Jump to content
Dogomania
BM.

Uwaga na karmę Fitmin Rabbit&Rice w zooplusie!

Recommended Posts

Jakiś czas temu zamówiłam u nich karmę o składzie takim:

 

królik i jagnięcina (suszone mięso jagnięce, świeże mięso z królika i wątróbka z królika 17,5% w stanie surowym / 5% w suchej masie, hydrolizowane mięso jagnięce i podroby 3%) , ryż (28%), owies, tłuszcz drobiowy, proteiny ziemniaczane, siemię lniane, suszona pulpa buraczana, wytłoki z jabłek, drożdże piwne, fosforan dwuwapniowy, węglan wapnia, chlorek sodu, fruktooligosacharydy (0,2%), nasiona ostropestu plamistego (0,1%), juka (0,03 %), kompleks naturalnych przeciwutleniaczy (0,02%).

 

Jak doszła do mnie przesyłka, to odruchowo przeczytałam skład i wielka niespodzianka:

 

Ryż łamany (33%); mączka z królika (20%); owies; świeże mięso i wątroba z królika (7%); tłuszcz drobiowy; suszona pulpa buraczana; suszone wysłodki buraczane; siemię lniane; fosforan dwuwapniowy; drożdże piwne; węglan wapnia; chlorek sodu; fruktooligosacharydy (0,2%); siemię ostropestu mariańskiego (0,1%); juka (0,03%); kompleks naturalnych przeciwutleniaczy (0,02%).

 

Ogromna różnica między suszonym i świeżym mięsem a mączką... Na szczęście reklamację przyjęli, pieniądze zwrócili (co prawda pieniądze zwracali wg mnie zbyt długo). Mimo wszystko radzę nie sugerować się składem tej karmy z ich strony, bo jak widzę, to go ciągle nie zmienili. Wprowadzają klienta w błąd. Po co przepłacać za karmę wg mnie niskiej jakości?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, ja im mówiłam, że może zmienił się skład i nikt ich nie poinformował o tym, a wiadomo, że nikt nie czyta etykiet z każdego przychodzącego towaru. Nie robiłam problemów, bo zgodzili się na pokrycie kosztów przesyłki zwracanej karmy. Jednak po takiej sytuacji powinni zmienić skład na stronie, żeby nie wprowadzać kolejnych ludzi w błąd (na pewno jest ten gorszy skład). No chyba, że wyjaśniają tą sprawę z producentem.

 

Przed zamówieniem konkretnie tej karmy radziłabym się najpierw zapytać czy skład zgadza się z tym co jest na opakowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×