Jump to content
Dogomania

Żywienie psa z refluksem żołądkowym


gayka

Recommended Posts

Podzielmy się doświadczeniami z karmieniem refluksowców . U nas refluks w pełni , kryzys od kilku dni , zarwane noce z powodu odbijania i cofania treści pokarmowej. Mamy leki i liczę, że zaczną działać  , ale nie mam pomysłu na dobre karmienie . Awaryjnie od wczoraj pies dostaje ryż z białym chudym serem i odrobiną saszetki Belcando  dla zapachu. Pies chodzi ze mną do pracy i dużo jeździmy , takie żywienie to mega kłopot. Szukam wygodniejszej formy .

Link to comment
Share on other sites

Mam psa, który ma ataki refluksowe za kazdym razem gdy zje coś nieodpowiedniego. Nieodpowiednie jest wszystko oprócz surowego mięsa, kości, tłuszczów surowych, warzyw gotowanych i owoców takich jak jabłka, sliwki, gruszki.

Najgorzej jest po jakiejkolwiek formie skrobii...

 

W naszym przypadku jest to niezwykle proste - pies nie dostaje do jedzenia nic oprócz wyzej wymienionych i jest ok:-)

Link to comment
Share on other sites

Do tej pory bardzo różnie , gotowane , sucha karma , mokra karma. Najczęściej suchą karmę plus przekąski . Ukochane to owoce i warzywa . Do tego suplementy chondro ( tak, wiem, że nie działają , ale używamy tych ze składem przeciwzapalnym w związku z przebytymi operacjami kręgosłupa) . W tej chwili odstawione już wszystko poza karmą .

Link to comment
Share on other sites

Od dłuższego czasu dosłownie wszystko konsultuję z lekarzem ( w sumie dziw, że jeszcze odbiera moje telefony, kochana dziewczyna )  , choć kilka razy robiłam po swojemu . Z karmami wcześniej zdecydowanie po swojemu ! Jednak wyszło na to, że nie do końca sama wiem najlepiej i właśnie dziś po drugiej spokojnej nocy biję się w pierś i solennie obiecuję słuchać lekarza .

Link to comment
Share on other sites

gayka, z ciekawości pytam jak prowadzisz sunię jaka sucha karma i leki, nie mam takiego problemu ale chcę wiedzieć jak to się u Was toczy i w jakim kierunku, czytałam o perypetiach przy doborze suchej karmy tylko czy to u tego refluksowego psiaka. Robili jej gastroskopie zdjęcie rtg na jakiej podstawie stwierdzenie refluksu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Niestety wiele rzeczy suni szkodzi , nie może na przykład jeść surowych owoców , każde odstępstwo od diety to kłopoty . Karma okazała się wybawieniem , pies nie cierpi , nie odbija mu się , pięknie trawi, kupki mikro dwa razy dziennie. Leki oczywiście nadal i prawdopodobnie bardzo długoterminowo niestety .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Poniekąd pęłna zgoda,natomiast co zrobić w przypadku kiedy po prostu nie ma wyjscia? Przecież nie zostawimy psa samemu sobie i nie bedziemy stosować odstępstw od diety,zresztą autorka pisze że póki co nie ma żadnych dodatkowych objawów i sytuacja dzięki tej karmie wróciła do normy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...