Jump to content
Dogomania

EMPIK W NOWYM DOMU :))))


maciaszek

Recommended Posts

Empik odwiedził dziś panią weterynarz.

Został powtórnie zaszczepiony na choroby wirusowe.

Obcięto mu ostre jak cholera pazurki.

Pani wet oglądnęła też przepuklinę pępkową, jaka nagle się u małego zaczęła objawiać. Przepuklina nie jest duża, ale trzeba ją będzie usunąć. Wet powiedziała, że można z tym poczekać do kastracji i przy okazji jednej narkozy zrobić 2 zabiegi, ale trzeba obserwować czy aby na pewno nagle się znacznie nie powiększyła.

W jedną i drugą stronę chłopak wędrował na moich rękach. Był zaciekawiony otaczającym światem, ale troszkę zestresowany i spłoszony. Co chwilę spozierał na mnie, sprawdzając czy jestem :)

Za wizytę zapłaciliśmy 55 zł. Wklejam skan faktury.

 

002.jpg

 

Rozliczenie Empika na 1 stronie zakutalizowane.

Link to comment
Share on other sites

Przepuklina pępkowa jest częsta u szczeniaków, szczególnie jak poród suka miała ciężki, Moja Arna nie potrafiła dostatecznie mocno przegryźć pępowiny i wszystkie szczenięta musiałam poddać zabiegowi, z tym że robiłam to jeszcze przed wydaniem ich do domu, ale to były rodowodowe jamniki szorstkowłose więc miały nie być sterylizowane. Arna bardzo ciężko przeszła poród i już potem nigdy nie dopuściłam do tego żeby miała szczeniaki. Z Besią nigdy nie było tego problemu, od pierwszego porodu prawidłowo przygryzła pępowinę, czyli dostatecznie mocno żeby nie utworzyła się pępowina. Kiedyś słyszałam, że często młode suczki przy pierwszym porodzie nie potrafią dostatecznie mocno tego zrobić, ale z moich obserwacji wynika raczej, że jest to związane z porodem - czyi jak znosi go dana suczka, np. przy ostatnim szczeniaku może mieć już mniej siły na przygryzienie odpowiednie pępowiny.

 

No i przepuklina pępkowa nie jest związana z wiekiem, po prostu jest od urodzenia, czyli inaczej niż ta prawdziwa jelitowa, która często jest zagrożeniem dla życia, pępkowa w przeważającej większości nie jest zagrożeniem, no chyba że nie zoperowana a suczka dorośnie i ma szczenięta, wtedy może się powiększyć i być groźna.

 

Empik suczką nie jest, więc zagrożenia nie ma...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Spieszę donieść, że Empik od wczoraj grzeje zadek w nowym domu!!!!

:)

 

Ale zanim o przyjemnościach to formalności.
Ostatnia faktura:

 

001%2520-%2520Kopia.jpg

 

Na koncie małego zostało 834,70 zł. Jak sądzę pieniądze zasilą konto Fundacji i pomogą innemu psiakowi :)

Jeszcze raz dziekuję wszystkim wpłacającym.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim kibicującym i doradzającym.

Jeszcze raz BARDZO dziękuję mojej siostrze za tymczasowanie malizny. To w dużej mierze dzięki Niej malutki żyje i ma się dobrze :)

 

 

 

Empik zamieszkał na osiedlu Paderewskiego, 3 kroki od Doliny Trzech Stawów.

Ma bardzo fajnych właścicieli, przejętych przyjęciem nowego członka rodziny.

Ma też wspaniałe mieszkanie z ogromnym balkonem, w którym zakochał się od pierwszego wejrzenia ;)

Rozstanie zniósł na szczęscie dobrze, choć troszkę tęskni chłopaczyna. Ale nowy domek nie pozwoli mu na to długo :) Jest tam naprawdę chcianym psiakiem i jestem przekonana, że obie strony już lada dzień będą ze soba bardzo zżyte :)

 

Mam kilka zdjęć, niestety w większości nieostrych...

 

W nowym domku.

DSC_1109.JPG

 

Z kością na kanapie ;)

DSC_1116.JPG

 

DSC_1118.JPG

 

DSC_1121.JPG

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...