Jump to content
Dogomania

Grudkowe zapalenie trzeciej powieki


Wilczocha

Recommended Posts

Otóż w 3 miesiącu oczka Szanti zaczęły się zaczerwieniać jak by alergia. Poszliśmy do weterynarza, a tam powiedzieli, że to nic takiego, że to normalne w Krakowie bo w powietrzu jest syf. W 4 miesiącu zaczęła łzawić i to łzawienie było coraz mocniejsze. Zaczęłam szukać w internecie co to może być i znalazłam grudkowe zapalenie trzeciej powieki. Poszłam do weterynarza i sama musiałam im postawić diagnozę bo oni dalej nic nie stwierdzali. Kazałam odchylić powiekę by tam zajrzeli. Odchylili i zauważyli grudki. Zapisali krople TobraDex, że ma brać przez tydzień. Pojechaliśmy w miedzy czasie do innego weterynarza. Tam powiedział, że ma brać przez 2 tygodnie. Pojechaliśmy do trzeciego weterynarza to tam, powiedzieli, że 2 tygodnie, a potem co drugi dzień. Masakra z tymi weterynarzami. :nonono2:

Wiec w końcu zakrapialiśmy jej 2 tygodnie.  Bo więcej nie można stosować bo to antybiotyk. Stan się poprawił na półtora tygodnia. Potem wróciło wszystko. I znów do weterynarzy. Kazali znów zakrapiać. Ale co drugi dzień. Ok to zakrapialiśmy jej z tydzień czasu. I na tydzień czasu się poprawiło i znów wróciło. Weterynarze mówią, że trzeba usunąć to chirurgicznie te grudki. Ale oni nie chcą jej teraz dawać pod narkozę, że dopiero pod czas zabiegu sterylizacji. Ale my chcemy sterylizować za 2 lata. A oczka psuja się coraz bardziej. A tym antybiotykiem nie można zakrapiać cały czas. I teraz pytanie. Czy są jakieś krople które można stosować do czasu tego zabiegu ? Mamy takie krople w domu czy takie są bezpieczne ?

http://www.aptekazdrowie-24.pl/img.php?product_image=48714&kind=2

Link to comment
Share on other sites

Przy grudkowym zapaleniu trzeciej powieki świetlik nie pomoże nic, natomiast dobrze dobrane leki podawane w seriach - mogą. Mój pies dostawał trzy serie, to były krople Mibalin a po jakimś czasie od zakroplenia nakładaliśmy jeszcze do worka spojówkowego maść - niestety nie pamiętam nazwy, to było osiem lat temu. Był wtedy młody i zakładaliśmy, że choroba może wygasnąć wraz z dojrzewaniem - tak się dość często dzieje, to choroba młodych psów - i tak też się stało w naszym przypadku. Nigdy więcej nie wróciło. Niestety można próbować przeczekać jedynie wtedy, gdy udaje się kontrolować lekami rozrost grudek. Jeśli mimo leczenia choroba się rozwija i grozi powikłaniami, to zabieg jest konieczny. Wykonany w młodym wieku nie oznacza jednak, że nie będzie nawrotów. Szukaj dobrego weta, który znajdzie złoty środek między tymi opcjami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...