca nacisk na kregi szyjne w bardzo wrazliwym miejscu, na zasadzie dzwigienki.

Dobrze ze producent umieszcza ostrzezenia aby nie prowadzic na flexi bo moze to być niebezpieczne. Tylko nie wiem czy osoby które nie czytaja instrukcji o tym wiedzą:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akodirka']wladczyni - tak patrze, ze chyba sie nie dogadamy, bo cos kazy patrzy w inna strone i o co innego chodzi, nie chce mi sie wiecej pisac - moze pozniej[/QUOTE]

dyskusja z założenia nie polega na dogadywaniu się (ani sobie;) ) tylko na wyłożeniu swoich argumentów. Można się wiele nauczyć. A tak tracisz możliwość przekazania nam/mi tego co wiesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jak dla mnie program "Psi psycholog" w TVP1 to nic szczególnego...
nie wychodzi poza wiedzę o behawioryzmie psa, którą mamy obserwując nasze psiaki, poza tym na wszystko jest jeden (przynajmniej w dzisiejszym odcinku) argument: piłka z przysmakami w środku.
Program jest jak dla mnie zbyt ogólny, zbyt mało w nim jest treści...
chociaż, może się nie znam?

Link to comment
Share on other sites

Wiecie może jak zgłosić się do tego programu? :) Oglądałam dzisiaj i wydaje mi się, że oni nie poruszają jakiś wielkich problemów, są to "delikatne" wskazówki, żeby ludzie którzy to oglądają nie zrobili krzywdy swoim pupilom przy wprowadzaniu metod podawanych w tv.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...