Jump to content
Dogomania

Gwizdek


gojka

Recommended Posts

Witam,
zastanawiam się nad zakupem gwizdka.Byłoby fajnie gdyby ktoś kumaty poradził jaki to ma być gwizdek-czy wystarczy zwykły czy jakiś specjalny.
Otóż moja sucz spokojnie da się odwołać każdemu kto z nią jest na spacerze nawet gdy w najlepsze bawi się z psami.
Problem jest z jedynym psem z sąsiedztwa.Pies jest w wieku Pauzy-ma półtora roku i generalnie jest mało odwoĺywalny i nieposĺuszny.Właściciele nic z tym nie robią licząc, że pies "wyrośnie".
Moja chętnie się z nim bawi i gdy zaczyna dostaje amoku.Nie widzi mnie i nie słyszy.Nieraz muszę stanąć na drodze jej dzikich pogoni i zawołać by skumała, że koniec zabawy.Z tym też jest problem bo jeśli ona się posĺucha to jej kumpel i tak biegnie za nami mając w nosie swą panią.Moja sucz zatem odbiera sprzeczne sygnały.
Zauważyłam,że jak wydaję jakieś głośne dźwięki(stukanie kijkiem o coś metalowego, huk przebitego woreczka) Pauza mnie dostrzega i reaguje.Dlatego pomyślałam o gwizdku.
Próbuję nad nią pracować ale efekty są słabe, być może z powodu tego, że tamten pies jest nieodwoływalny i nawet jak moja przyjdzie, zapnę jej smycz, tamten biegnie za nami i dalej prowokuje do zabawy...

Link to comment
Share on other sites

Tak też robiłam.Unikałam psa i właścicieli.Ale łatwe to nie jest bo jesteśmy sąsiadami a właścicielka zachwycona "ach bo one się tak lubią". Moja sucz nie ma problemów-bawi się z każdym psem, który chce się bawić ale tamten psiak bawi się bardziej agresywnie i inne psy nie chcą takich zabaw.
Kiedy mam mało czasu albo leje jestem nawet zadowolona jak psy się spotkają bo moja się wybiega.Z drugiej jednak strony wołanie mojego psa a potem łapanie psa sąsiadki-"a bo on się nie słucha"-zajmuje trochę czasu.
Kiedy jedziemy windą a nasze psy są na smyczy widzę, że tamten nadal skacze, szaleje, podczas gdy moja uczona jest, że w takich miejscach ma być spokojna.
No ale ja cudzego psa wychowywać nię będę a ciągle przed nim uciekać to chyba nie dam rady;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...